Swiss O Week Etappe 4, 22.07.2021

Update every 30 sec. Sort by red column.

H50 Anmeldungen: 81 open new window

Rg Name Vorname Jg Club Start Radio1 Radio2 Radio3 Finish +
1723 - Hotz Daniel 1967 SUI - OLK Argus 12:22:00 48:34 0:00
1729 - Maddalena Stefano 1968 SUI - O-92 Piano di Magadi 10:14:00 51:20 +2:46
1725 - Humbel Dominik 1967 SUI - OLG Cordoba 10:23:00 53:33 +4:59
1761 - Hadorn Daniel 1969 SUI - ol norska 9:09:00 55:24 +6:50
1766 - Wipfli Kaspi 1968 SUI - OLG Goldau 9:35:00 55:36 +7:02
1757 - Zagars Ivars 1971 LAT - Ozons OK 9:20:00 56:03 +7:29
1758 - Ødum Jakob 1968 DEN - OK Øst 9:23:00 56:04 +7:30
1772 - Imbsweiler Philippe 1971 GER - TV Oberbexbach 11:34:00 57:55 +9:21
1705 - Nyfeler Sämi 1967 SUI - OLG Thun 11:08:00 58:04 +9:30
10  1721 - Nagel Siegfried 1968 GER - OLG Murten 12:33:00 58:31 +9:57
11  1770 - Vogel Roger 1971 SUI - OLC Omström Sense 11:36:00 59:18 +10:44
12  1775 - Koch Reto 1968 SUI - OLV Baselland 11:28:00 59:22 +10:48
13  1706 - Tschamper Urs 1967 SUI - OLG Stäfa 11:05:00 59:38 +11:04
14  1781 - Brand Christoph 1969 SUI - OLG Bern 10:32:01 59:43 +11:09
15  1702 - Stalder Paul 1967 SUI - OLG Goldau 12:31:01 1:00:00 +11:26
16  1738 - Bruggmann Philip 1971 SUI - OL Amriswil 10:37:00 1:02:57 +14:23
17  1741 - Zürcher Hans 1967 SUI - OLG Huttwil 12:16:00 1:03:19 +14:45
18  1719 - Siegl Roman 1967 CZE - Matfyz Praha 12:30:00 1:03:32 +14:58
19  1769 - Bächler Erich 1967 SUI - Omström/OLRegioOlten 11:39:00 1:03:53 +15:19
20  1718 - Boranek Petr 1970 CZE - USK Praha 12:39:00 1:04:16 +15:42
21  1708 - Giannini Pascal 1969 SUI - OLG Stäfa 11:17:00 1:04:47 +16:13
22  1715 - Widler Urs 1962 SUI - OLG Weisslingen 9:03:00 1:05:04 +16:30
23  1768 - Klose Sven 1970 GER - USV TU Dresden 11:45:00 1:05:30 +16:56
24  1701 - Baumgartner David 1970 SUI - OLC Winterthur 9:01:00 1:05:43 +17:09
25  1779 - Okle Roger 1971 SUI - OLG Bern 9:34:01 1:05:57 +17:23
26  1751 - Imhof Kilian 1968 SUI - OL Regio Wil 9:26:00 1:08:28 +19:54
27  1713 - Behrendt Claas 1971 GER - OLV Steinberg 10:54:00 1:08:44 +20:10
28  1771 - Wittiber Ralf 1967 GER - Skiclub Bonn 11:42:00 1:09:49 +21:15
29  1703 - Brühwiler Rolf 1968 SUI - OLG Thun 11:02:00 1:10:02 +21:28
30  1750 - Roth Peter 1967 SUI - OLG Herzogenbuchsee 12:10:00 1:10:03 +21:29
30  1743 - Strasser Patrick 1971 SUI - OLG Schaffhausen 12:02:00 1:10:03 +21:29
32  1732 - Moser Gregor 1971 SUI - OLG Suhr 9:29:00 1:10:08 +21:34
33  1711 - van Oordt Christian 1969 SUI - OLG Stäfa 11:11:00 1:10:31 +21:57
34  1734 - Spiess Lukas 1970 SUI - ol.biel.seeland 10:03:00 1:11:28 +22:54
35  1782 - Dauwalder Peter 1967 SUI - OLG Cordoba 10:17:00 1:11:40 +23:06
36  1730 - Russell Thomas 1967 SUI - OLG Suhr 10:45:00 1:12:19 +23:45
37  1731 - Ertmann Michael 1968 DEN - Allerød OK 10:09:00 1:12:25 +23:51
38  1735 - Moos Stefan 1968 SUI - OLV Zug 9:57:00 1:13:01 +24:27
39  1716 - Baumann Roger 1967 SUI - EBC Winterthur 12:47:00 1:13:20 +24:46
40  1778 - Hurter Jonas 1968 SUI - OLG Cordoba 10:06:00 1:13:53 +25:19
41  1704 - Fuhrer Andreas 1970 SUI - OLG Stäfa 11:22:00 1:14:14 +25:40
42  1726 - Rahn Michael 1967 SUI - OLG Suhr 10:51:00 1:14:59 +26:25
43  1756 - Graf Ueli 1967 SUI - OL Regio Wil 9:43:00 1:16:36 +28:02
44  1714 - Hlosta Thomas 1967 AUT - LC Erste Bank 11:00:00 1:17:23 +28:49
45  1740 - Weber Heinz 1964 SUI - OLG St. Gallen/App. 12:19:00 1:19:16 +30:42
46  1783 - Giezendanner Jörg 1967 SUI - OLG Chur 9:06:00 1:19:22 +30:48
47  1773 - Gysel-Baur Gabriel 1969 SUI - OLC Kapreolo 11:19:00 1:19:37 +31:03
48  1739 - Breitenmoser Marco 1967 SUI - OL Zimmerberg 10:40:35 1:19:38 +31:04
49  1727 - Joller-Graf Klaus 1970 SUI - OLG Nidwalden+Obwald 10:43:00 1:20:02 +31:28
50  1717 - Bienz Simon 1970 SUI - OLG Säuliamt 12:44:00 1:20:33 +31:59
51  1754 - Gruber Urs 1967 SUI - OL Regio Wil 9:32:00 1:22:23 +33:49
52  1745 - Cuperus Johan 1971 SUI - GCO Gruyère 11:59:00 1:22:44 +34:10
53  1760 - Simsa Jaromir 1971 CZE - Matfyz Praha 9:18:00 1:24:57 +36:23
54  1777 - Becker Peter 1970 DEN - Søllerød OK 11:51:00 1:25:00 +36:26
55  1712 - Nolte Martin 1967 GER - OSC Hamburg 10:57:00 1:25:05 +36:31
56  1784 - Zehnder Patrick 1967 SUI - OLG Cordoba 10:28:00 1:25:30 +36:56
57  1707 - Rossier Patrick 1970 SUI - CA Rosé 11:14:00 1:25:33 +36:59
58  1724 - Bieri Stéphane 1971 SUI - OLG Suhr 10:34:00 1:25:52 +37:18
59  1767 - Scherrer Benno 1970 SUI - OLG Chur 11:48:00 1:27:08 +38:34
60  1722 - Hervas Jesus 1968 ESP - CDCEBE 12:42:00 1:28:38 +40:04
61  1744 - Walter Thomas 1969 SUI - OLG St. Gallen/App. 12:13:00 1:28:42 +40:08
62  1737 - Jäggi Thomas 1967 SUI - OLG Biberist SO 10:31:00 1:30:03 +41:29
63  1780 - Mennet Jörg 1967 SUI - OLG Cordoba 10:11:00 1:33:37 +45:03
64  1759 - Consoli Paolo 1969 SUI - SCOM Mendrisio 9:12:00 1:35:53 +47:19
65  1728 - Lüthi Peter 1969 SUI - OLG Suhr 10:40:00 1:37:15 +48:41
66  1753 - Egger Jürg 1970 SUI - OLK Rafzerfeld 9:54:00 1:38:02 +49:28
67  1764 - Baumberger Christoph 1971 SUI - OLG Zürich 9:40:00 1:38:07 +49:33
68  1765 - Bílý Petr 1968 CZE - OK Doksy 9:46:00 1:38:41 +50:07
69  1749 - Geiger Patrick 1970 SUI - OL Regio Wil 9:37:00 1:46:24 +57:50
70  1746 - Spektors Janis 1969 LAT - Auseklis IK 12:05:00 1:49:10 +60:36
71  1720 - Malecek Vít 1968 CZE - SK Praga 12:36:00 1:50:12 +61:38
72  1762 - Baumberger Peter 1969 SUI - OLG Zürich 9:49:00 1:59:57 +71:23
73  1736 - Wirtz Ludger 1971 GER - Luxembourg Orienteer 10:20:00 2:19:50 +91:16
  1709 - Kastner-Jirka Boris 1969 AUT - Naturfreunde Wien 10:48:00 mp
  1763 - Aeschlimann Christoph 1970 SUI - ol norska 9:15:00 mp
  1748 - Wegmüller Urs 1967 SUI - thurgorienta 11:53:00 mp
  1755 - Zürcher Bernhard 1971 SUI - OLV Hindelbank 9:52:00 mp
  1742 - Tanner Damian 1967 SUI - OLG St. Gallen/App. 12:25:00 mp
  1733 - Hofer Franz 1968 SUI - ol norska 10:00:00 dns
  1776 - Vieli Andreas 1970 SUI - OLC Kapreolo 11:31:00 dns
  1747 - Karvonen Matti 1969 FIN - Kalevan Rasti 11:56:00 dns



nach Club:



bei Problemen: picoevents@gmx.ch