Swiss O Week Etappe 4, 22.07.2021

Sort by red column. Update every 2 minutes.

ALL Anmeldungen: 2176 open new window

Kat Rg Name Vorname Jg Club Start Radio1 Radio2 Radio3 Ziel +
CL  Lombriser Stefan 1985 SUI - OLV Baselland12:41:0328:51 0:00
CL  Hertner Fabian 1985 SUI - OLV Baselland11:22:0032:19 +3:28
CL  Häne Thomas 1980 SUI - OLG Galgenen11:32:0233:43 +4:52
CL  Graf Curdin 1991 SUI - 10:27:0134:05 +5:14
CL  Coolen Gian-Andrin 2001 SUI - OLV Baselland12:16:0134:08 +5:17
CL  Herzig Andreas 1982 SUI - OLG Kakowa11:10:0336:04 +7:13
CL  Fasel Thomas 1990 SUI - OLC Omström Sense11:30:0536:10 +7:19
CL  Häfeli Stefan 1980 SUI - OLK Argus9:57:0236:51 +8:00
CL  Stäuble Christoph 1966 SUI - OLG Galgenen11:54:3636:56 +8:05
CL  10 Itkonen Otto 1995 FIN - Turun Suunnistajat12:06:0037:02 +8:11
CL  11 Jäggi Adrian 1998 SUI - OLG Biberist SO12:02:0137:31 +8:40
CL  12 Haider Philipp 1976 AUT - Wat Wien12:28:1737:49 +8:58
CL  13 Denzler Patrick 1978 SUI - OLG Galgenen9:50:5937:50 +8:59
CL  14 Baumgartner Laurent 1972 SUI - UBOL12:07:0238:13 +9:22
CL  15 Kulikov Anatoly 1991 RUS - 11:45:0139:11 +10:20
CL  16 Hotz Silas 1999 SUI - OLK Argus12:03:0039:35 +10:44
CL  17 Mächler Tobias 2001 SUI - OLG Galgenen/Goldau9:45:0142:41 +13:50
CL  18 Henggeler Daniel 1988 SUI - OLV Zug9:23:5543:08 +14:17
CL  19 Bieri Christian 1977 SUI - OLG Suhr10:24:0143:43 +14:52
CL  19 Schnyder Flurin 2003 SUI - OLC Omström Sense12:01:0143:43 +14:52
CL  21 Habermacher Joel 2002 SUI - OLK Argus11:54:0144:02 +15:11
CL  21 Haller Andi 1987 SUI - OLG Säuliamt11:40:0744:02 +15:11
CL  23 Cernin Zbynek 1969 CZE - OLG Säuliamt12:39:0244:19 +15:28
CL  24 Kägi Daniel 1987 SUI - OLG Chur9:59:0045:15 +16:24
CL  25 Moser Severin 1992 SUI - OLG Welsikon9:07:0145:26 +16:35
CL  26 Ramp Hansjörg 1965 SUI - OLK Rafzerfeld10:04:0145:32 +16:41
CL  27 Wenk Markus 1980 SUI - OLG Chur11:58:0146:00 +17:09
CL  28 Shields Brendan 1983 USA - OLG Basel11:57:0046:02 +17:11
CL  29 Nützi Roger 1984 SUI - OL Regio Olten11:12:0146:06 +17:15
CL  30 Möri Serafine 2001 SUI - OLV Zug9:21:5946:37 +17:46
CL  31 Rieder Lukas 1996 SUI - ol.biel.seeland10:44:0047:03 +18:12
CL  32 Itkonen Arto 1964 FIN - Turun Suunnistajat12:08:5947:09 +18:18
CL  33 Aegler Mark 1965 SUI - OL Regio Wil9:49:0247:26 +18:35
CL  34 Mohel Ron 1975 SUI - OLV Zug10:21:0147:39 +18:48
CL  34 Ringli Priska 1966 SUI - OLG Schaffhausen11:44:1447:39 +18:48
CL  36 Nussbaumer Rolf 1978 SUI - OLK Piz Hasi11:18:0748:07 +19:16
CL  37 Guglielmini Joel 2005 SUI - ASCO Lugano11:26:0248:40 +19:49
CL  38 Güdel Roland 1966 SUI - OLG Murten10:13:0148:47 +19:56
CL  39 Wiest Heidi Therese 1999 NOR - Vang OL11:31:0048:53 +20:02
CL  40 Sauter Silvio 1956 SUI - OLG Chur12:18:1049:03 +20:12
CL  41 Žemla Tomᚠ1971 CZE - OK Kamenice11:03:5749:27 +20:36
CL  42 Schmuki Carlo 1969 SUI - ol.biel.seeland10:22:1649:50 +20:59
CL  43 Hofer Matthias 2002 SUI - ol norska9:55:0049:54 +21:03
CL  44 Tobler-Harzenmoser Judith 1960 SUI - OLG St. Gallen/App.10:18:0349:59 +21:08
CL  45 Rieder Julian 1998 SUI - ol.biel.seeland10:54:0050:54 +22:03
CL  46 Weber Dominic 2004 SUI - OLV Baselland11:01:0051:15 +22:24
CL  47 Käser Sophie 1997 SUI - 11:59:4151:33 +22:42
CL  48 Rieder Claude 1968 SUI - ol.biel.seeland11:03:0052:26 +23:35
CL  49 Wenk Annetta 1982 SUI - OLG Chur10:53:0254:13 +25:22
CL  50 Schuler Andrea + Siegwart Demian SUI - OLG Goldau10:01:0354:34 +25:43
CL  51 Rebane Kirti 1973 EST - SK Mercury11:28:0154:42 +25:51
CL  52 Gasser Hansjörg 1967 SUI - OL Regio Wil10:07:0255:21 +26:30
CL  53 Simola Jenni + Dahllöf Fredrik FIN - IFK Lidingö SOK10:45:0555:46 +26:55
CL  54 Guglielmini Maira 2003 SUI - ASCO Lugano11:20:0856:33 +27:42
CL  55 Hofer Carol 2001 SUI - ol norska9:58:0056:49 +27:58
CL  56 Cernin Adrian 2004 CZE - OLG Säuliamt12:05:0158:18 +29:27
CL  57 Seiler Alfred 1950 SUI - OLG Chur12:08:0258:55 +30:04
CL  58 Leisinger Urs 1969 SUI - OLG Säuliamt9:17:1358:59 +30:08
CL  59 Rieder Claudia 1968 SUI - ol.biel.seeland11:17:0059:28 +30:37
CL  60 Horn Kathrin 1973 SUI - ol norska10:01:5959:29 +30:38
CL  61 Ecoffey Pierre + Baud Sandrine SUI - CO Lausanne-Jorat12:11:021:00:23 +31:32
CL  62 Leu Tim 1985 SUI - OLG Bern11:13:021:00:26 +31:35
CL  63 Mieske Frank 1967 GER - Kaulsdorfer OLV Berl11:26:561:00:51 +32:00
CL  64 Römer Guglielmini Daphne 1967 SUI - Societa Unitas Malca11:34:061:01:55 +33:04
CL  65 Boldini Christoph 1964 SUI - ol.biel.seeland9:19:081:04:06 +35:15
CL  66 Müllerleile Martin 1954 GER - SC Königstein10:34:531:04:29 +35:38
CL  67 Joller Ivo 2000 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:37:151:05:06 +36:15
CL  68 Senn Martin 1979 SUI - OLG Bern11:43:011:05:17 +36:26
CL  69 Schaniel Evelyn 1970 SUI - bussola ok9:47:081:07:07 +38:16
CL  70 Ducotterd Floriane + Alvarez Marc SUI - CA Rosé11:07:011:07:51 +39:00
CL   Flühmann-Widler Susanne 1976 SUI - OLG Pfäffikon/Weissl12:10:02mp
CL   Steiner Yvonne 1974 SUI - OLG Galgenen11:16:03mp
CL   Gächter Janis 1996 SUI - OL Zimmerberg12:13:00mp
CL   Schaad Gian-Reto 1977 SUI - OLG Chur10:58:59aK +18:28
CL   Aegler Nora 2001 SUI - OL Regio Wildns
CL   Gäumann Christoph 1982 SUI - dns
CL   Paalberg Epp 1998 EST - Rakvere OKdns
CM  Wyss Stephan SUI - OLV Langenthal10:01:0127:28 0:00
CM  Fäh Simon 2004 SUI - OL Regio Wil11:05:5328:41 +1:13
CM  Gürtler Julia 1994 SUI - OLG Kakowa12:36:0030:27 +2:59
CM  Hess Stefan 1970 SUI - OLV Zug10:57:0031:00 +3:32
CM  Oberholzer Martin 1980 SUI - OLG St. Gallen/App.11:40:0231:36 +4:08
CM  Bühlmann Oliver 1974 SUI - OLV Luzern10:43:0032:00 +4:32
CM  Mohel Doron 2004 SUI - OLV Zug10:23:0132:00 +4:32
CM  Mohel Ori 2006 SUI - OLV Zug10:26:0732:40 +5:12
CM  Märk Urs 1970 SUI - OLG Stäfa9:02:0333:21 +5:53
CM  10 Grüniger Doris 1971 SUI - OLV Zug/UBOL12:07:0134:04 +6:36
CM  11 Haldi Ursula 1982 SUI - OLG Galgenen9:52:5434:19 +6:51
CM  12 Grüter Florian 1997 SUI - Cord13:03:5934:42 +7:14
CM  12 Haas Severin 1997 SUI - 13:03:5834:42 +7:14
CM  14 Mathis Kurt + Ruth SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:35:0535:32 +8:04
CM  15 Bühler Christjohannes 1965 SUI - OLV Luzern10:28:0535:37 +8:09
CM  16 Wassmer Stefanie 1987 SUI - OLG Suhr11:39:0335:40 +8:12
CM  17 Weber Karina 1999 SUI - OLV Baselland11:08:0336:16 +8:48
CM  18 Feer Sonja 1987 SUI - OLG Goldau11:26:0136:21 +8:53
CM  19 Hofmann Viviane 1997 SUI - ol norska12:04:0236:40 +9:12
CM  20 Wey Ursula 1971 SUI - OLG Goldau10:47:1136:49 +9:21
CM  21 Fäh Rita 1974 SUI - OL Regio Wil12:03:0137:31 +10:03
CM  22 Mächler Roland 1968 SUI - OLG Galgenen9:22:5738:25 +10:57
CM  23 Herzig Sabine 1978 SUI - OLV Baselland11:10:0438:26 +10:58
CM  24 Varisco Flavio 1961 SUI - ol.biel.seeland9:46:5838:35 +11:07
CM  25 Häfeli-Wild Marion 1984 SUI - OLK Argus9:57:0038:52 +11:24
CM  26 Žemlová Eva 1975 CZE - OK Kamenice10:59:0239:17 +11:49
CM  27 Clavadetscher Claire SUI - OLV Langenthal9:40:0140:04 +12:36
CM  28 Negri Christoph 1963 SUI - OLC Winterthur11:58:0440:08 +12:40
CM  29 Bühlmann Simone 1974 SUI - OLV Luzern10:42:0040:52 +13:24
CM  30 Minder Claude 1956 SUI - OLV Baselland10:36:0041:08 +13:40
CM  31 Enz Nadja 1993 SUI - OLK Rafzerfeld10:54:0241:47 +14:19
CM  32 Aegler Susanne 1966 SUI - OL Regio Wil9:54:0141:56 +14:28
CM  33 Häuptli Yvonne 1966 SUI - 10:48:0242:00 +14:32
CM  34 Hlosta Denise 1996 AUT - LC Erste Bank10:11:5842:01 +14:33
CM  35 Knecht Bühler Karin 1964 SUI - OLV Luzern10:32:5942:41 +15:13
CM  36 Schlegel Matthias 1985 SUI - OL Regio Olten12:19:0143:16 +15:48
CM  37 Gubler Ernst 1965 SUI - 9:48:0443:56 +16:28
CM  38 Sigrist Adrian 1982 SUI - 10:52:5844:27 +16:59
CM  39 Welten Monique 1967 NED - OLV Luzern10:39:5944:49 +17:21
CM  40 Gerber Nathalie 1991 SUI - OLC Omström Sense11:30:0744:56 +17:28
CM  41 Franssen Will + Lieve NED - OLV Luzern10:39:0045:02 +17:34
CM  42 Lenherr Peter 1962 SUI - OLK Rafzerfeld11:20:0945:09 +17:41
CM  43 Schatzmann Markus + David SUI - OLG Cordoba11:16:0245:13 +17:45
CM  44 Ecabert Fanny + Stähli Pamela SUI - 11:54:0445:43 +18:15
CM  45 Oesch Beat 1947 SUI - OLG Bern11:14:0145:49 +18:21
CM  46 Ringli Corina + Hofmann Lena SUI - OLG Schaffhausen11:33:0146:04 +18:36
CM  47 Henggeler Livia 1989 SUI - OLV Zug9:25:0146:22 +18:54
CM  48 Spiegel-Pleuler Isabel 1964 SUI - bussola ok11:28:0246:23 +18:55
CM  49 Fäh Patrick 1969 SUI - OL Regio Wil11:15:0346:34 +19:06
CM  50 Klieber-Kühne Andrea + Klieber Isaak SUI - OL Zimmerberg10:13:0546:49 +19:21
CM  51 Wellig Beat 1969 SUI - OLG Suhr9:52:0046:54 +19:26
CM  52 Sauter Christine 1958 SUI - OLG Chur12:13:0247:10 +19:42
CM  53 Schödler Andreas 1971 SUI - OLK Argus11:38:1347:18 +19:50
CM  54 Hauswirth Ueli 1947 SUI - ol norska10:25:0148:25 +20:57
CM  54 Otto Esther 1966 SUI - OLK Argus12:12:0148:25 +20:57
CM  56 Kivinen Lauri 1961 FIN - Suunta Jurva10:09:5948:29 +21:01
CM  57 Drapp Mira 2003 SUI - OLG Bern10:11:0048:35 +21:07
CM  58 Fäh Pascal 2006 SUI - 11:09:0349:00 +21:32
CM  59 Jutzi Deborah 1992 SUI - OLV Hindelbank9:51:0249:01 +21:33
CM  60 Mckenna Eábha 2006 SUI - OLG Nidwalden+Obwald11:32:0749:33 +22:05
CM  61 Steinemann Nicole 1979 SUI - OLG Säuliamt9:00:0349:37 +22:09
CM  62 Lustenberger Jasmin 1994 SUI - OLK Argus10:49:0049:48 +22:20
CM  63 Laaksonen Lasse 1955 FIN - Torstaiklubi10:04:5350:39 +23:11
CM  64 Müller Claudia 1972 GER - 10:50:5551:26 +23:58
CM  65 Mckenna Vincent 1973 IRL - OLG Nidwalden+Obwald12:52:0451:40 +24:12
CM  66 Tissot Agnès + Berger Edouard SUI - GCO Gruyère11:07:0651:56 +24:28
CM  67 Wey Thomas 1968 SUI - OLG Goldau10:50:0152:30 +25:02
CM  68 Lütolf Urs 1945 SUI - OLG Welsikon10:44:0552:42 +25:14
CM  69 Cerninova Dagmar 1971 CZE - OLG Säuliamt12:29:5553:28 +26:00
CM  70 Hochstrasser Lisa 1988 SUI - OL Regio Olten12:38:0153:32 +26:04
CM  71 Schaffert Edith + Grimm Robert SUI - bussola ok11:22:0253:34 +26:06
CM  72 Mächler-Häne Claudia 1969 SUI - OLG Galgenen9:03:0453:52 +26:24
CM  73 Mckenna Aidan 2008 SUI - OLG Nidwalden+Obwald11:45:0353:59 +26:31
CM  74 Schletti Elisabeth 1972 SUI - OLV Hindelbank9:26:0054:50 +27:22
CM  75 Kuosmanen Pertti 1952 FIN - Torstaiklubi10:08:5355:24 +27:56
CM  76 Ramp Yanik 2004 SUI - OLK Rafzerfeld9:59:0255:27 +27:59
CM  77 Corrodi Heidy 1960 SUI - OLG Dachsen11:46:0155:41 +28:13
CM  78 Abegg Ariane 1973 SUI - OLK Rafzerfeld10:01:5555:50 +28:22
CM  79 Räty Jouko 1951 FIN - Torstaiklubi10:07:5256:36 +29:08
CM  80 Schoepfer André W. 1958 SUI - OLV Baselland9:30:0156:51 +29:23
CM  81 Iten Kurt 1951 SUI - OLG Welsikon10:57:5448:2357:22 +29:54
CM  82 Niedermann Manuel 1976 SUI - OL Regio Wil9:01:0557:34 +30:06
CM  83 Laitinen Kaija 1967 FIN - 11:29:0157:47 +30:19
CM  84 Nussbaum Yitzhak 1965 ISR - Hasharon11:21:0058:28 +31:00
CM  85 Broman Henriette 1975 DEN - Allerød OK10:00:0158:35 +31:07
CM  86 Rohr Lukas 1957 SUI - OLG Kakowa10:20:0259:07 +31:39
CM  87 Schifferle Monika 1955 SUI - OLV Zug10:52:0059:31 +32:03
CM  88 Heinonen Jukka 1967 FIN - 11:26:5959:53 +32:25
CM  89 Nussbaum Sharon 1968 ISR - Hasharon11:18:051:00:48 +33:20
CM  90 Mischler Andreas 1982 SUI - OLV Hindelbank9:44:011:02:07 +34:39
CM  91 Jaggi Manuel + Yvonne SUI - OLV Hindelbank9:46:011:02:59 +35:31
CM  92 Kurz Anja + Frei Alex SUI - OLG Kakowa10:24:031:03:02 +35:34
CM  93 Imhof Leonie SUI - OLV Langenthal9:55:321:03:46 +36:18
CM  94 Talloen Luc 1948 BEL - Omega11:19:011:03:48 +36:20
CM  95 Eppenberger Brigitte + Stephan SUI - OLG Cordoba11:03:031:04:40 +37:12
CM  96 Karrer Franz 1952 SUI - OLG Laufental-Thiers10:41:001:05:54 +38:26
CM  97 Huber Widmer Karin + Bryner Monika SUI - OLK Argus11:35:011:07:04 +39:36
CM  98 Berger Stefan 1957 SUI - ol norska9:55:021:07:09 +39:41
CM  99 Schmuki Katharina 1966 SUI - ol.biel.seeland9:45:021:07:10 +39:42
CM  100 Minder Arlette 1960 SUI - OLV Baselland10:37:011:07:19 +39:51
CM  101 Brühwiler Sabine 1963 SUI - OLG Chur10:56:011:08:16 +40:48
CM  102 Ramp Susanne 1970 SUI - OLK Rafzerfeld10:03:571:09:50 +42:22
CM  103 Ursprung Manuela 1987 SUI - OLG Biberist SO9:10:011:10:51 +43:23
CM  104 Dürr Christoph 1957 SUI - thurgorienta11:42:011:10:54 +43:26
CM  105 Wespi Andreas 1947 SUI - OLG Säuliamt9:03:581:14:00 +46:32
CM  106 Baumann Nicolas + Ansby SUI - CO Engiadina9:42:001:14:34 +47:06
CM  107 Abegg Salome 2003 SUI - OLK Rafzerfeld10:06:011:14:40 +47:12
CM  108 Baumann Analyn 1983 SUI - CO Engiadina9:42:591:14:42 +47:14
CM  109 Walder Beatrice 1955 SUI - OLK Rafzerfeld11:34:051:15:50 +48:22
CM  110 Brinkmann Swaantje 1986 GER - 12:32:021:15:55 +48:27
CM  111 Schmid-Schilter Susanne 1970 SUI - OL Regio Wil12:31:011:16:56 +49:28
CM  112 Ertmann Cecilie + Rikke DEN - Allerød OK9:36:011:17:44 +50:16
CM  113 Brittain Paul 1992 IRL - OLK Rafzerfeld10:45:011:22:30 +55:02
CM  114 Somaini Rosmarie 1951 SUI - ol norska9:49:051:24:20 +56:52
CM  114 Somaini Bertino 1946 SUI - ol norska9:50:001:24:20 +56:52
CM  116 Hächler Patrick 1950 SUI - OLG Pfäffikon11:36:031:25:33 +58:05
CM  117 Längerich Karsten 1970 DEN - Allerød OK9:32:531:26:11 +58:43
CM  118 Marchand Anic 2000 SUI - OLG Max und Moritz9:19:001:33:17 +65:49
CM  119 Duvoisin Elisabeth 1960 SUI - CO Lausanne-Jorat12:23:001:34:02 +66:34
CM  120 Regamey Michel 1946 SUI - CARE Vevey9:11:021:34:14 +66:46
CM  121 Gassmann Eliane 1956 SUI - ol norska11:23:211:43:05 +75:37
CM   Pauli Isabelle 1981 SUI - 11:01:01mp
CM   Lütolf Béatrice 1950 SUI - OLG Welsikon10:30:01mp
CM   Birrer Mirjam 1986 SUI - OLG Herzogenbuchseedns
CM   Green Warren 1950 ISR - Hasharondns
CM   Hodel Estella 1981 SUI - OLV Basellanddns
CM   Huguenin Philipp 1947 SUI - OLG Kakowadns
CM   Laitinen Raimo 1940 FIN - Torstaiklubidns
CM   Scherrer Monika 1960 SUI - OLG Baseldns
CM   Stalder Veronika 1968 SUI - OLG Goldaudns
CM   Stöckli Roland 1973 SUI - OLV Langenthaldns
CS  Schatzmann Lukas 2006 SUI - 11:15:0120:41 0:00
CS  Mohel Yair + Ori SUI - OLV Zug11:30:5724:36 +3:55
CS  Baumgartner René 1971 SUI - OLG Cordoba12:14:0925:21 +4:40
CS  Weber Martin 1967 SUI - OLV Baselland12:20:0127:06 +6:25
CS  Droll Roland 1962 SUI - OLK Fricktal9:22:0128:00 +7:19
CS  Schmalfeld Venla + Risch Björn GER - ASG Teutoburger Wald11:47:0228:04 +7:23
CS  Zürcher Benjamin 1997 SUI - TV Thayngen10:00:0328:23 +7:42
CS  Gilgien Adrian + Matthias NOR - OLG Thun11:19:0728:56 +8:15
CS  Bisang Ines 1978 SUI - 11:42:0330:07 +9:26
CS  10 Žemlová Magdaléna 2009 CZE - OK Kamenice11:04:0030:31 +9:50
CS  11 Baumgartner Anita 1973 SUI - OLG Cordoba12:17:0132:08 +11:27
CS  12 Bach Valentina + Seraina SUI - All Blacks Thun10:34:0033:06 +12:25
CS  13 Žemlová Barbora 2007 CZE - OK Kamenice10:57:0233:30 +12:49
CS  14 Baud Christine 1971 SUI - CO Lausanne-Jorat12:11:0433:59 +13:18
CS  15 Fäh Ursina 2009 SUI - 11:09:0435:58 +15:17
CS  16 Zahnd Anouk + Steffen Melvin SUI - OLG Thun10:36:0436:06 +15:25
CS  17 Köchle Noëlle 1967 SUI - OLG Zürich9:54:0336:29 +15:48
CS  18 Hohl Vanessa + Alain SUI - GOV9:41:0437:36 +16:55
CS  19 Oswald Ronja 2012 SUI - 12:53:2638:11 +17:30
CS  20 Sievi Marco 1963 SUI - OLK Wiggertal11:49:0238:24 +17:43
CS  21 Portmann Karin 1975 SUI - OLV Luzern9:42:5739:55 +19:14
CS  22 Hirzel Andreas 1953 SUI - OLV Baselland10:05:0339:56 +19:15
CS  23 Ludwig-Bakker Anneke 1974 NED - 9:44:0341:27 +20:46
CS  24 Frutig Susanne 1953 SUI - ol norska11:26:0542:38 +21:57
CS  25 Müller Rosmarie 1951 SUI - OLG Basel10:58:0243:48 +23:07
CS  26 Hächler Beatrice 1954 SUI - OLG Pfäffikon11:36:1343:49 +23:08
CS  27 Enz Marlies 1960 SUI - OLK Rafzerfeld10:42:0243:56 +23:15
CS  28 Hirzel Therese 1959 SUI - OLV Baselland10:03:0645:36 +24:55
CS  29 Weber Susanne 1969 SUI - OLV Baselland11:08:0247:27 +26:46
CS  30 Angehrn Verena 1960 SUI - OL Regio Wil9:42:0448:17 +27:36
CS  31 Behrendt Elke 1975 GER - OLV Steinberg10:29:0350:26 +29:45
CS  32 Suwald Jan 2007 SUI - OLG Cordoba9:50:0251:43 +31:02
CS  33 Vogel Elisabeth 1942 SUI - OLG Basel11:40:0452:15 +31:34
CS  34 Wegmüller Ruedi 1950 SUI - thurgorienta10:39:1552:40 +31:59
CS  35 Meier Studer Trudy 1950 SUI - ol.biel.seeland9:46:0453:45 +33:04
CS  36 Rey Urs 1960 SUI - OLG Cordoba12:04:031:03:06 +42:25
CS  37 Simonsen Hans Jörgen 1942 DEN - 10:38:521:07:22 +46:41
CS  38 Keller Veronika 1953 SUI - OLG Bern10:55:581:14:19 +53:38
CS  39 Bohuslav Josef + Frantisek CZE - OK Lokomotiva Plzen10:13:591:19:21 +58:40
CS   Fahrni Peter 1968 SUI - OLV Zug9:38:04mp
CS   Greminger Helene 1955 SUI - thurgorientadns
CS   Jeanrichard Heinz 1943 SUI - OL Amriswildns
CS   Krummen Gabriela + Michael + Léo SUI - OLV Langenthaldns
D10  Tinner Martina 2012 SUI - thurgorienta11:35:0219:31 0:00
D10  Widler Seline 2011 SUI - OLG Weisslingen12:10:0120:04 +0:33
D10  Aeschlimann Céline 2011 SUI - ol norska9:17:5120:21 +0:50
D10  Rahm Nayeli 2011 SUI - OLG Pfäffikon12:37:0120:57 +1:26
D10  Behrendt Sophie 2012 GER - OLV Steinberg10:29:0121:21 +1:50
D10  Maurer Kira 2011 SUI - OLG Welsikon11:49:0121:33 +2:02
D10  Gysin Muriel 2012 SUI - thurgorienta11:32:0622:06 +2:35
D10  Rudolf Nadine 2011 SUI - OLG Stäfa10:50:0224:43 +5:12
D10  Schwabova Barbora 2011 CZE - KOS Tesla Brno10:12:0126:00 +6:29
D10  10 Guyot Émilie 2012 SUI - ANCO10:15:5626:36 +7:05
D10  11 Lang Melia 2012 SUI - OLG Thun10:24:5927:46 +8:15
D10  12 Aeschlimann Michèle 2011 SUI - ol norska9:19:0127:47 +8:16
D10  13 Urvalkova Anna 2011 CZE - KOS Tesla Brno10:17:0139:17 +19:46
D10  14 Lemmel Meret 2012 SUI - Luxembourg Orienteer10:19:0348:13 +28:42
D10   Reubi Niculina 2012 SUI - thurgorienta11:38:02mp
D12  Niederhauser Chiara 2009 SUI - OLG Thun10:53:0034:34 0:00
D12  Horst Katja 2009 GER - SC Königstein11:57:0034:42 +0:08
D12  Schegg Lorena 2009 SUI - OL Regio Wil9:25:0037:06 +2:32
D12  Wälti Marlen 2009 SUI - OLC Winterthur12:45:0037:46 +3:12
D12  Reubi Madlaina 2010 SUI - thurgorienta11:49:0039:46 +5:12
D12  Ehrler Fiona 2009 SUI - OLV Luzern10:21:0040:19 +5:45
D12  Pusterla Sophie 2010 SUI - OLG Basel11:01:0040:29 +5:55
D12  Auer Livia 2009 SUI - OLG Chur9:17:0041:18 +6:44
D12  Hohl Luna 2009 SUI - GOV9:41:0041:34 +7:00
D12  10 Janatová Viola 2009 CZE - OOB Kotlárka9:09:0042:19 +7:45
D12  11 Richter Helena 2010 SUI - OLG Chur9:01:0043:31 +8:57
D12  12 Behrendt Lina 2009 GER - OLV Steinberg10:29:0045:09 +10:35
D12  12 Zahnd Mey 2010 SUI - OLG Thun10:37:0045:09 +10:35
D12  14 Suwald Anna 2009 SUI - OLG Cordoba10:05:0046:21 +11:47
D12  15 Renaud Jeanne 2010 SUI - ANCO11:25:0046:23 +11:49
D12  16 Tinner Sarah 2010 SUI - thurgorienta11:33:0046:47 +12:13
D12  17 Jaggi Marion 2009 SUI - OLV Hindelbank9:33:0049:30 +14:56
D12  18 Tschopp Nora 2009 SUI - OLG Dachsen10:45:0049:33 +14:59
D12  19 Broman Amalie 2009 DEN - Allerød OK9:57:0051:40 +17:06
D12  20 Reubi Annalia 2009 SUI - thurgorienta12:05:0053:51 +19:17
D12  21 Holinger Annina 2010 SUI - OLG Basel11:17:0054:04 +19:30
D12  22 Sutter Madlaina 2010 SUI - OLG Pfäffikon12:37:0054:35 +20:01
D12  23 Holzer Lea 2010 SUI - OLG Herzogenbuchsee12:13:0057:59 +23:25
D12  24 Schödler Enya 2009 SUI - OLK Argus12:21:001:00:03 +25:29
D12  25 Maissen Lynn 2010 SUI - OLG Chur11:09:001:02:07 +27:33
D12  26 Picard Alice 2010 FRA - MUC Montpellier12:29:001:04:36 +30:02
D12   Weber Enja 2010 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:13:00mp
D14  Schiller Nesa 2007 SUI - OLG St. Gallen/App.12:05:0039:53 0:00
D14  Lüthi Lotta Marit 2008 SUI - OLG Biberist SO10:00:0042:16 +2:23
D14  Gartmann Luisa 2007 SUI - OLG Chur11:30:0042:49 +2:56
D14  Gasser Graf Sina 2007 SUI - OL Regio Wil9:35:0046:55 +7:02
D14  Röhrl Malin 2007 SUI - OL Amriswil9:55:0047:10 +7:17
D14  Good Rahel 2007 SUI - thurgorienta11:50:0047:21 +7:28
D14  Schweizer Lena 2007 SUI - OL Regio Wil9:25:0048:39 +8:46
D14  Zinniker Annalena 2008 SUI - OLK Wiggertal11:45:0051:01 +11:08
D14  Wipfli Laura 2007 SUI - OLG Goldau9:30:0051:38 +11:45
D14  10 Plattner Laurianne 2007 SUI - OLG Basel11:00:0051:42 +11:49
D14  11 Maurer Elena 2007 SUI - OLG Welsikon12:25:0051:46 +11:53
D14  12 Honegger Hanna 2008 SUI - OLG Cordoba9:50:0052:04 +12:11
D14  13 Peter Tanja 2007 SUI - OLG Stäfa10:55:0052:11 +12:18
D14  14 Grimm Lenia 2008 SUI - OLK Argus12:20:0052:51 +12:58
D14  15 Gujan Nina 2008 SUI - OLG Chur11:40:0053:31 +13:38
D14  16 Geiges Aline 2008 SUI - OLG Stäfa10:25:0053:42 +13:49
D14  17 Emmenegger Julia 2008 SUI - OLK Wiggertal11:35:0054:43 +14:50
D14  18 Tovchigrechko Maria 2007 RUS - IHW Alex78 Berlin9:05:0055:13 +15:20
D14  19 Schödler Jael 2007 SUI - OLK Argus12:10:0055:17 +15:24
D14  20 Rasscevska Estere 2008 LAT - OL Zimmerberg11:55:0055:44 +15:51
D14  21 Previdoli Leonie 2007 SUI - OLG Bern9:42:5556:09 +16:16
D14  22 Frischknecht Lia 2007 SUI - OLG Chur12:30:0057:32 +17:39
D14  23 Kamenicka Tereza Ester 2008 CZE - SK OS NMNM (OSN)12:15:0057:51 +17:58
D14  24 Koch Alvina 2008 SUI - OLV Baselland11:10:0058:01 +18:08
D14  25 Schweizer Malu 2007 SUI - OLG Stäfa10:35:0058:07 +18:14
D14  26 Hauck Muriel 2008 SUI - OLG Stäfa11:05:001:00:15 +20:22
D14  27 Nyfeler Sophie 2007 SUI - OLG Thun10:15:001:00:36 +20:43
D14  28 Klauser Alena 2007 SUI - OLG Rymenzburg10:30:001:03:30 +23:37
D14  29 Krumina Laura 2007 LAT - JNSC/Alnis11:20:001:04:11 +24:18
D14  30 Weber Lina 2008 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:05:001:06:50 +26:57
D14  31 Rudolf Julia 2008 SUI - OLG Stäfa10:45:001:09:16 +29:23
D14  32 Uehli Flavia 2007 SUI - OLG Chur12:50:001:14:19 +34:26
D14  33 Gysel Annina 2007 SUI - OLC Kapreolo11:15:001:24:12 +44:19
D14  34 Varisco Laura 2007 SUI - ol.biel.seeland9:40:001:24:32 +44:39
D14  35 Infanger Gianna 2007 SUI - OLG Chur12:40:001:24:40 +44:47
D14  36 Brand Mette 2007 SUI - OLG Bern10:40:001:38:38 +58:45
D14  37 Merkli Sonja 2008 SUI - OLV Luzern10:10:002:03:10 +83:17
D14   Ødum Nora Sophie 2008 DEN - OK Øst9:20:00mp
D14   Geiger Mona 2008 SUI - OL Regio Wil9:15:00dns
D14   Wälti Emma 2007 SUI - OLC Winterthur12:35:00dns
D16  Benz Leonie 2005 SUI - OLG St. Gallen/App.12:30:0042:04 0:00
D16  Hamel Justine 2005 SUI - ANCO11:35:0044:19 +2:15
D16  Hotz Kati 2005 SUI - OLK Argus12:55:0044:42 +2:38
D16  Mathis Leonie 2006 SUI - CA Rosé10:35:0045:23 +3:19
D16  Grimm Sarina 2006 SUI - OLK Argus12:35:0045:42 +3:38
D16  Radzikowski Henriette 2006 SUI - o-motion12:00:0045:48 +3:44
D16  Schmuki Aline 2005 SUI - ol.biel.seeland9:40:0048:02 +5:58
D16  Hofer Mia 2006 SUI - OLV Langenthal9:25:0049:20 +7:16
D16  Schödler Anouk 2005 SUI - OLK Argus12:25:0049:27 +7:23
D16  10 Meier Samira 2006 SUI - OLG Thun10:25:0050:29 +8:25
D16  11 Sannwald Seline 2005 SUI - OLG Stäfa10:50:0051:09 +9:05
D16  12 Röhrl Leony 2005 SUI - OL Amriswil10:00:0051:56 +9:52
D16  13 Simsova Pavla 2005 CZE - Matfyz Praha9:10:0053:28 +11:24
D16  14 Adenstedt Emily 2006 AUT - Orienteering Kloster12:20:0053:48 +11:44
D16  15 Jakob Jana 2005 SUI - Bucheggberger OL9:05:0054:36 +12:32
D16  16 Haldimann Salome 2005 SUI - OL Regio Wil9:20:0055:17 +13:13
D16  17 Fäh Sokoloff Manon 2005 SUI - OLC Kapreolo10:55:0056:26 +14:22
D16  18 Habermacher Samira 2005 SUI - OLK Argus12:45:0058:10 +16:06
D16  19 Cuperus Yvana 2005 SUI - GCO Gruyère11:50:0058:38 +16:34
D16  20 Kocsis Emma 2005 SUI - asco12:50:0058:55 +16:51
D16  21 Kästner Anne 2006 GER - TV Oberbexbach11:10:001:00:17 +18:13
D16  22 Rasscevska Felicita 2005 LAT - OL Zimmerberg12:15:001:00:22 +18:18
D16  23 Plattner Charlotte 2006 SUI - OLG Basel11:00:001:02:59 +20:55
D16  24 Schweizer Darina 2005 SUI - OLG Stäfa10:40:001:03:03 +20:59
D16  25 Riediker Melina 2006 SUI - thurgorienta11:40:001:03:12 +21:08
D16  26 Auer Eliane 2006 SUI - OLG Chur11:15:001:03:20 +21:16
D16  27 Müller Celia 2005 SUI - Havanna OK11:20:001:03:58 +21:54
D16  28 Tissot Margaux 2006 SUI - ANCO11:25:001:04:42 +22:38
D16  29 Gathercole Hanna 2006 AUT - OLG Nidwalden+Obwald10:10:001:07:47 +25:43
D16  30 Ballerini Clara 2005 SUI - asco12:40:001:08:16 +26:12
D16  31 Bieri Elisabeth 2006 SUI - OLG Suhr10:05:001:10:07 +28:03
D16  32 Baur Ladina 2006 SUI - OLC Kapreolo10:45:001:11:20 +29:16
D16  33 Biel Corinna 2005 AUT - Naturfreunde Wien12:10:001:12:04 +30:00
D16  34 Klauser Nadja 2006 SUI - OLG Rymenzburg10:20:001:12:55 +30:51
D16  35 Emmenegger Sofia 2006 SUI - OLK Wiggertal11:30:001:15:37 +33:33
D16  36 Fomasi Julie 2006 SUI - SCOM Mendrisio9:15:001:15:58 +33:54
D16  37 Krumina Mara 2005 LAT - JNSC/Alnis11:05:001:16:27 +34:23
D16  38 Pünter Corina 2006 SUI - OLG Stäfa10:30:001:19:38 +37:34
D16  39 Zwahlen Kirstin 2005 SUI - ol.biel.seeland9:50:001:19:49 +37:45
D16  40 Horst Ulla 2006 GER - SC Königstein11:45:001:24:43 +42:39
D16  40 Okle Ladina 2006 SUI - OLG Bern9:37:001:24:43 +42:39
D16  42 Broman Cecilie 2006 DEN - Allerød OK9:45:001:27:58 +45:54
D16  43 Klieber Sanjana 2006 SUI - OL Zimmerberg12:05:001:39:10 +57:06
D16  44 Grossenbacher Romana 2006 SUI - OLV Langenthal9:35:001:58:52 +76:48
D16   Rüegg Fiona 2006 SUI - OL Regio Wil9:30:00mp
D16   Neuenschwander Elin 2005 SUI - OLG Thun10:15:00dns
D18  Bieri Rosa 2004 SUI - OLG Suhr10:09:0052:1255:30 0:00
D18  Hubmann Lisa 2004 SUI - OL Regio Wil9:21:0055:1559:40 +4:10
D18  Sax Livia 2003 SUI - bussola ok11:33:001:00:111:03:54 +8:24
D18  Sieber Patrizia 2003 SUI - OLC Winterthur10:45:001:00:181:04:08 +8:38
D18  Sterchi Leonie 2004 SUI - ol norska9:09:001:01:321:05:35 +10:05
D18  Wilhelm Lynn 2004 SUI - OLG Chur12:45:001:02:581:06:39 +11:09
D18  Gasser Lena 2003 SUI - OL Zimmerberg12:15:001:03:251:07:21 +11:51
D18  Mathis Aline 2003 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:15:001:03:191:07:28 +11:58
D18  Lüthi Malin 2004 SUI - OLG Biberist SO10:03:001:05:391:09:29 +13:59
D18  10 Gisler Isabelle 2004 SUI - OLG KTV Altdorf12:33:001:04:221:09:39 +14:09
D18  11 Ertmann Amalie 2004 DEN - Allerød OK9:33:001:06:181:10:21 +14:51
D18  12 Cudré-Mauroux Laurine 2004 SUI - CA Rosé10:39:001:06:241:10:22 +14:52
D18  13 van der Burgt Anouk 2003 SUI - CA Rosé10:27:001:07:051:11:03 +15:33
D18  14 Chiodoni Sofia 2003 SUI - asco12:39:001:08:471:12:35 +17:05
D18  15 Hohl Annina 2003 SUI - OLG Weisslingen9:03:001:08:531:13:32 +18:02
D18  16 Gisler Mireille 2003 SUI - OLG KTV Altdorf12:21:001:08:521:13:36 +18:06
D18  17 Radzikowski Paulina 2004 SUI - O-Motion11:45:001:09:491:14:13 +18:43
D18  18 Rettich Anna 2004 SUI - OL Zimmerberg11:51:001:10:281:15:45 +20:15
D18  19 Hofer Céline 2004 SUI - OLG Thun10:21:001:12:231:16:26 +20:56
D18  20 Ruchel Isabel 2003 SUI - OLV Baselland10:57:001:11:451:16:41 +21:11
D18  21 Bernasconi Sophia 2003 SUI - OL Zimmerberg12:03:001:15:101:20:08 +24:38
D18  22 Grossenbacher Flavia 2004 SUI - OLV Langenthal9:27:001:17:491:23:07 +27:37
D18  23 Suwald Lina 2004 SUI - OLG Cordoba9:45:001:17:251:23:30 +28:00
D18  24 Stöcklin Lea 2004 SUI - OLC Kapreolo11:21:001:21:101:25:03 +29:33
D18  25 Berger Sarah 2003 SUI - OLG Murten12:09:001:23:311:28:13 +32:43
D18  26 Okle Lia 2004 SUI - OLG Bern10:05:011:27:081:32:26 +36:56
D18  27 Gysel Marion 2003 SUI - OLC Kapreolo11:03:001:31:231:37:06 +41:36
D18  28 Koch Lena 2003 SUI - OLV Baselland11:09:001:37:541:43:30 +48:00
D18  29 Fadel Alina 2003 SUI - OLG Biberist SO9:51:001:41:111:46:16 +50:46
D18  30 Tina Kate Spektore 2003 LAT - Auseklis IK11:39:001:45:431:52:58 +57:28
D18   Simonsen Siri 2003 DEN - FIF Hillerød9:39:00dns
D18   Bretscher Julia 2004 SUI - OLC Kapreolo10:51:00dns
D18   Dautermann Lynn 2004 GER - TV Oberbexbach11:27:00dns
D20  Hotz Sanna 2002 SUI - OLK Argus12:31:0053:20 0:00
D20  Hüni Corina 2001 SUI - OLG Thun10:11:0057:29 +4:09
D20  Meister Annick 2002 SUI - OLG Dachsen10:53:001:00:14 +6:54
D20  Würsten Mirjam 2002 SUI - OLG KTV Altdorf12:17:001:03:27 +10:07
D20  Wellenreiter Celine 2001 SUI - OLG Thun10:39:001:04:31 +11:11
D20  Ott Noemi 2002 SUI - OL Regio Wil9:01:001:08:10 +14:50
D20  Schwammberger Carmen 2001 SUI - OLG Suhr9:57:001:11:10 +17:50
D20  Giezendanner Delia 2002 SUI - OLG Chur11:21:001:14:20 +21:00
D20  Giannini Lara 2001 SUI - OLG Stäfa11:07:001:14:25 +21:05
D20  10 Gisler Lara 2002 SUI - OLG KTV Altdorf12:45:001:19:20 +26:00
D20  11 Schuler Nadja 2002 SUI - OLG Chur11:49:001:33:55 +40:35
D20  12 Rettich Lea 2002 SUI - OL Zimmerberg12:03:001:34:37 +41:17
D20  13 Zwahlen Svenja 2002 SUI - ol.biel.seeland9:15:001:45:40 +52:20
D20   Erne Elin 2002 SUI - OLG Cordoba9:29:00mp
D20   Züllig Sarina 2001 SUI - OLG Thun/OLV Basella10:25:00dns
D35  Janatová Lucie 1981 CZE - OOB Kotlárka12:45:0051:00 0:00
D35  Valaite Indre 1983 LTU - Runglorious Bastards11:09:0051:23 +0:23
D35  Weber Sarah 1981 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:57:0056:06 +5:06
D35  Wolleb Eyer Franziska 1982 SUI - OLV Hindelbank9:57:0057:07 +6:07
D35  Zosso Céline 1982 SUI - CA Rosé11:57:0059:48 +8:48
D35  Liesch Hornung Rahel 1980 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:33:001:01:34 +10:34
D35  Bachmann Sandra 1982 SUI - Havanna OK12:21:001:03:37 +12:37
D35  Lüscher Katja 1984 SUI - OL Regio Olten11:45:001:03:40 +12:40
D35  Schori Ursina 1985 SUI - OLC Winterthur12:33:001:12:57 +21:57
D35  10 Köpfli Eliana 1986 SUI - OLV Luzern10:45:001:18:06 +27:06
D35  11 Schärer Manuela 1983 SUI - ol norska9:33:001:18:42 +27:42
D35  12 Lustenberger Evi 1979 SUI - OLG Skandia12:26:551:20:59 +29:59
D35  13 Kotásková Jana 1974 CZE - OK Rakovník9:09:001:30:45 +39:45
D35  14 Csécs Kinga 1982 HUN - OLG Bern12:09:001:33:13 +42:13
D35  15 Bohuslavova Jana 1978 CZE - OK Lokomotiva Plzen11:21:001:43:57 +52:57
D35   Oswald Nadine 1982 SUI - OLV Luzern10:09:00disq +43:17
D35   Zimmermann Christine 1982 SUI - ol norska9:21:00dns
D40  Wipfli - Schuler Anita 1977 SUI - OLG Goldau9:47:0048:0751:30 0:00
D40  Furrer Susann 1981 SUI - OLV Hindelbank9:19:0052:2656:12 +4:42
D40  Stalder Christine 1980 SUI - OLG Skandia9:54:0053:0357:05 +5:35
D40  Lauenstein Sandra 1981 SUI - ANCO11:46:0055:5659:47 +8:17
D40  Maissen-Wegmüller Caroline 1978 SUI - OLG Chur11:18:0056:161:00:29 +8:59
D40  Hamel Sophie 1978 BEL - ANCO12:00:001:01:191:05:08 +13:38
D40  Welti Yvonne 1978 SUI - OLG Chur/OLG Pfäffik9:05:001:00:501:05:34 +14:04
D40  Fritschi Astrid 1979 SUI - OLG Welsikon12:35:001:00:551:05:45 +14:15
D40  Geiges Mathilde 1979 SUI - OLG Stäfa10:43:001:05:241:09:43 +18:13
D40  10 Oswald Nussbaumer Jeanine 1980 SUI - OLK Piz Hasi12:42:001:05:271:09:47 +18:17
D40  11 Vogel Rahel 1977 SUI - OLG Schaffhausen12:14:001:09:441:14:10 +22:40
D40  12 Grossen Nicole 1977 SUI - OLG Thun10:22:001:11:021:15:42 +24:12
D40  13 Reubi Petra 1979 SUI - thurgorienta11:53:001:11:531:16:10 +24:40
D40  14 Zettel Claudia 1978 SUI - OLG Thun10:08:001:12:341:17:06 +25:36
D40  15 Stillhard Muriel 1979 SUI - OLG Chur11:32:001:13:411:17:32 +26:02
D40  16 Wyss Ursula 1980 SUI - OLV Hindelbank10:01:001:13:291:18:05 +26:35
D40  17 Rettich Katrin 1977 SUI - OL Zimmerberg9:12:001:14:321:18:38 +27:08
D40  18 Zahnd Nadja 1978 SUI - OLG Thun10:36:001:15:401:20:49 +29:19
D40  19 Krumina Linda 1980 LAT - Briksnis SK11:11:001:16:361:21:19 +29:49
D40  20 Grossenbacher Franziska 1981 SUI - UBOL9:40:001:17:171:22:04 +30:34
D40  21 Richter Marit 1978 SUI - OLG Chur12:49:001:18:121:23:09 +31:39
D40  22 Rahm Alix 1979 SUI - OLG Pfäffikon12:28:001:23:151:28:30 +37:00
D40  23 Accola Ursina 1980 SUI - 10:50:001:29:23 +37:53
D40  24 Fuchs Martina 1981 SUI - OLG Galgenen10:29:001:26:591:32:14 +40:44
D40  25 Vang Bobach Anna 1979 DEN - Aalborg OK11:04:001:28:431:34:06 +42:36
D40  26 Harmand Aline 1980 FRA - Søllerød OK11:39:001:46:551:51:51 +60:21
D40  27 Shmakova Alina 1977 RUS - IHW Alex78 Berlin9:33:002:04:282:10:47 +79:17
D40   Vacant D40 Del - 10:57:00dns
D40   Ivanauskaite Rasa 1979 LTU - OK Azuolas12:07:00dns
D45  Aeschlimann Beatrice 1976 SUI - ol norska9:21:0041:4345:25 0:00
D45  Schmalfeld Karin 1976 GER - BSV Halle Ammendorf12:17:0043:2547:27 +2:02
D45  Grimm Susanne 1976 SUI - OLK Argus12:01:0047:0551:12 +5:47
D45  Widler Käthi 1973 SUI - OLG Weisslingen12:33:0047:2751:23 +5:58
D45  Grüniger Huber Brigitte 1974 SUI - OLV Zug9:49:0051:0655:35 +10:10
D45  Bertozzi Elena 1974 SUI - GOLD Savosa12:53:0052:2855:59 +10:34
D45  Diethelm Gabriela 1974 SUI - OLG Chur11:05:0052:0156:31 +11:06
D45  Tschopp Sabin 1975 SUI - OLG Dachsen10:37:0052:3456:56 +11:31
D45  Maddalena Caia 1974 SUI - O-92 Piano di Magadi9:53:0052:5857:30 +12:05
D45  10 Schödler Gisela 1975 SUI - OLK Argus11:53:0055:0258:50 +13:25
D45  11 Oehy Ursula 1965 SUI - OLC Winterthur12:37:0054:3359:12 +13:47
D45  12 Simsova Jana 1976 CZE - Matfyz Praha9:29:0054:4959:14 +13:49
D45  13 Kastner Barbara 1970 AUT - Naturfreunde Wien10:25:0059:20 +13:55
D45  14 Schulthess Barbara 1976 SUI - OLC Kapreolo10:49:0054:5959:29 +14:04
D45  15 Štepánková Katerina 1976 CZE - KOS Tesla Brno10:01:0056:251:01:05 +15:40
D45  16 Thommesen Anne Marie 1975 DEN - Ballerup OK11:17:0057:141:01:44 +16:19
D45  17 Lang-Gysin Katrin 1975 SUI - OLG Thun / ol norska10:33:0057:401:02:03 +16:38
D45  18 Svobodova Jitka 1974 CZE - USK Praha12:13:0058:121:02:48 +17:23
D45  19 Vaher Maret 1973 EST - OK Pölva Kobras11:29:0058:431:03:20 +17:55
D45  20 Good Andrea 1974 SUI - thurgorienta11:13:0059:351:03:42 +18:17
D45  21 Rüegg Anita 1973 SUI - OL Regio Wil9:37:001:04:23 +18:58
D45  22 Eglin Irène 1975 SUI - bussola ok9:17:001:00:301:05:26 +20:01
D45  23 Auer Beatrice 1975 SUI - OLG Chur10:57:001:03:051:08:05 +22:40
D45  24 Kuhn Nadine 1975 SUI - OLG Pfäffikon12:29:001:04:361:08:55 +23:30
D45  25 Monnier Isabelle 1974 SUI - ANCO11:09:001:09:01 +23:36
D45  26 Weber Monika 1972 SUI - OLV Zug9:41:001:03:551:09:05 +23:40
D45  27 Kästner Anja 1972 GER - TV Oberbexbach10:53:001:05:351:10:19 +24:54
D45  28 Pfister Hohl Rahel 1972 SUI - OLG Weisslingen12:21:001:07:241:12:56 +27:31
D45  29 Gasser Anita 1974 SUI - OL Zimmerberg9:09:001:07:521:13:12 +27:47
D45  30 Horst Brit 1976 GER - SC Königstein11:21:001:08:371:13:35 +28:10
D45  31 Schefer Andrea 1975 SUI - OLC Winterthur12:49:001:08:371:14:11 +28:46
D45  32 Reber Simone 1976 SUI - 10:21:001:09:541:14:28 +29:03
D45  33 Steiner Isa 1976 SUI - OLG Galgenen9:57:001:10:261:15:17 +29:52
D45  34 Schwabova Katerina 1973 CZE - KOS Tesla Brno10:13:001:10:561:15:40 +30:15
D45  35 Adenstedt Ingrid 1970 AUT - Orienteering Kloster11:37:001:12:231:17:47 +32:22
D45  36 Sauere Astra 1975 LAT - Ozons OK9:33:001:12:551:18:00 +32:35
D45  37 Pfister Hohl Mirka 1972 SUI - OLG Weisslingen9:01:001:15:471:21:31 +36:06
D45  38 Kurzen Christine 1971 SUI - OLG Huttwil11:49:001:17:371:22:52 +37:27
D45  39 Rossier Marie-Claude 1972 SUI - CA Rosé10:41:001:17:101:23:06 +37:41
D45  40 Calvet Christine 1970 AUT - Naturfreunde Wien11:41:001:19:191:25:11 +39:46
D45  41 Petrini Kleiner Claudia 1975 SUI - GOLD Savosa12:45:001:21:391:26:57 +41:32
D45  42 de Miniac Gwenola 1975 FRA - MUC Montpellier12:09:001:28:161:34:00 +48:35
D45  43 Wirtz Elisabet 1971 GER - Luxembourg Orienteer10:09:001:35:131:40:52 +55:27
D45  44 Gagliardi Ulla 1973 SUI - OLK Piz Hasi9:23:001:52:501:59:55 +74:30
D45  45 Lemmel-Schädelin Franziska 1974 SUI - Luxembourg Orienteer10:17:002:18:432:26:20 +100:55
D45   Malecková Iva 1975 CZE - VSP11:57:001:08:47mp
D45   Cuperus Nathalie 1976 SUI - GCO Gruyère11:33:00dns
D45K  Messerli Janine 1976 SUI - OLG Thun10:47:0041:08 0:00
D45K  Gisler-Musch Cornelia 1970 SUI - OLG KTV Altdorf12:41:0043:03 +1:55
D45K  Hofer Judith 1968 SUI - OLG Thun/OLV Basella11:05:0044:31 +3:23
D45K  Büchler Silvia 1969 SUI - OLG St. Gallen/App.12:11:0045:43 +4:35
D45K  Müller Karin 1971 SUI - OLV Zug9:59:0046:35 +5:27
D45K  Hauck Cornelia 1972 SUI - OLG Stäfa11:29:0047:19 +6:11
D45K  Mathys Priska 1968 SUI - OLV Hindelbank9:41:0048:25 +7:17
D45K  Simonsen Sandra 1968 DEN - FIF Hillerød10:05:0048:27 +7:19
D45K  Lütolf Fritschi Cécile 1976 SUI - OLG Welsikon12:47:0053:22 +12:14
D45K  10 Meier Natascha 1974 SUI - OLG Thun10:35:0053:29 +12:21
D45K  11 Mennet Caroline 1972 SUI - OLG Cordoba10:29:0054:28 +13:20
D45K  12 Lüscher-Fogtmann Christine 1971 SUI - OLK Argus12:35:0055:19 +14:11
D45K  13 Sterchi Katrin 1973 SUI - ol norska9:11:0056:00 +14:52
D45K  14 Hüni Christine 1967 SUI - OLG Thun11:11:0056:09 +15:01
D45K  15 Scherrer Käthi 1971 SUI - OLG Chur9:05:0057:23 +16:15
D45K  16 Saameli Züblin Karin 1974 SUI - OLG Thun10:59:0057:48 +16:40
D45K  17 Corsi Maurizia 1971 SUI - GOLD Savosa12:53:0058:33 +17:25
D45K  18 Baader Plattner Manon 1971 SUI - OLG Basel11:47:0059:32 +18:24
D45K  19 Ankli Franziska 1972 SUI - OLG Basel11:35:001:01:09 +20:01
D45K  20 Zimmermann Barbara 1973 SUI - OLG Huttwil12:29:001:01:40 +20:32
D45K  21 Amadò Sandra 1975 SUI - OLG NOW husaam11:53:001:02:14 +21:06
D45K  21 Thöni Marianne 1970 SUI - OLV Zug9:47:001:02:14 +21:06
D45K  23 Neuenschwander Barbara 1971 SUI - OLG Thun11:23:001:05:20 +24:12
D45K  24 Bach Simone 1973 SUI - All Blacks Thun10:41:001:06:30 +25:22
D45K  25 Imhof Regine 1967 SUI - OL Regio Wil9:29:001:06:46 +25:38
D45K  26 Horrach Mirjam 1975 SUI - OLG Dachsen11:17:001:07:36 +26:28
D45K  27 Riby Katerina 1972 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:35:001:08:52 +27:44
D45K  28 Schuler Muriel 1971 SUI - OLG Chur11:59:001:13:44 +32:36
D45K  29 Koster Katja 1971 SUI - OL Regio Wil9:17:001:17:09 +36:01
D45K  30 Schneider Eveline 1967 SUI - OLG Cordoba10:17:001:19:53 +38:45
D45K  31 Zwahlen Natalie 1973 SUI - ol.biel.seeland9:53:001:34:31 +53:23
D45K   Baumgartner Sabine 1975 SUI - OLG Bern12:05:00mp
D45K   Merkli-Schläpfer Angelika 1971 SUI - OLV Luzern10:23:00dns
D45K   Zürcher Manuela 1968 SUI - OLG Huttwil12:17:00dns
D50  Moser Ruth 1970 SUI - OLC Winterthur12:31:0049:3753:55 0:00
D50  Frei Sandra 1970 SUI - OLV Baselland11:06:0050:0654:00 +0:05
D50  Renaud Humbel Véronique 1970 SUI - OLG Cordoba10:11:0049:0454:00 +0:05
D50  Sieglova Dagmar 1970 CZE - Matfyz Praha12:06:0051:4256:19 +2:24
D50  Eckardt Cornelia 1969 GER - USV TU Dresden11:31:0056:53 +2:58
D50  Kamenicka Lenka 1969 CZE - SK OS NMNM (OSN)12:11:0055:341:00:06 +6:11
D50  Sannwald-Frei Claudia 1971 SUI - OLG Stäfa11:11:0057:281:01:41 +7:46
D50  Lüscher Eva 1971 SUI - OLK Argus12:01:0058:181:02:31 +8:36
D50  Wälti Petra 1969 SUI - ol.biel.seeland9:46:0057:541:03:02 +9:07
D50  10 Jaaniste Triin 1970 EST - OK Ilves11:26:0059:311:04:33 +10:38
D50  11 Hofer Susann 1971 SUI - ol.biel.seeland9:56:001:00:291:00:301:05:33 +11:38
D50  12 Zürcher Judith 1968 SUI - OLV Hindelbank9:21:001:01:041:05:47 +11:52
D50  13 Grüniger Andrea 1970 SUI - OLG Suhr10:26:001:00:281:06:03 +12:08
D50  14 Hlosta Manuela 1967 AUT - LC Erste Bank10:36:001:00:431:06:11 +12:16
D50  15 Regli Franziska 1971 SUI - OLG Chur9:06:001:03:081:07:51 +13:56
D50  16 Graf Heidi 1968 SUI - OL Regio Wil9:11:001:03:181:07:56 +14:01
D50  17 Wagenführ Sandra 1971 SUI - OLG Davos11:36:001:03:411:08:02 +14:07
D50  18 Suter-Schadegg Judith 1970 SUI - OLG Cordoba9:41:001:08:08 +14:13
D50  19 Leisinger-Baumberger Dorothee 1971 SUI - OLG Säuliamt9:01:001:05:061:09:48 +15:53
D50  20 Tschamper Brigitte 1967 SUI - OLG Stäfa10:51:001:05:351:10:30 +16:35
D50  21 Tagwerker Gloor Frizzi 1967 SUI - OLG Pfäffikon12:16:001:06:121:11:14 +17:19
D50  22 Felix Brigitte 1971 SUI - OLG Laufental-Thiers10:46:001:05:291:12:15 +18:20
D50  23 Ruch Ruth 1967 SUI - OLG Skandia9:16:001:09:361:14:49 +20:54
D50  24 Riediker Monika 1971 SUI - thurgorienta11:56:001:10:361:14:59 +21:04
D50  25 Müller-Hotz Franziska 1968 SUI - OLG Galgenen12:49:021:13:151:18:05 +24:10
D50  26 Arnet Mirjam 1968 SUI - OLC Kapreolo11:16:001:13:051:18:18 +24:23
D50  27 Jenzer Martina 1970 SUI - OLG Suhr10:16:001:13:341:18:58 +25:03
D50  28 Ferrari Ehrensberger Ilaria 1969 SUI - OLG Welsikon12:39:011:15:261:21:33 +27:38
D50  29 Holfeld Christina 1971 GER - USV TU Dresden11:41:001:17:571:22:41 +28:46
D50  30 Zinniker-Birrer Barbara 1968 SUI - OLK Wiggertal11:51:001:18:291:23:15 +29:20
D50  31 Joller-Graf Barbara 1970 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:31:001:20:511:25:37 +31:42
D50  32 Coolen Cornelia 1968 SUI - OLV Baselland10:56:001:23:011:29:18 +35:23
D50  33 Maibach Susanne 1963 SUI - ol norska12:36:001:23:261:30:40 +36:45
D50  34 Jäggi Regula 1967 SUI - OLG Biberist SO10:06:001:25:121:31:44 +37:49
D50  35 Schaffner Pia 1969 SUI - OLG Cordoba9:51:001:25:551:31:46 +37:51
D50  36 Christen Susanne 1970 SUI - OLV Hindelbank9:31:001:29:011:34:38 +40:43
D50  37 Gerritsen Margrit 1968 SUI - OLG Cordoba10:01:001:39:041:44:34 +50:39
D50  38 Giannini Barbara 1969 SUI - OLG Stäfa11:01:001:45:001:52:06 +58:11
D50   Moeri-Riklin Patricia 1967 SUI - OLV Zug9:36:001:23:54mp
D50   Hindermann Kathrin 1969 SUI - OLG Stäfa10:41:00dns
D50   Becker Fiona 1968 DEN - Søllerød OK11:46:00dns
D50   Flura Nicole 1970 SUI - OLG Weisslingen12:26:00dns
D50   Vacant D50 Del - 12:41:00dns
D55  Müller Cornelia 1964 SUI - OLV Zug9:27:0045:24 0:00
D55  Novotna Petra 1966 CZE - OK99 Hradec Kralove11:42:0045:28 +0:04
D55  Hellmüller Isabelle 1962 SUI - OLG St. Gallen/App.12:02:0048:48 +3:24
D55  Aebersold-Schütz Gaby 1965 SUI - ol.biel.seeland9:12:0050:13 +4:49
D55  Freuler Liselotte 1966 SUI - thurgorienta11:27:0050:37 +5:13
D55  Baumgartner Barbara 1963 SUI - ol.biel.seeland9:22:0051:44 +6:20
D55  Hugelshofer Barbara 1965 SUI - OLG Weisslingen10:17:0051:46 +6:22
D55  Feer Rosmarie 1963 SUI - OLG Goldau9:17:0052:05 +6:41
D55  Rutz-Aebersold Susanna 1966 SUI - OLG Stäfa10:07:0054:02 +8:38
D55  10 Wenk Susanne 1964 SUI - thurgorienta11:17:0054:54 +9:30
D55  11 Wildhaber Dorothea 1964 SUI - OLG Kölliken12:27:0055:21 +9:57
D55  12 Zindel Angela 1964 SUI - OLG Chur10:42:0055:57 +10:33
D55  13 Curiger Priska 1965 SUI - OLC Kapreolo10:27:0056:40 +11:16
D55  14 Schalbetter Ursula 1962 SUI - OLG Nidwalden+Obwald9:47:0057:44 +12:20
D55  15 Maag Iben Falck 1966 DEN - Søllerød OK11:12:0058:32 +13:08
D55  16 Jenzer Christine 1962 SUI - OLG Huttwil11:57:0058:45 +13:21
D55  17 Arm Annegret 1962 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:47:0059:13 +13:49
D55  18 Huber Bernadette 1966 SUI - OL Zimmerberg9:02:0059:40 +14:16
D55  19 Hochuli Maria 1963 SUI - OLG Pfäffikon12:47:001:00:11 +14:47
D55  20 Hotz Therese 1966 SUI - OLK Argus12:07:001:00:28 +15:04
D55  21 Walser Beglinger Annakatharina 1966 SUI - OLG Murten12:22:001:00:32 +15:08
D55  22 Hunziker Gabi 1965 SUI - OLG NOW husaam10:47:001:00:52 +15:28
D55  23 Wey Bitterli Regina 1966 SUI - OL Zimmerberg11:37:001:02:37 +17:13
D55  24 Salvisberg Esther 1964 SUI - OLG NOW husaam10:37:001:03:25 +18:01
D55  25 Pilloud Elisabeth 1965 SUI - CO Lausanne-Jorat12:42:001:07:05 +21:41
D55  26 Egli Zimmermann Regula 1966 SUI - OLG Rymenzburg9:57:001:07:14 +21:50
D55  27 Bonde Annette 1962 DEN - Ballerup OK11:32:001:09:54 +24:30
D55  28 Geneux Elisabeth 1963 SUI - CO CERN10:22:001:10:23 +24:59
D55  29 Birchmeier Susanne 1963 SUI - OLG Cordoba9:42:001:10:37 +25:13
D55  30 Weber Petra 1965 GER - OLG Regensburg9:52:001:11:36 +26:12
D55  31 Nemecková Jarmila 1966 CZE - USK Praha12:17:001:13:55 +28:31
D55  32 Rudolf Rosmarie 1962 SUI - OLG Rymenzburg/OLK W11:07:001:15:09 +29:45
D55  33 Drapp Vreni 1966 SUI - OLG Bern10:12:001:16:03 +30:39
D55  34 Burkhard Kaethi 1963 SUI - OLG Cordoba9:32:001:18:29 +33:05
D55  35 Klein Yvonne 1963 SUI - OLG Pfäffikon12:37:001:20:08 +34:44
D55  36 Spirig Regina 1966 SUI - OL Regio Wil9:07:001:21:45 +36:21
D55  37 Büttiker Irene 1963 SUI - OLG Chur10:52:001:22:09 +36:45
D55  38 Pache Sandrine 1965 SUI - CO Lausanne-Jorat12:52:001:22:12 +36:48
D55  39 Chmelarova Marie 1963 CZE - OK99 Hradec Kralove11:52:001:25:07 +39:43
D55  40 Peciuriene Vilma 1965 LTU - OK Perkunas11:22:001:26:08 +40:44
D55  41 Bettelini Giuliana 1962 SUI - Societa Unitas Malca10:32:001:28:33 +43:09
D55  42 Illum Marianne 1966 DEN - Søllerød OK11:02:001:29:29 +44:05
D55  43 Naceur Najla 1964 SUI - CO Lausanne-Jorat12:32:001:45:28 +60:04
D55   Wehrli Joli 1963 SUI - OLG Bern/OLG Murten10:02:00dns
D55K  Husner Lily 1961 SUI - OLK Wiggertal11:40:0034:15 0:00
D55K  Boos-Braun Sibylle 1966 SUI - OLV Luzern10:23:0034:48 +0:33
D55K  Borner Kathrin 1964 SUI - OLV Zug9:28:0036:09 +1:54
D55K  Schweizer Kathrin 1965 SUI - OLG Säuliamt12:46:0038:05 +3:50
D55K  Akeret Vroni 1958 SUI - thurgorienta11:29:0045:35 +11:20
D55K  Bossi Oppliger Andrea 1963 SUI - OLG Cordoba10:01:0047:10 +12:55
D55K  Brunner Theres 1966 SUI - OLG Kölliken9:39:0047:15 +13:00
D55K  Würsten Monika 1964 SUI - OLG KTV Altdorf12:35:0050:56 +16:41
D55K  Kammholz Almut 1965 GER - Kölner OL Team9:06:0052:02 +17:47
D55K  10 Schwammberger Priska 1966 SUI - OLG Suhr10:34:0054:05 +19:50
D55K  11 Flückiger Kathrin 1962 SUI - OLK Wiggertal11:18:0054:06 +19:51
D55K  12 Denzler Rose-Marie 1963 SUI - OLG Welsikon12:24:0057:27 +23:12
D55K  13 Ullmann-Kurzo Heidi 1962 SUI - ol.biel.seeland9:17:0059:42 +25:27
D55K  14 Horber Esther 1963 SUI - OLG Huttwil12:13:001:02:20 +28:05
D55K  15 Gubler Verena 1957 SUI - thurgorienta12:02:001:10:53 +36:38
D55K  16 Josef Rahn Brigitta 1966 SUI - OLG Suhr10:12:001:11:13 +36:58
D55K  17 Kloos Barbara 1962 GER - TV Oberbexbach11:07:001:34:22 +60:07
D55K   Trachsel Brigit 1964 SUI - OLG Thun10:45:00dns
D55K   Strub Edith 1965 SUI - OLV Baselland10:56:00dns
D60  Piguet Arlette 1957 SUI - OL Zimmerberg12:42:0039:26 0:00
D60  Humbel Näf Ruth 1957 SUI - OLG Cordoba10:12:0039:54 +0:28
D60  Repond Francine 1959 SUI - CARE Vevey10:18:0042:29 +3:03
D60  Lienhart Renate 1961 SUI - OLG Welsikon12:12:0042:34 +3:08
D60  Gautschi Priska 1961 SUI - OLK Fricktal11:54:0042:47 +3:21
D60  Sundqvist Anna-Karin 1961 SWE - Tullinge SK11:06:0043:57 +4:31
D60  Neukom Regina 1959 SUI - OL Zimmerberg11:12:0044:05 +4:39
D60  Egger Keller Barbara 1960 SUI - ol.biel.seeland9:48:0045:11 +5:45
D60  Waldmann Esther 1958 SUI - 10:54:0045:26 +6:00
D60  10 Hermanrud Britt 1957 DEN - Silkeborg OK12:00:0046:01 +6:35
D60  11 Kuhn Lisbeth 1957 SUI - OL Regio Wil9:00:0046:06 +6:40
D60  12 Bindschädler Ursula 1957 SUI - OLC Winterthur12:36:0046:13 +6:47
D60  13 Bütikofer Regula 1958 SUI - OLV Hindelbank9:30:0047:38 +8:12
D60  14 Binzegger Sylvia 1961 SUI - OLV Zug9:42:0049:15 +9:49
D60  15 Kyburz Silvia 1957 SUI - OLK Fricktal11:42:0050:55 +11:29
D60  16 Wyss Andrea 1961 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:30:0052:37 +13:11
D60  17 Widmer Margrit 1957 SUI - OLG Oberwil12:18:0053:10 +13:44
D60  18 Segerslätt Christina 1959 SWE - Skåneslättens OL11:00:0055:22 +15:56
D60  19 Schärer Claudia 1957 SUI - OLG Pfäffikon12:06:0056:17 +16:51
D60  20 Knöpfli Esther 1961 SUI - OLG Welsikon12:24:0057:38 +18:12
D60  21 Balcarova Eva 1959 CZE - OK99 Hradec Kralove11:18:0059:04 +19:38
D60  22 Baumgartner Marlise 1959 SUI - ol.biel.seeland9:36:0059:18 +19:52
D60  23 Roach Maggie 1957 GBR - Luxembourg Orienteer10:24:0059:47 +20:21
D60  24 Eggenschwyler Doris 1959 SUI - OLG Basel12:30:001:00:50 +21:24
D60  25 Ruoff Zeller Elisa 1961 SUI - OLG Stäfa10:48:001:01:55 +22:29
D60  26 Lichti Aschwanden Nora 1959 SUI - OLG Goldau9:12:001:02:11 +22:45
D60  27 Justova Jana 1961 CZE - OK99 Hradec Kralove11:30:001:03:16 +23:50
D60  28 Schorta Regula 1961 SUI - Buchsee OL10:03:381:03:19 +23:53
D60  29 Mühlemann Rosmarie 1960 SUI - OLK Rafzerfeld9:24:001:04:08 +24:42
D60  30 Graziani Mirella 1961 SUI - OL Regio Olten10:42:001:05:42 +26:16
D60  31 Laager Marlies 1960 SUI - OL Zimmerberg11:24:001:09:52 +30:26
D60  32 Kovarova Alena 1961 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:06:001:09:59 +30:33
D60  33 Duppenthaler Susi 1958 SUI - OLV Hindelbank9:18:001:22:39 +43:13
D60  34 Hoyois Odile 1960 SUI - CARE Vevey10:06:001:33:13 +53:47
D60  35 Köpfli Susanne 1960 SUI - OLV Luzern10:36:002:01:20 +81:54
D60   Frey Silvia 1960 SUI - OLC Winterthur12:48:00mp
D60   Lüscher Susanne 1959 SUI - OLK Argus11:36:00dns
D65  Michel Margrit 1952 SUI - OLG Welsikon11:57:0036:5841:16 0:00
D65  Martin Eva 1956 SUI - OLK Argus11:45:0042:57 +1:41
D65  Nussbaum Marietta 1952 SUI - OLG Suhr9:57:0039:5244:42 +3:26
D65  Spalinger Lotti 1956 SUI - OLG Säuliamt12:45:0040:1445:21 +4:05
D65  Ebneter Christa 1956 SUI - OLG St. Gallen / App9:51:0041:2746:14 +4:58
D65  Rufer Annemarie 1955 SUI - OLG Oberwil12:33:0042:5948:24 +7:08
D65  Haberstich Elisabeth 1955 SUI - OLK Wiggertal11:03:0044:2649:27 +8:11
D65  Chatagny Eliane 1953 SUI - CA Rosé10:27:0044:2250:06 +8:50
D65  Caluori Doris 1952 SUI - OLC Kapreolo10:33:0045:1250:42 +9:26
D65  10 Wüest Ruth 1955 SUI - OLG St. Gallen/App./11:33:0051:54 +10:38
D65  11 Moosberger Esther 1956 SUI - OL Regio Olten10:21:0047:2553:15 +11:59
D65  12 Hofer Margrith 1954 SUI - OLG Kakowa11:27:0049:5055:21 +14:05
D65  13 Wolfensberger Ursula 1952 SUI - OLG Pfäffikon11:51:0048:5355:44 +14:28
D65  14 Wenger Esther 1952 SUI - OLG Basel12:27:0050:1356:47 +15:31
D65  15 Bucher Annelise 1955 SUI - OLG Biberist SO9:33:0051:5757:04 +15:48
D65  16 Spycher Ursula 1955 SUI - ol.biel.seeland12:51:0051:0857:25 +16:09
D65  17 Pellegrini Rita 1955 SUI - C.O. Aget Lugano10:45:0051:5558:22 +17:06
D65  18 Cuche Camille 1956 SUI - CARE Vevey9:27:0052:0558:43 +17:27
D65  19 Plüss Brigitta 1956 SUI - OLG Rymenzburg10:15:0053:0959:01 +17:45
D65  20 Schaltegger Margrit 1952 SUI - thurgorienta9:03:0053:0959:55 +18:39
D65  21 Bobach Kirsten 1952 DEN - Aalborg OK10:39:0054:551:01:42 +20:26
D65  22 Hünig Elsbeth 1956 SUI - OLV Langenthal9:15:0056:031:02:29 +21:13
D65  23 Stillhard Lis 1955 SUI - thurgorienta10:03:0056:521:03:18 +22:02
D65  24 Ziegerhofer Anneliese 1956 AUT - NF Linz9:09:0058:061:05:14 +23:58
D65  25 Zürcher Beatrice 1952 SUI - ANCO11:09:001:06:571:12:44 +31:28
D65  26 Brodmann Ruth 1956 SUI - OLG Basel12:15:001:12:121:18:06 +36:50
D65  27 Roeling Monica 1952 NED - KOVZ10:57:001:25:20 +44:04
D65  28 Just Albrecht Veronika 1956 SUI - OLG Basel12:03:001:37:211:43:41 +62:25
D65   Lind Johanne 1954 DEN - Ballerup OK11:15:00mp
D65   Wassmer Margrit 1947 SUI - OLG Suhr9:45:001:52:59mp
D65   Egli Brigitte 1956 SUI - OL Amriswil9:39:00dns
D65   Saner Ursula 1955 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:21:00dns
D65   Bombeli Beatrice 1954 SUI - OLG Pfäffikon12:09:00dns
D65   Wolf Ursula 1954 SUI - OLG Davos/Chur12:39:00dns
D70  Wydenkeller Ruth 1949 SUI - OLG Welsikon11:38:0034:25 0:00
D70  Zaugg Yvette 1949 SUI - OLG Säuliamt11:59:0035:32 +1:07
D70  Oswald Brigit 1951 SUI - OLK Piz Hasi12:20:0036:48 +2:23
D70  Luder Maria 1947 SUI - OLV Hindelbank9:46:0036:54 +2:29
D70  Wyss Margrit 1951 SUI - OLG Chur9:04:0037:54 +3:29
D70  Baumann Rita 1950 SUI - OLG Cordoba10:28:0046:40 +12:15
D70  Meyer Uschi 1949 SUI - OLG Zürich9:32:0047:46 +13:21
D70  Brander Maria 1951 SUI - OL Regio Wil9:39:0048:52 +14:27
D70  Hasler Lucia 1947 SUI - OLG Säuliamt12:34:0049:25 +15:00
D70  10 Bieri Ruth 1947 SUI - OLV Zug10:14:0051:20 +16:55
D70  11 Eyer Beatrice 1951 SUI - ol.biel.seeland10:07:0052:07 +17:42
D70  12 Wegmüller Doris 1951 SUI - thurgorienta10:49:0053:40 +19:15
D70  13 Ziegler Claudia 1949 SUI - OLG Biberist SO10:35:0055:04 +20:39
D70  14 Krummenacher Monika 1951 SUI - OLG Oberwil11:52:0055:43 +21:18
D70  15 Mosimann Monika 1950 SUI - OLV Luzern10:42:001:00:27 +26:02
D70  16 Pauli Ginette 1949 SUI - CO Lausanne-Jorat12:27:001:00:37 +26:12
D70  17 Leumann Herta 1950 SUI - OL Amriswil11:03:001:05:31 +31:06
D70  18 Kruithof Dorien 1949 SUI - CO Lausanne-Jorat12:41:001:05:57 +31:32
D70  19 Fritschy Franziska 1949 SUI - ol norska9:11:001:05:58 +31:33
D70  20 Muggli Esther 1949 SUI - OLG Kakowa11:17:001:07:03 +32:38
D70  21 Gmür Annette 1947 SUI - OLC Kapreolo11:10:001:09:50 +35:25
D70  22 Beyeler Silvia 1947 SUI - OLC Kapreolo11:24:001:10:38 +36:13
D70  23 Thiel Susi 1947 GER - IHW Alex78 Berlin9:18:001:11:36 +37:11
D70  24 Denzler Marlies 1951 SUI - OLC Winterthur12:13:001:12:08 +37:43
D70  25 Huguenin Ruth 1948 SUI - OLG Kakowa11:31:001:12:16 +37:51
D70  26 Skory Heidi 1951 SUI - CO Lausanne-Jorat12:06:001:14:58 +40:33
D70  27 Eigenmann Vreni 1947 SUI - OL Regio Wil9:25:001:19:46 +45:21
D70  28 Reber Lu 1951 SUI - OLV Luzern10:56:001:21:47 +47:22
D70  29 Waser Renate 1949 SUI - OLK Rafzerfeld10:00:001:27:48 +53:23
D70   Zwahlen Madlen 1951 SUI - ol.biel.seeland10:21:00mp
D75  Crawford Sharon 1944 USA - RMOC Colorado12:31:0038:12 0:00
D75  Pletscher Elisabeth 1944 SUI - OLV Zürich10:16:0044:11 +5:59
D75  Schnüriger Anna 1946 SUI - OLV Zug10:01:0045:5253:38 +15:26
D75  Brand Edith 1945 SUI - OLG Bern11:01:0053:46 +15:34
D75  Ammann Maria 1943 SUI - OLC Omström Sense11:31:0055:11 +16:59
D75  Huggler Erica 1941 SUI - OLG Stäfa11:16:0056:04 +17:52
D75  Frei Elsbeth 1944 SUI - OLC Winterthur12:46:0059:47 +21:35
D75  Pfiffner Vreni 1946 SUI - OLG Stäfa10:46:0059:56 +21:44
D75  Rüegsegger Emmi 1942 SUI - OLK Rafzerfeld9:16:001:05:03 +26:51
D75  10 Lemnitzer Erika 1942 GER - Kaulsdorfer OLV Berl10:31:001:13:37 +35:25
D75  11 Moosberger Gerda 1946 SUI - OLV Zug9:31:001:16:17 +38:05
D75   Haldemann Margrit 1946 SUI - ol norska9:01:00dns
D75   Eglin Annemarie 1945 SUI - bussola ok12:01:00dns
D75   Conrad Erika 1944 GER - USV TU Dresden12:16:00dns
DAK  Würsten Sonja 1997 SUI - OLG KTV Altdorf12:39:0034:09 0:00
DAK  Gathercole Christine 1978 AUT - OLG Nidwalden+Obwald10:15:0035:09 +1:00
DAK  Wittwer Silvia 1979 SUI - OLG Oberwil12:35:0039:51 +5:42
DAK  Enz Maja 1989 SUI - OLK Rafzerfeld9:59:0040:26 +6:17
DAK  Müller Valeria 1985 SUI - Havanna OK11:27:0040:46 +6:37
DAK  Maier Lucie 1978 SUI - OLV Baselland11:19:0040:54 +6:45
DAK  Hohl Fabienne 2003 SUI - OLG Weisslingen9:03:0041:07 +6:58
DAK  Oberholzer-Wolgensin Petra 1985 SUI - OLG St. Gallen/App.12:07:0041:35 +7:26
DAK  Leonhardt Karin 1985 AUT - Bussola Ok12:47:0041:57 +7:48
DAK  10 Rigamonti-Ammann Tiziana 1990 SUI - OL Zimmerberg11:55:0042:00 +7:51
DAK  11 Bickel Selina 1988 SUI - OLG Säuliamt12:51:0044:43 +10:34
DAK  12 Schilling Beatrice 1969 SUI - OLG Cordoba10:11:0044:58 +10:49
DAK  13 Stalder Barbara 1986 SUI - OLG Skandia9:43:0045:04 +10:55
DAK  14 Fuhrer Franziska 1971 SUI - OLG Stäfa11:11:0045:21 +11:12
DAK  15 Müller Cécile 1996 SUI - CO Lausanne-Jorat12:43:0045:37 +11:28
DAK  16 Niederhauser Mirjam 1977 SUI - OLG Thun10:31:0046:29 +12:20
DAK  17 Kolb Selina 1996 SUI - 11:15:0046:55 +12:46
DAK  18 Stöckli Nicole 1978 SUI - OLV Langenthal9:55:0047:18 +13:09
DAK  19 Zurich Simone 1978 SUI - OLV Zug10:03:0047:40 +13:31
DAK  20 Manz Sabine 1985 SUI - OLG Bern10:59:0048:08 +13:59
DAK  21 Huonder Ursula 1995 SUI - OLG KTV Altdorf11:35:0048:19 +14:10
DAK  22 Beglinger Julia 2000 SUI - OLG Murten12:15:0048:29 +14:20
DAK  23 Rasscevska Madara 1981 LAT - OL Zimmerberg10:01:0448:36 +14:27
DAK  24 Wegmüller Ariane 1981 SUI - OLG Thun10:23:0048:49 +14:40
DAK  25 Lombriser Steffi 1985 SUI - OLV Baselland11:07:0048:58 +14:49
DAK  26 Früh Peter Béatrice 1975 SUI - OLG Stäfa10:39:0049:04 +14:55
DAK  27 Kissling Xenia 1995 SUI - OLG Schaffhausen11:39:0051:02 +16:53
DAK  28 Kröppl Katrin 1991 AUT - HSV Großmittel12:11:0051:05 +16:56
DAK  29 Schneebeli Yvonne 1985 SUI - OLK Rafzerfeld9:51:0051:34 +17:25
DAK  30 Utelli Maurer Eva-Christina 1972 SUI - OLG Welsikon12:19:0051:42 +17:33
DAK  31 Kraus Karla 2002 SUI - OLC Winterthur12:55:0051:49 +17:40
DAK  32 Ehrler-Fuchs Andrea 1976 SUI - OLG Galgenen10:51:0052:10 +18:01
DAK  33 Streit Sabrina 1996 SUI - OLG Skandia9:35:0052:20 +18:11
DAK  34 Stoyer Sarah 1975 SUI - OLG Stäfa10:47:0053:19 +19:10
DAK  35 Schmid Kathrin 1971 SUI - OL Regio Wil9:15:0053:59 +19:50
DAK  36 Herzog Annika 1987 SUI - OLG Schaffhausen11:47:0054:34 +20:25
DAK  37 Kim Irene 1972 SUI - OLG Stäfa11:03:0054:56 +20:47
DAK  38 Rudolf Eliane 1973 SUI - OLG Stäfa10:55:0055:16 +21:07
DAK  39 Vuichard Gysin Danielle 1977 SUI - thurgorienta11:31:0056:06 +21:57
DAK  40 Zappa Eveline 1988 SUI - OLG Huttwil12:03:0056:41 +22:32
DAK  41 Keller Flavia 1995 SUI - 12:31:0056:54 +22:45
DAK  42 Burkhardt Jacqueline 1969 SUI - OLV Luzern9:11:0058:03 +23:54
DAK  43 Rüegg Sofie 2003 SUI - OL Regio Wil9:07:0059:29 +25:20
DAK  44 Wespi Niggi 1971 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:59:001:00:32 +26:23
DAK  45 Ackeret Karin 1967 SUI - OLG Stäfa11:51:001:01:11 +27:02
DAK  46 Ott Ursi 1970 SUI - OL Regio Wil9:47:001:02:09 +28:00
DAK  47 Burkhart Brigitte 1967 SUI - OL Regio Wil9:23:001:04:52 +30:43
DAK  48 Nyfeler Barbara 1968 SUI - OLG Thun10:43:001:09:14 +35:05
DAK  49 Dubach Monika 1967 SUI - ol norska9:19:001:11:46 +37:37
DAK  50 Radaelli Jasmine 1976 SUI - Società Unitas Malca10:07:001:20:47 +46:38
DAK   Geiger Katrin 1970 SUI - OL Regio Wil9:39:00mp
DAK   Wittenberg Ann-Kathrin 1974 SUI - OL Regio Wil9:31:00dns
DAK   Witschi Julia 1993 SUI - 10:19:00dns
DAK   Wyss Julia 2004 SUI - OL Regio Olten10:35:00dns
DAK   Fäh Eliane 1991 SUI - OLG Pfäffikon12:27:00dns
DAL  Stäuble Lea 1999 SUI - OLG Galgenen10:38:0056:53 0:00
DAL  Näf Flavia 1991 SUI - OLG Cordoba10:32:001:00:03 +3:10
DAL  Jakob Fabienne 2000 SUI - Bucheggberger OL11:14:001:01:12 +4:19
DAL  Borner Giulia 1995 SUI - OL Zimmerberg12:44:001:01:32 +4:39
DAL  Hünig Claudia 1989 SUI - OLG Thun11:26:001:02:03 +5:10
DAL  Tommer Nora 1992 SUI - OLG Welsikon12:38:001:02:06 +5:13
DAL  Husner Eveline 1997 SUI - OLK Wiggertal11:56:001:04:44 +7:51
DAL  Künzi Vera 1998 SUI - OL Regio Wil9:14:001:05:16 +8:23
DAL  Stalder Kaja 1999 SUI - OLV Hindelbank/OLV L10:14:001:06:54 +10:01
DAL  10 Schärer Sandra 1985 SUI - ol norska9:26:001:07:36 +10:43
DAL  11 Schneiter Flavia 1997 SUI - OLG Bern / OLV Basel10:02:001:08:23 +11:30
DAL  12 Müller Annina 1995 SUI - OLG Thun12:50:001:08:52 +11:59
DAL  13 Schwammberger Jasmin 1999 SUI - OLG Suhr10:50:001:09:48 +12:55
DAL  14 Justova Eliska 1993 CZE - OK99 Hradec Kralove12:26:001:10:12 +13:19
DAL  15 Zehtabchi Roxana 1993 SUI - OLV Baselland11:44:001:10:14 +13:21
DAL  16 Kovarova Lenka 1997 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:38:001:10:46 +13:53
DAL  17 Grieder Saskia 1993 SUI - OLV Baselland11:32:001:12:13 +15:20
DAL  18 Zürcher Rahel Judith 1997 SUI - OLV Hindelbank9:50:001:13:53 +17:00
DAL  19 Walti Claudia 2000 SUI - OLK Argus12:32:001:14:14 +17:21
DAL  20 Kolínová Kristýna 1984 CZE - OOB Kotlárka9:08:001:14:58 +18:05
DAL  21 Flück Kathrin 1995 SUI - OLV Langenthal10:08:001:15:43 +18:50
DAL  22 Weber Claudine 1996 SUI - OLV Langenthal9:44:001:15:46 +18:53
DAL  23 Giezendanner Livia 2000 SUI - OLG Chur9:02:001:16:40 +19:47
DAL  24 Köpfli Amanda 1993 SUI - OLV Luzern11:02:001:16:57 +20:04
DAL  25 Schneider Nadine 1995 SUI - OLG Laufental-Thiers11:08:001:17:29 +20:36
DAL  26 Bachmann Anik 1999 SUI - OL Zimmerberg12:02:001:18:40 +21:47
DAL  27 Suter Liliane 1998 SUI - OL Zimmerberg12:14:001:18:52 +21:59
DAL  28 Lerf Rosa 2000 SUI - OLG Max und Moritz10:20:001:19:25 +22:32
DAL  29 Beeler Lilian 1992 SUI - OLG Goldau11:50:001:20:28 +23:35
DAL  30 Riby Rose 2000 CZE - OK Doksy9:20:001:22:15 +25:22
DAL  31 Burkart Käthi 1994 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:56:001:22:28 +25:35
DAL  32 Berger Jennifer 1996 SUI - OLV Langenthal9:56:001:28:12 +31:19
DAL  33 Flückiger Sonia 1997 SUI - OLK Wiggertal12:08:001:29:28 +32:35
DAL  34 Kovárová Julie 1988 CZE - VCB9:32:001:37:25 +40:32
DAL   Schalbetter Sibylle 1999 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:44:00dns
DAL   Kim Lisha 1997 SUI - OLG Chur11:38:00dns
DAM  Borner Sonja 1997 SUI - OLV Zug12:30:0042:58 0:00
DAM  Kyburz Martina 1989 SUI - thurgorienta9:18:0047:00 +4:02
DAM  Kägi Laetitia 1988 SUI - OLG Chur11:46:0049:20 +6:22
DAM  Camathias Cornelia 1993 SUI - OLG Chur12:50:0049:32 +6:34
DAM  Haberthür Tabea 1994 SUI - OLG Welsikon12:34:0049:36 +6:38
DAM  Laasch Helena 1998 SUI - OLG Säuliamt9:10:0050:11 +7:13
DAM  Strässler Corina 1998 SUI - OLK Rafzerfeld10:10:0050:51 +7:53
DAM  Schilliger Paula 1990 SUI - OLV Luzern11:02:0051:53 +8:55
DAM  Oeschger Marianne 1984 SUI - OLG Kölliken12:22:0052:00 +9:02
DAM  10 Andersson Tilda 1998 SWE - OK ravinen11:26:0052:21 +9:23
DAM  11 Häfliger Nicole 1993 SUI - OLG Suhr10:46:0052:39 +9:41
DAM  12 Mickuviene Kristina 1992 LTU - OSK SAKAS11:06:0053:07 +10:09
DAM  13 Rezzonico Linda 1999 SUI - GOLD Savosa9:20:0153:43 +10:45
DAM  14 Balmelli Lea 1998 SUI - GOLD Savosa9:26:0053:49 +10:51
DAM  15 Wild Sonja 1988 SUI - OLK Argus12:18:0053:50 +10:52
DAM  16 Schuler Elena 2000 SUI - OLG Chur11:38:0054:04 +11:06
DAM  17 Häfliger Michelle 1994 SUI - OLG Suhr10:30:0055:52 +12:54
DAM  18 Hohl Anja 2001 SUI - OLG Weisslingen12:26:0057:16 +14:18
DAM  19 Nakvose Nadezda 1992 LTU - OSK SAKAS10:58:0058:43 +15:45
DAM  20 Hitz Nicole 1993 SUI - OLK Argus12:02:0058:46 +15:48
DAM  21 Peter Alexandra 1987 SUI - OLG Basel12:46:0059:03 +16:05
DAM  22 Hertner Sara 1986 SUI - OLC Kapreolo11:22:0059:07 +16:09
DAM  23 Schneider Kerstin 1999 SUI - OLK Rafzerfeld10:02:0059:15 +16:17
DAM  24 Erdin Leila 1994 SUI - OLK Argus12:10:001:01:08 +18:10
DAM  25 Spirig Sina 2000 SUI - OL Regio Wil9:30:001:01:44 +18:46
DAM  26 Julmy Nathalie 1990 SUI - OLC Omström Sense11:30:001:02:17 +19:19
DAM  27 Schilliger Eileen 1994 SUI - OLV Luzern10:54:001:03:30 +20:32
DAM  28 Bole-Feysot Léa 1995 FRA - 11:10:001:03:47 +20:49
DAM  29 Rinderknecht Miriam 1999 SUI - OLK Rafzerfeld9:54:001:03:48 +20:50
DAM  30 Imfeld Tabea 1997 SUI - OLV Zug10:06:001:03:50 +20:52
DAM  31 Geiger Ladina 2002 SUI - OL Regio Wil9:22:001:06:15 +23:17
DAM  32 Humbel Lea 2002 SUI - OLG Cordoba10:26:001:06:40 +23:42
DAM  33 Müller Sonja 1987 SUI - OLG Basel12:38:001:07:36 +24:38
DAM  34 Müller Sabrina 1984 SUI - OL Amriswil10:22:001:07:40 +24:42
DAM  35 Lienhard Larissa 1998 SUI - OLC Kapreolo9:58:001:08:11 +25:13
DAM  36 Gerber Christine 1991 SUI - OLG Skandia9:42:001:14:23 +31:25
DAM  37 von Känel Karin 1987 SUI - OLG Säuliamt9:02:001:15:04 +32:06
DAM  38 Hälg-Talamona Rahel 1986 SUI - OL Regio Wil9:38:001:15:12 +32:14
DAM  39 Röösli Ariane 1992 SUI - OLV Luzern10:42:001:17:06 +34:08
DAM  40 Attinger Annika 1999 SUI - OL Zimmerberg11:54:001:22:07 +39:09
DAM  41 Scherrer Anja 1999 SUI - OLG Chur/OL Zimmerbe11:50:001:42:18 +59:20
DAM  42 Dätwyler Andrea 1998 SUI - OLG Hondrich9:14:001:48:36 +65:38
DAM  43 Attinger Sophie 2000 SUI - OL Zimmerberg12:06:002:00:44 +77:46
DAM   Arnet Fiona 2001 SUI - OLC Kapreolo11:14:00mp
DAM   Rahn Franziska 1992 SUI - OLG Suhr10:38:00mp
DAM   Widmer Julia 2002 SUI - OL Regio Wil9:46:00dns
DAM   Oppliger Chantal 1995 SUI - OLG Cordoba10:18:00dns
DAM   Tillingsøe Aiya 1997 DEN - Søllerød OK11:42:00dns
DB  Docci Gabriela 1991 SUI - Bike-O Nordwestschwe10:39:0033:19 0:00
DB  Dauwalder Denise 1976 SUI - OLG Cordoba10:15:0035:55 +2:36
DB  Althaus Anne 1973 SUI - OL Zimmerberg11:24:0036:50 +3:31
DB  Biel-Pretting Renate 1967 AUT - Naturfreunde Wien11:57:0038:14 +4:55
DB  Weber Nora 2003 SUI - OLG St. Gallen/App.12:12:0039:24 +6:05
DB  Schild Tamara 1982 SUI - OLG Thun9:00:0039:55 +6:36
DB  Schneider Iris 1991 SUI - OLV Zug10:09:0041:11 +7:52
DB  Grossenbacher Denise 1977 SUI - OLV Langenthal9:45:0041:44 +8:25
DB  Brand Alexandra 1968 SUI - OLG Bern10:51:0042:15 +8:56
DB  10 Neugebauer Stephanie 1971 GER - O-Motion11:27:0042:18 +8:59
DB  11 Anker Myrja 1973 SUI - ol.biel.seeland10:00:0042:39 +9:20
DB  12 Imriska Jana 1983 AUT - Naturfreunde Wien12:03:0043:30 +10:11
DB  13 Gross Heidi 1961 SUI - OL Zimmerberg11:30:0043:46 +10:27
DB  14 Benkler Karin 1972 SUI - OLG Basel12:39:0044:00 +10:41
DB  15 Steiner Isabelle 1981 SUI - OLG Cordoba10:33:0044:13 +10:54
DB  16 Stuber Franziska 1967 SUI - CO Lausanne-Jorat12:45:0044:19 +11:00
DB  17 Kleinová Petra 1975 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:48:0044:51 +11:32
DB  18 Sittar Florence 1977 SUI - 12:27:0045:04 +11:45
DB  19 Aebi Monika 1961 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:45:0045:25 +12:06
DB  20 Breitenmoser Maria 1970 SUI - OL Zimmerberg9:23:0145:31 +12:12
DB  21 Treibmann Bettina 1961 GER - OK Leipzig10:57:0047:33 +14:14
DB  22 Schegg Claudia 1982 SUI - OL Regio Wil9:24:0047:40 +14:21
DB  23 Liao Aijuan 1995 CHN - 9:09:0048:53 +15:34
DB  24 Haueter Livia 1991 SUI - 9:21:0049:18 +15:59
DB  25 Werder Sarah 1972 SUI - OLV Zug10:03:0050:22 +17:03
DB  26 Humbel Brigit 1955 SUI - OLG Cordoba10:27:0050:31 +17:12
DB  27 Pelican Barla 1993 SUI - 9:27:0051:05 +17:46
DB  28 Baumberger Barbara 1972 SUI - OLG Zürich9:39:0052:38 +19:19
DB  29 Hofer-Käser Christine 1974 SUI - OLV Langenthal9:57:0052:57 +19:38
DB  30 Vujevic Manuela 1978 SUI - OLG Welsikon12:36:0053:09 +19:50
DB  31 Honegger Sabine 1973 SUI - OLG Cordoba10:21:0053:36 +20:17
DB  32 Tinner Doris 1979 SUI - thurgorienta11:18:0054:13 +20:54
DB  33 Emmenegger Ruth 1968 SUI - OLK Wiggertal11:12:0054:30 +21:11
DB  34 Gisler Alexandra 1969 SUI - OLG KTV Altdorf12:42:0054:44 +21:25
DB  35 Sokoloff Nathalie 1968 SUI - OLC Kapreolo10:54:0056:08 +22:49
DB  36 Wolgensinger Vreni 1956 SUI - OLG St. Gallen/App.12:06:0056:29 +23:10
DB  37 Meyerhans Esther 1969 SUI - OL Regio Wil9:36:0057:08 +23:49
DB  38 Zappa Heidi 1963 SUI - OLG Huttwil12:00:0057:52 +24:33
DB  39 Di Rocco Stefania 1984 SUI - Havanna OK11:00:0058:59 +25:40
DB  40 Vock Myrta 1961 SUI - OLG Säuliamt11:58:0259:57 +26:38
DB  41 Cosandey Tissot Marjorie 1972 SUI - ANCO11:09:001:01:35 +28:16
DB  42 Mächler Sandra 1966 SUI - OLV Luzern10:30:001:01:52 +28:33
DB  43 Bär Mirella 1963 SUI - OLK Wiggertal11:06:001:02:16 +28:57
DB  44 Schönenberger Verena 1957 SUI - OL Regio Wil9:30:001:02:41 +29:22
DB  45 Zingg Rosmarie 1952 SUI - ol norska9:12:001:05:05 +31:46
DB  46 Schneider Thabita 2003 SUI - OLG Huttwil12:15:001:06:33 +33:14
DB  47 Etter Monika 1964 SUI - OLG Thun10:42:001:07:44 +34:25
DB  48 Scanzi Rilli 1952 SUI - OL Zimmerberg12:19:011:11:42 +38:23
DB  49 Clavadetscher Kasia 1968 SUI - OLV Langenthal9:51:001:14:44 +41:25
DB  50 Ballif Chantal 1956 SUI - CARE Vevey10:18:001:15:17 +41:58
DB  51 Kröppl Elke 1962 AUT - HSV Großmittel12:24:001:17:13 +43:54
DB  52 Bosshard Marianne 1958 SUI - OLG Pfäffikon12:30:001:21:53 +48:34
DB  53 Neuenschwander Rebekka 1978 SUI - OLG Huttwil12:21:001:25:07 +51:48
DB   Gasser Esther 1949 SUI - OL Zimmerberg11:36:00mp
DB   Holenstein-Gasser Andrea 1978 SUI - OL Zimmerberg11:21:00mp
DB   Federspiel Martha 1962 SUI - OLG Chur9:06:00dns
DB   Fomasi Claudia 1974 SUI - SCOM Mendrisio9:18:00dns
DB   Schmutz Erika 1959 SUI - 10:12:00dns
DB   Vacant Db Del - 10:45:00dns
DB   Hug Rita 1963 SUI - OL Zimmerberg11:48:00dns
DB   Hintermann Monika 1954 SUI - OLG Säuliamt12:54:00dns
DE  Hauswirth Sabine 1987 SUI - ol norska12:38:0057:07 0:00
DE  Gemperle Natalia 1990 RUS - OLK Argus9:34:0055:4958:49 +1:42
DE  Karhola Lotta 1991 FIN - Tampereen Pyrintö12:26:0059:35 +2:28
DE  Gross Paula 1996 SUI - OL Zimmerberg12:22:001:00:00 +2:53
DE  Ruch Martina 1994 SUI - OLG Skandia / ol nor12:10:001:00:50 +3:43
DE  Aebi Marion 1993 SUI - OLG Herzogenbuchsee10:34:001:01:20 +4:13
DE  Feer Isabelle 1990 SUI - OLG Goldau10:46:001:01:47 +4:40
DE  Kyburz Sarina 1991 SUI - ol norska / OLG Hutt12:18:001:03:52 +6:45
DE  Müller Katrin 1997 SUI - OLG Rymenzburg11:38:001:03:57 +6:50
DE  10 Nyfeler Siri 1999 SUI - OLG Thun / ol norska10:26:001:01:051:04:44 +7:37
DE  11 Pezzati Elena 1999 SUI - SCOM Mendrisio11:46:001:05:14 +8:07
DE  12 Stadler Deborah 1997 SUI - OLG KTV Altdorf11:54:001:05:20 +8:13
DE  13 Deininger Eliane 2000 SUI - OLG St. Gallen/App.10:22:001:02:311:05:53 +8:46
DE  14 Ramstein Laura 1992 SUI - OLG Basel/OLV Basell11:42:001:06:38 +9:31
DE  15 Holer Lisa 1994 SUI - OLK Fricktal12:06:001:06:42 +9:35
DE  16 Bachmann Sofie 1997 SUI - OLV Baselland12:14:001:06:56 +9:49
DE  17 Simonsen Annika 2000 DEN - FIF Hillerød11:10:001:07:43 +10:36
DE  18 Jakob Julia 1991 SUI - OL Zimmerberg / TG H12:34:001:07:48 +10:41
DE  19 Hadorn Kim 1999 SUI - ol norska10:02:001:04:561:08:20 +11:13
DE  20 Gemperle Eline 2000 SUI - OLK Argus10:10:001:05:411:08:39 +11:32
DE  21 Cerny Noëmi 1984 SUI - OLK Argus / SCOM Men10:30:001:08:57 +11:50
DE  22 Brunner Anina 1993 SUI - bussola ok11:58:001:09:08 +12:01
DE  23 Bertozzi Elisa 2000 SUI - GOLD Savosa10:38:001:09:10 +12:03
DE  24 Probst Anja 2000 SUI - OLG Bern / ol norska10:14:001:05:371:09:21 +12:14
DE  25 Suter Siri 2000 SUI - OLG Cordoba9:42:001:06:281:09:48 +12:41
DE  26 Pauzaite Sandra 1981 LTU - OK Dainava11:30:001:09:55 +12:48
DE  26 Tommer Sina 1994 SUI - OLG Welsikon11:50:001:09:55 +12:48
DE  28 Bertschinger Thalia 1993 SUI - OLG Thun10:42:001:11:13 +14:06
DE  29 Mürner Marcia 1998 SUI - OL Regio Wil11:26:001:11:15 +14:08
DE  30 Hotz Marita 1997 SUI - OLK Argus11:34:001:12:10 +15:03
DE  31 Brunner Rahela 1994 SUI - bussola ok11:06:001:12:43 +15:36
DE  32 Teplá Karolína 1992 CZE - OK Slavia Hradec Krá11:14:001:12:49 +15:42
DE  33 Ruppenthal Véronique 1993 SUI - OLG Chur11:18:001:14:28 +17:21
DE  34 Roth Merline 1994 SUI - OLV Baselland10:58:001:16:16 +19:09
DE  35 Bucher Dominique 1991 SUI - OLV Hindelbank11:02:001:16:29 +19:22
DE  36 Roggo Andrea 1995 SUI - OLG Kakowa11:22:001:17:38 +20:31
DE  37 Hochuli Tamara 1992 SUI - Havanna OK9:46:001:14:461:18:21 +21:14
DE  38 Meister Joëlle 2000 SUI - OLG Dachsen9:58:001:16:361:20:41 +23:34
DE  39 Gvildyte Tekle Emilija 1990 LTU - Medeina OK10:54:001:22:42 +25:35
DE  40 Müller Sandrine 1995 SUI - OLV Zug / OLK Argus10:50:001:23:21 +26:14
DE  41 Wälti Jael 1999 SUI - ol.biel.seeland10:18:001:24:05 +26:58
DE  42 Imhof Lena 1995 SUI - OL Regio Wil9:38:001:28:451:33:17 +36:10
DE  43 Sjöberg Moa 2000 SUI - Göteborg Majorna OK9:54:001:42:58 +45:51
DE  44 Stampbach Yaëlle 2000 SUI - ANCO9:50:002:18:28 +81:21
DE   Thallinger Charlotte 1998 SUI - OLV Hindelbank10:06:00dns
DE   Vacant de Del2 - 12:02:00dns
DE   Roos Elena 1991 SUI - O-92 Piano di Magadi12:30:00dns
DE   Aebersold Simona 1998 SUI - ol.biel.seeland12:42:00dns
H10  Honegger Laurin 2011 SUI - OLG Cordoba9:50:0117:22 0:00
H10  Steiner Florian 2011 SUI - OLG Galgenen/Goldau10:37:5918:05 +0:43
H10  Krumins Kristaps 2012 LAT - JNSC/Alnis11:20:0619:29 +2:07
H10  Janata Matej 2011 CZE - OOB Kotlárka9:06:0119:54 +2:32
H10  Kuhn Cyrill 2012 SUI - OLG Pfäffikon12:18:0220:17 +2:55
H10  Wegmüller Lino 2011 SUI - OLG Thun10:21:1320:21 +2:59
H10  Wälti Jakob 2011 SUI - OLC Winterthur12:22:0120:49 +3:27
H10  Müller Tiago 2012 SUI - OL Amriswil10:20:0816:4521:23 +4:01
H10  Auer Nico 2011 SUI - OLG Chur11:08:0423:02 +5:40
H10  10 Jaggi Lukas 2011 SUI - OLV Hindelbank9:28:0523:21 +5:59
H10  11 Kühne Jonathan 2011 SUI - OL Zimmerberg11:41:0524:16 +6:54
H10  12 Müller Janis 2011 SUI - Havanna OK11:44:0524:42 +7:20
H10  13 Rossier Matthieu 2011 SUI - CA Rosé11:13:0125:06 +7:44
H10  14 Zettel Maël 2012 SUI - OLG Thun10:47:0721:2327:01 +9:39
H10  15 Rossier Jonathan 2012 SUI - CA Rosé11:12:0527:44 +10:22
H10  16 Hohl Étienne 2011 SUI - GOV9:41:0129:01 +11:39
H10  17 Stöckli Pascal 2011 SUI - OLV Langenthal9:40:0229:55 +12:33
H10  18 Oberholzer Fynn 2011 SUI - OLG St. Gallen/App.11:39:0530:06 +12:44
H10  19 Tschopp Tim 2012 SUI - OLG Dachsen10:40:0231:40 +14:18
H10  20 Good Fabian 2012 SUI - thurgorienta10:35:0138:37 +21:15
H10  21 Holenstein Elias 2012 SUI - OL Zimmerberg11:15:0641:15 +23:53
H10  22 Wespi Mats 2012 SUI - OLG Herzogenbuchsee12:15:1741:28 +24:06
H10  23 Ødum Isak Graasbøl 2012 DEN - OK Øst9:16:0545:22 +28:00
H10  24 Klein David 2012 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:22:051:11:27 +54:05
H12  Kuhn Laurin 2009 SUI - OLG Pfäffikon12:18:0034:11 0:00
H12  Schmied Julian 2009 SUI - OLV Hindelbank9:16:0030:1635:23 +1:12
H12  Niederhauser Meo 2009 SUI - OLG Thun11:01:0036:01 +1:50
H12  Meier Lino 2010 SUI - OLG Thun10:33:0038:14 +4:03
H12  Graber Kasimir 2010 SUI - OLG Suhr9:51:0038:35 +4:24
H12  Good Janik 2010 SUI - thurgorienta11:50:0038:40 +4:29
H12  Gysin Linus 2009 SUI - thurgorienta12:04:0038:45 +4:34
H12  Benz Julian 2009 SUI - OLG St. Gallen/App.12:11:0038:57 +4:46
H12  Imbsweiler Jacob 2010 GER - TV Oberbexbach11:43:0039:08 +4:57
H12  10 Pusterla Linus 2010 SUI - OLG Basel11:22:0041:09 +6:58
H12  11 Kraus Mark 2009 SUI - OLC Winterthur12:32:0041:53 +7:42
H12  12 Klauser Gian 2010 SUI - OLG Rymenzburg10:40:0041:54 +7:43
H12  13 Doetsch Julian 2009 GER - OLV Steinberg10:12:0042:02 +7:51
H12  14 Lang Lorin 2009 SUI - OLG Thun / ol norska10:26:0042:18 +8:07
H12  15 Bieri Bernhard 2009 SUI - OLG Suhr9:58:0042:49 +8:38
H12  16 Grüniger Lino 2009 SUI - OLG Suhr9:37:0043:25 +9:14
H12  17 Vodoz Cédric 2010 SUI - 11:29:0044:00 +9:49
H12  18 Schild Ben 2009 SUI - OLG Thun10:19:0045:29 +11:18
H12  19 Studer Lukas 2009 SUI - OLG Basel11:36:0046:09 +11:58
H12  19 Wegmüller Andrin 2010 SUI - OLG Thun10:05:0046:09 +11:58
H12  21 Geiges Pierre 2009 SUI - OLG Stäfa10:54:0047:14 +13:03
H12  22 Kehrle Jan 2009 SUI - OLG Säuliamt12:25:0047:32 +13:21
H12  23 Deics Roberts 2009 LAT - Ozons OK9:02:0049:43 +15:32
H12  24 Okle Lars 2009 SUI - OLG Bern9:41:4850:10 +15:59
H12  25 Zettel Laurin 2010 SUI - OLG Thun10:47:0050:26 +16:15
H12  26 Schweizer Alexej 2009 SUI - OL Regio Wil9:09:0052:44 +18:33
H12  27 Geiges Rémi 2011 SUI - OLG Stäfa11:15:0054:07 +19:56
H12  28 Steiner Lukas 2009 SUI - OLG Galgenen/Goldau10:38:0155:59 +21:48
H12  29 Lemmel Frederik 2010 SUI - Luxembourg Orienteer9:30:001:02:48 +28:37
H12  30 Stöckli Dominic 2009 SUI - OLV Langenthal9:23:001:05:38 +31:27
H12  31 Wirtz Matthias 2009 GER - Luxembourg Orienteer9:44:001:06:34 +32:23
H12  32 Ratter Jeremi 2009 SUI - OLG Bern11:08:001:14:34 +40:23
H12   Flühmann Ilian 2010 SUI - OLG Pfäffikon/Weissl12:46:00dns
H14  Müller Lavio 2007 SUI - OLG Galgenen/Goldau12:15:0339:39 0:00
H14  Gasser Manuel 2008 SUI - OL Zimmerberg12:09:0041:44 +2:05
H14  Stepanek Ondrej 2008 CZE - KOS Tesla Brno10:33:0042:38 +2:59
H14  Kuhn Janis 2007 SUI - OLG Pfäffikon12:41:0042:54 +3:15
H14  Neuenschwander Andreas 2008 SUI - OLG Huttwil12:25:0043:27 +3:48
H14  Schwab Filip 2007 CZE - KOS Tesla Brno10:25:0043:48 +4:09
H14  Meier Andrin 2008 SUI - OLG Thun10:53:0044:41 +5:02
H14  Ludwig Jonas 2007 SUI - OLG Stäfa / OL Regio9:29:0044:53 +5:14
H14  Comte Gian Marco 2007 SUI - OLG Chur11:09:0045:07 +5:28
H14  10 Urvalek Jan 2007 CZE - KOS Tesla Brno10:17:0045:17 +5:38
H14  11 Gujan Andri 2007 SUI - OLG Chur9:01:0045:30 +5:51
H14  12 Widler Yannick 2008 SUI - OLG Weisslingen12:45:0045:36 +5:57
H14  13 Niedermann Jonas 2007 SUI - OL Regio Wil9:13:0045:57 +6:18
H14  14 Rettich Gian 2007 SUI - OL Zimmerberg11:53:0046:19 +6:40
H14  15 Keller Raphael 2007 SUI - thurgorienta11:33:0046:21 +6:42
H14  16 Riediker Jannis 2008 SUI - thurgorienta11:41:0046:28 +6:49
H14  17 Hamel Jules 2008 SUI - ANCO11:29:0047:33 +7:54
H14  18 Schmid Bastian 2008 SUI - OL Regio Wil9:25:0048:47 +9:08
H14  19 Moser Severin 2007 SUI - OLG Chur9:17:0050:10 +10:31
H14  20 Klieber Benjamin 2008 SUI - OL Zimmerberg12:01:0051:06 +11:27
H14  21 Fäh Sokoloff Loïc 2008 SUI - OLC Kapreolo11:05:0051:08 +11:29
H14  22 Neuenschwander Nils 2007 SUI - OLG Thun11:01:0051:21 +11:42
H14  23 Dinner Nicolas 2008 SUI - OLG Zürich11:11:0251:24 +11:45
H14  24 Lützelschwab Silas 2008 SUI - OLG Cordoba10:13:0053:01 +13:22
H14  25 Wittwer Jann 2008 SUI - OLG Oberwil12:49:0056:12 +16:33
H14  26 Picard Mael 2007 FRA - MUC Montpellier12:37:0056:48 +17:09
H14  27 Oberholzer Nando 2007 SUI - OLG St. Gallen/App.12:21:0057:08 +17:29
H14  28 Enrile Pietro 2007 SUI - Societa Unitas Malca10:09:0057:59 +18:20
H14  29 Wyss Dominic 2007 SUI - OLV Langenthal9:57:0058:03 +18:24
H14  30 Rossier Julien 2008 SUI - CA Rosé10:57:0058:09 +18:30
H14  31 Dauwalder Robin 2008 SUI - OLG Cordoba10:21:0058:29 +18:50
H14  32 Gathercole Marc 2008 AUT - OLG Nidwalden+Obwald10:41:001:00:21 +20:42
H14  33 Lang Fabio 2007 SUI - 10:49:001:01:40 +22:01
H14  34 Böhi Romeo 2008 SUI - OL Zimmerberg12:17:001:02:38 +22:59
H14  35 Nagel Maximilian 2008 GER - OLG Murten12:29:001:02:58 +23:19
H14  36 Huber Tim 2008 SUI - OLV Zug10:01:001:03:08 +23:29
H14  37 Meister Fabio 2008 SUI - OLG Huttwil12:13:001:04:00 +24:21
H14  38 Messerli Gil 2008 SUI - OLG Thun10:45:001:06:59 +27:20
H14  39 Maissen Rico 2008 SUI - OLG Chur11:17:001:08:03 +28:24
H14  40 Philibert Marin 2008 FRA - Søllerød OK11:25:001:08:11 +28:32
H14  41 Cuperus Ethan 2007 SUI - GCO Gruyère11:49:001:09:21 +29:42
H14  42 Renaud Rémi 2008 SUI - ANCO11:37:001:10:22 +30:43
H14  43 Müller Severin 2008 SUI - Havanna OK11:21:001:16:04 +36:25
H14  44 Wirtz Jakob 2007 GER - Luxembourg Orienteer10:29:001:17:19 +37:40
H14  45 Adenstedt Peo 2008 AUT - Orienteering Kloster12:05:001:20:06 +40:27
H14  46 Baumberger Andrin 2008 SUI - OLG Zürich9:37:001:23:50 +44:11
H14  47 Jaggi Roman 2008 SUI - OLV Hindelbank9:45:001:26:44 +47:05
H14  48 Riby Philip 2007 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:41:001:31:04 +51:25
H14   Rettich Flurin 2007 SUI - OL Zimmerberg11:45:00mp
H14   Richter Jakob 2007 SUI - OLG Chur9:09:00mp
H14   Anker Mani 2007 SUI - ol.biel.seeland10:05:00mp
H14   Stöckli Adrian 2007 SUI - OLV Langenthal9:49:00mp
H14   Wittenberg Timo 2008 SUI - OL Regio Wil9:33:00dns
H16  Gasser Lukas 2006 SUI - OL Zimmerberg12:08:0045:18 0:00
H16  Müller Corsin 2005 SUI - OLG Galgenen12:53:0045:57 +0:39
H16  Gartmann Elia 2005 SUI - OLG Chur11:33:0046:46 +1:28
H16  Chiodoni Gioele 2005 SUI - asco12:43:0047:29 +2:11
H16  Böhi Gratian 2006 SUI - OL Zimmerberg11:58:0051:46 +6:28
H16  Stepanek Jan 2006 CZE - KOS Tesla Brno10:28:0052:08 +6:50
H16  Baumberger David 2005 SUI - OLG Zürich9:48:0053:05 +7:47
H16  Ziegler Micha 2005 SUI - OL Regio Wil9:33:0053:16 +7:58
H16  Gloor Aurel 2006 SUI - OLG Pfäffikon12:33:0053:46 +8:28
H16  10 Fritschi Valentin 2005 SUI - OLG Welsikon/OLC Win12:28:0054:25 +9:07
H16  11 Leisinger Jan 2005 SUI - OLG Säuliamt12:00:0354:46 +9:28
H16  12 Stöcher Jacopo 2005 AUT - WAT11:08:0058:53 +13:35
H16  13 Vogel Jonas 2006 SUI - OLC Omström Sense11:18:0059:03 +13:45
H16  14 Schletti Silvan 2005 SUI - OLV Hindelbank9:58:0059:27 +14:09
H16  15 Zölly Stefan 2006 SUI - OLG Stäfa12:03:001:00:24 +15:06
H16  16 Schweizer Joel 2006 SUI - OL Regio Wil9:53:001:01:07 +15:49
H16  17 Philibert Nathan 2006 FRA - Søllerød OK11:48:001:01:20 +16:02
H16  18 Dauwalder Dario 2006 SUI - OLG Cordoba10:03:001:02:16 +16:58
H16  19 Wagenführ Marco 2005 SUI - OLG Davos11:28:001:03:37 +18:19
H16  20 Niederhauser Laurin 2006 SUI - OLG Thun10:48:001:04:00 +18:42
H16  21 Kitsis Alec 2005 SUI - OLV Baselland10:53:001:05:15 +19:57
H16  22 Ott Florin 2005 SUI - OL Regio Wil9:23:001:05:32 +20:14
H16  23 Nussbaum Omri 2005 ISR - Hasharon12:13:001:07:43 +22:25
H16  24 Lüthi Quirin 2005 SUI - OLG Suhr10:38:001:08:49 +23:31
H16  25 Alabor Finn 2006 SUI - OLG Kakowa10:58:001:09:06 +23:48
H16  26 Hohl Dominic 2005 SUI - OLG Weisslingen9:03:001:15:19 +30:01
H16  27 Vang Bobach Christoffer 2006 DEN - Aalborg OK11:13:001:18:40 +33:22
H16  28 Merkli Martin 2006 SUI - OLV Luzern10:43:001:22:39 +37:21
H16  29 Kasper Aurelius 2006 SUI - OL Zimmerberg12:18:001:25:31 +40:13
H16  30 Baumberger Lukas 2005 SUI - OLG Zürich9:38:001:27:56 +42:38
H16  31 Wittwer Cédric 2006 SUI - OLG Oberwil12:38:001:28:02 +42:44
H16  32 Keller Thomas 2005 SUI - thurgorienta11:53:001:28:41 +43:23
H16  33 Wirtz Paul 2005 GER - Luxembourg Orienteer10:33:001:35:03 +49:45
H16  34 Vodoz Rémy 2006 SUI - OLV Baselland11:03:001:35:40 +50:22
H16  35 Lüdtke Julian 2005 SUI - ol norska9:18:001:44:25 +59:07
H16  36 Meyerhans Dominik 2006 SUI - OL Regio Wil9:43:001:49:42 +64:24
H16   Becker Vincent 2006 DEN - Søllerød OK11:38:00mp
H16   Lützelschwab Yanis 2005 SUI - OLG Cordoba10:13:00mp
H16   Wittenberg Andrin 2006 SUI - OL Regio Wil9:13:00dns
H16   Vacant H16 Del - 10:08:00dns
H16   Racansky Jakub 2005 CZE - KOS Tesla Brno10:18:00dns
H16   Meili Florentin 2006 SUI - OLG Chur11:43:00dns
H16   Kehrle Sven 2005 SUI - OLG Säuliamt12:48:00dns
H18  Schmid Joschi 2004 SUI - OL Regio Wil9:12:0051:5154:41 0:00
H18  Köhle Martin 2003 SUI - O-Motion10:42:0055:31 +0:50
H18  Schulthess Tobias 2003 SUI - OLC Kapreolo10:57:0055:47 +1:06
H18  Burkhardt Jan 2003 SUI - OLV Luzern9:57:0053:4356:49 +2:08
H18  Ren Elia 2004 SUI - asco12:32:0057:45 +3:04
H18  Simsa Martin 2003 CZE - Matfyz Praha9:07:0055:3958:39 +3:58
H18  Müller Gian-Andri 2003 SUI - OLG Galgenen/Goldau12:47:0058:56 +4:15
H18  Schmutz Pascal 2004 SUI - Bucheggberger OL11:17:0059:15 +4:34
H18  Jensen Oscar David Broman 2003 DEN - FarumTisvilde OK9:27:0056:4359:32 +4:51
H18  10 Lauenstein Jan 2004 SUI - ANCO11:32:001:00:22 +5:41
H18  11 Waeber Tibor 2003 SUI - ANCO11:42:001:01:03 +6:22
H18  12 Humbel Simon 2004 SUI - OLG Cordoba9:37:001:00:321:03:24 +8:43
H18  13 Maurer Laurin 2004 SUI - OLC Kapreolo10:47:001:04:34 +9:53
H18  14 Peter Marius 2004 SUI - ol.biel.seeland/whit12:42:001:05:21 +10:40
H18  15 Infanger Nicolò 2004 SUI - OLG Chur11:27:001:05:27 +10:46
H18  16 Nagel Tobias 2004 GER - OLG Murten12:17:001:05:36 +10:55
H18  17 Chopard Axel 2004 SUI - ANCO11:22:001:06:52 +12:11
H18  18 Ehrler Flavio 2004 SUI - OLV Luzern10:12:001:04:081:06:55 +12:14
H18  19 Knupfer Kilian 2003 SUI - asco12:12:001:11:40 +16:59
H18  20 Baur Manuel 2004 SUI - OLC Kapreolo11:07:001:14:21 +19:40
H18  21 Tissot Paul 2003 SUI - ANCO11:52:001:17:02 +22:21
H18  22 Röhrl Silas 2003 SUI - OL Amriswil9:42:001:13:371:17:58 +23:17
H18  23 Hofer Tim 2004 SUI - OLV Langenthal9:17:001:15:321:18:18 +23:37
H18  24 Mächler Lukas 2003 SUI - OLG Galgenen/Goldau10:22:001:20:55 +26:14
H18  25 Calvet Oliver 2004 AUT - Naturfreunde Wien12:02:001:22:31 +27:50
H18  25 Wittiber Arvid 2004 GER - Skiclub Bonn11:12:001:22:31 +27:50
H18  27 Baiardi Marco 2003 SUI - asco12:22:001:24:39 +29:58
H18  28 Baud Quentin 2004 SUI - CO Lausanne-Jorat12:37:001:26:12 +31:31
H18  29 Grossen Remo 2004 SUI - OLG Thun10:17:001:27:29 +32:48
H18  30 Licka Adam 2003 CZE - KOS Tesla Brno9:47:001:24:451:28:26 +33:45
H18  31 Hofer Leo 2004 SUI - ol norska12:52:001:29:29 +34:48
H18  32 Brogle Lucas 2004 SUI - OLG Schaffhausen11:47:001:29:32 +34:51
H18  33 Wittiber Ole-Johan 2004 GER - Skiclub Bonn11:02:001:29:49 +35:08
H18  34 Schwammberger Daniel 2003 SUI - OLG Suhr9:52:001:26:271:30:19 +35:38
H18  35 Hindermann Nils 2004 SUI - OLG Stäfa10:32:001:34:32 +39:51
H18  36 Lange Jonas 2004 GER - IHW Alex78 Berlin9:02:001:32:321:36:31 +41:50
H18  37 Züblin Yorick 2004 SUI - OLG Thun10:27:001:39:07 +44:26
H18  38 Koller Michael 2003 SUI - OL Zimmerberg11:57:001:46:26 +51:45
H18   Matthäus Kaspar 2004 SUI - OLG Max und Moritz/M9:32:001:07:41mp
H18   Messerli Joël 2004 SUI - OLG Thun10:07:00mp
H18   Müller Dominic 2003 SUI - OLG Thun10:37:00dns
H18   Nagel Florian 2004 GER - OLG Murten12:07:00dns
H20  Schmid Pascal 2001 SUI - OLG Galgenen/Goldau10:47:0058:47 0:00
H20  Schacher Dominic 2002 SUI - OLK Argus12:17:001:03:25 +4:38
H20  Sutter Andrin 2002 SUI - OLG St. Gallen/App.11:57:001:05:11 +6:24
H20  Freuler Florian 2002 SUI - thurgorienta / Glarn11:17:001:05:20 +6:33
H20  Hutzli Janis 2002 SUI - OL Regio Wil9:47:001:05:42 +6:55
H20  Suter Jari 2002 SUI - OLG Cordoba12:07:001:05:55 +7:08
H20  Sterchi Tobias 2002 SUI - ol norska9:07:001:09:42 +10:55
H20  Benz Andrin 2001 SUI - OLG St. Gallen/App.11:37:001:10:26 +11:39
H20  Besomi Tommaso 2002 SUI - asco12:37:001:12:46 +13:59
H20  10 Schmid Dominique 2002 SUI - OLG Galgenen/Goldau11:07:001:12:48 +14:01
H20  11 Wepfer Jonas 2001 SUI - OLG Pfäffikon10:17:001:13:35 +14:48
H20  12 Wey Sven 2001 SUI - OLG Goldau10:07:001:14:13 +15:26
H20  13 Wichoud Jérémie 2001 SUI - CO Lausanne-Jorat12:47:001:16:01 +17:14
H20  14 Whelan Eoghan 2003 IRL - SEVO9:17:001:16:04 +17:17
H20  15 Schmuki Jan 2002 SUI - ol.biel.seeland10:27:001:17:08 +18:21
H20  16 Barauskas Rokas 2001 LTU - Arboro OK10:37:001:18:24 +19:37
H20  17 Hoare Darragh 2002 IRL - BOC9:37:001:20:13 +21:26
H20  18 Scherrer Christian 2002 SUI - OLG Chur11:39:021:28:04 +29:17
H20  19 Attinger Tim 2002 SUI - OL Zimmerberg11:27:001:30:50 +32:03
H20  20 Baud Loïc 2002 SUI - CO Lausanne-Jorat12:27:001:33:07 +34:20
H20   Vacant H20 Del - 9:27:00dns
H35  Sillman Jari 1980 FIN - OLV Zug10:10:0043:40 0:00
H35  Oswald Matthias 1986 SUI - OLV Zug10:42:0047:57 +4:17
H35  Oswald Michael 1983 SUI - OLV Zug11:14:0048:31 +4:51
H35  Friederich Hannes 1983 SUI - OLG Basel12:34:0050:30 +6:50
H35  Brauchli Stefan 1984 SUI - OLG St. Gallen/App./12:18:0052:37 +8:57
H35  Imhof Samuel 1981 SUI - OLG Kakowa9:06:0053:11 +9:31
H35  Hengartner Pascal 1983 SUI - Havanna OK9:22:0055:29 +11:49
H35  Müller Dominik 1984 SUI - OLG Basel12:02:0055:37 +11:57
H35  Oswald Christian 1981 SUI - OLG Skandia10:26:0058:02 +14:22
H35  10 Spörri Thomas 1982 SUI - Havanna OK9:54:0059:36 +15:56
H35  11 Wegmüller Flurin 1982 SUI - OLG Thun11:46:001:06:27 +22:47
H35  12 Doetsch Jakob 1983 GER - OLV Steinberg10:58:001:13:09 +29:29
H40  Krumins Janis 1979 LAT - Briksnis SK11:03:0047:39 0:00
H40  Spinatsch Corsin 1980 SUI - thurgorienta11:35:0049:45 +2:06
H40  Horst Ingo 1977 GER - SC Königstein11:51:0050:48 +3:09
H40  Guyot Julien 1981 SUI - ANCO11:27:0051:45 +4:06
H40  Klauser Daniel 1981 SUI - OLG Rymenzburg9:19:0051:52 +4:13
H40  Markovas Paulius 1976 LTU - OK Perkunas11:59:0051:54 +4:15
H40  Steiner Armin 1979 SUI - OLG Cordoba10:07:0052:47 +5:08
H40  Eyer Thomas 1981 SUI - OLV Hindelbank9:59:0053:15 +5:36
H40  Rotach Andreas 1978 SUI - OLG Basel12:47:0055:25 +7:46
H40  10 Beutler Raymond 1978 SUI - ol norska9:51:0055:44 +8:05
H40  11 Zahnd Silvio 1980 SUI - OLG Thun10:55:0057:04 +9:25
H40  12 Jabas Rémy 1981 SUI - OLG Basel12:31:0057:17 +9:38
H40  13 Enggist Lukas 1978 SUI - OLG Chur9:27:0058:01 +10:22
H40  14 Schild Martin 1978 SUI - OLG Thun9:03:0058:58 +11:19
H40  15 Hornung Michael 1979 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:23:001:00:13 +12:34
H40  16 Hartmann Manuel 1977 SUI - OLV Luzern10:31:001:02:28 +14:49
H40  17 Schrago Godefroy 1980 SUI - CA Rosé9:43:001:03:43 +16:04
H40  18 Müller Thomas 1978 SUI - OL Amriswil10:15:001:05:34 +17:55
H40  19 Ecabert Arnaud 1980 SUI - ANCO9:11:001:07:00 +19:21
H40  20 Mendelevicius Mantas 1980 LTU - OK Perkunas11:43:001:07:09 +19:30
H40  21 Bobach Claus 1977 DEN - Aalborg OK11:11:001:13:25 +25:46
H40  22 Bohuslav Vaclav 1972 CZE - OK Lokomotiva Plzen10:39:001:14:00 +26:21
H40  23 Rasscevskis Zigmars 1980 LAT - OL Zimmerberg10:10:031:18:13 +30:34
H40  24 Philibert Simon 1980 FRA - Søllerød OK11:19:001:19:56 +32:17
H40  25 Kühschelm Leopold 1979 AUT - Berliner Turnerschaf12:23:001:41:42 +54:03
H40   Steinemann Denis 1977 SUI - OLG Säuliamt12:39:00dns
H45  Geiges Thomas 1976 SUI - OLG Stäfa11:09:0051:53 0:00
H45  Renaud Gilles 1972 SUI - ANCO11:59:0054:27 +2:34
H45  Plattner Christoph 1973 SUI - OLG Basel11:19:0055:59 +4:06
H45  Grimm Oliver 1975 SUI - OLK Argus12:24:0056:46 +4:53
H45  Granacher Michael 1972 SUI - OLV Baselland11:39:0058:44 +6:51
H45  Steinlin Gaudenz 1975 SUI - UBOL / OLG Bern9:24:0055:1158:45 +6:52
H45  Barrable Nick 1974 GBR - South Yorkshire Orie9:34:0055:4258:49 +6:56
H45  Pusterla Reto 1974 SUI - OLG Basel11:34:0059:56 +8:03
H45  Welti Hans 1975 SUI - OLG Chur/OLG Pfäffik10:44:001:01:47 +9:54
H45  10 Seger-Bertschi Simon 1974 SUI - OL Regio Wil / thurg9:09:0058:271:02:06 +10:13
H45  11 Tschopp Marcel 1974 SUI - OLG Dachsen10:54:001:02:49 +10:56
H45  12 Eglin Michael 1973 SUI - bussola ok9:19:0059:341:03:24 +11:31
H45  13 Züblin Reto 1972 SUI - OLG Thun10:49:001:05:10 +13:17
H45  14 Merkli Matthias 1972 SUI - OLV Luzern10:34:001:05:24 +13:31
H45  15 Schwab David 1974 CZE - KOS Tesla Brno10:09:001:02:231:05:33 +13:40
H45  16 Hamel David 1975 SUI - ANCO11:49:001:06:02 +14:09
H45  17 Kuhn Hansruedi 1976 SUI - OLG Pfäffikon12:44:001:06:16 +14:23
H45  18 Reubi Rolf 1976 SUI - thurgorienta9:04:001:03:381:07:15 +15:22
H45  19 Jadenkus Evaldas 1970 LTU - OK Azuolas12:29:001:07:20 +15:27
H45  20 Lehmann Michael 1974 SUI - OLG Kölliken / OLC W12:54:001:07:27 +15:34
H45  21 Smilgius Audrius 1970 LTU - OK Azuolas12:19:001:07:44 +15:51
H45  22 Tissot André 1975 SUI - ANCO12:09:001:08:10 +16:17
H45  23 Vieser Pascal 1974 SUI - OLC Kapreolo BT11:24:001:10:14 +18:21
H45  24 Meier Patrik 1976 SUI - OLG Thun10:39:001:14:53 +23:00
H45  25 Bruggmann Stefan 1972 SUI - OL Regio Wil9:39:001:12:361:15:41 +23:48
H45  26 Zettel Christian 1974 SUI - OLG Thun10:29:001:17:22 +25:29
H45  27 Lemmel Hartmut 1973 GER - Luxembourg Orienteer10:19:001:18:23 +26:30
H45  28 Vonwiller Daniel 1972 SUI - OLK Wiggertal11:54:001:18:41 +26:48
H45  29 Becker Martin 1974 SUI - OLG Basel12:49:001:25:08 +33:15
H45  30 van Loon Roland 1972 NED - KOVZ11:44:001:26:10 +34:17
H45  31 Gysin Christian 1974 SUI - thurgorienta12:14:001:27:16 +35:23
H45  32 Suwald Michael 1974 SUI - OLG Cordoba10:14:001:28:06 +36:13
H45  33 Ludwig Roland 1975 SUI - OLG Stäfa / OL Regio9:44:001:24:041:29:08 +37:15
H45  34 Huber Philipp 1974 SUI - OLV Zug9:54:001:30:041:34:03 +42:10
H45  35 Zwahlen Reto 1972 SUI - ol.biel.seeland9:59:001:48:22 +56:29
H45   Klauser Adrian 1976 SUI - OLG Rymenzburg11:04:00mp
H45   Hodel Thomas 1972 SUI - OLV Baselland11:14:00mp
H45   Krayer Honegger Lukas 1973 SUI - OLG Cordoba10:04:00mp
H45   Picard Vincent 1975 FRA - MUC Montpellier12:34:00mp
H45   Platais Pauls 1975 LAT - Ozons ok9:29:00dns
H45K  Bílý Milan 1970 CZE - OK Rakovník9:07:0036:39 0:00
H45K  Althaus Daniel 1968 SUI - OL Zimmerberg11:43:0037:13 +0:34
H45K  Lüscher Didi 1971 SUI - OLK Argus12:09:0039:53 +3:14
H45K  Lange Udo 1971 GER - IHW Alex78 Berlin9:20:0040:00 +3:21
H45K  Horrach Javier 1973 ESP - OLG Dachsen10:38:0045:02 +8:23
H45K  Auer Roland 1975 SUI - OLG Chur11:17:0047:30 +10:51
H45K  Ruch Stefan 1967 SUI - OLG Skandia9:46:0057:25 +20:46
H45K  Abegg Michael 1973 SUI - OLK Rafzerfeld9:59:0058:21 +21:42
H45K  Holinger Matthias 1973 SUI - OLG Basel11:04:0059:23 +22:44
H45K  10 Häfliger Christian 1967 SUI - OLG Suhr10:12:001:01:33 +24:54
H45K  11 Lang Reto 1972 SUI - ol norska/OLG Thun10:25:001:16:47 +40:08
H45K   Sax Simon 1973 SUI - bussola ok11:30:00mp
H45K   Emmenegger Thomas 1974 SUI - OLV Luzern12:00:00mp
H45K   Egli Christian 1972 SUI - OLG Säuliamt12:22:00dns
H50  Hotz Daniel 1967 SUI - OLK Argus12:22:0048:34 0:00
H50  Maddalena Stefano 1968 SUI - O-92 Piano di Magadi10:14:0051:20 +2:46
H50  Humbel Dominik 1967 SUI - OLG Cordoba10:23:0053:33 +4:59
H50  Hadorn Daniel 1969 SUI - ol norska9:09:0055:24 +6:50
H50  Wipfli Kaspi 1968 SUI - OLG Goldau9:35:0055:36 +7:02
H50  Zagars Ivars 1971 LAT - Ozons OK9:20:0056:03 +7:29
H50  Ødum Jakob 1968 DEN - OK Øst9:23:0056:04 +7:30
H50  Imbsweiler Philippe 1971 GER - TV Oberbexbach11:34:0057:55 +9:21
H50  Nyfeler Sämi 1967 SUI - OLG Thun11:08:0058:04 +9:30
H50  10 Nagel Siegfried 1968 GER - OLG Murten12:33:0058:31 +9:57
H50  11 Vogel Roger 1971 SUI - OLC Omström Sense11:36:0059:18 +10:44
H50  12 Koch Reto 1968 SUI - OLV Baselland11:28:0059:22 +10:48
H50  13 Tschamper Urs 1967 SUI - OLG Stäfa11:05:0059:38 +11:04
H50  14 Brand Christoph 1969 SUI - OLG Bern10:32:0159:43 +11:09
H50  15 Stalder Paul 1967 SUI - OLG Goldau12:31:011:00:00 +11:26
H50  16 Bruggmann Philip 1971 SUI - OL Amriswil10:37:001:02:57 +14:23
H50  17 Zürcher Hans 1967 SUI - OLG Huttwil12:16:001:03:19 +14:45
H50  18 Siegl Roman 1967 CZE - Matfyz Praha12:30:001:03:32 +14:58
H50  19 Bächler Erich 1967 SUI - Omström/OLRegioOlten11:39:001:03:53 +15:19
H50  20 Boranek Petr 1970 CZE - USK Praha12:39:001:04:16 +15:42
H50  21 Giannini Pascal 1969 SUI - OLG Stäfa11:17:001:04:47 +16:13
H50  22 Widler Urs 1962 SUI - OLG Weisslingen9:03:001:05:04 +16:30
H50  23 Klose Sven 1970 GER - USV TU Dresden11:45:001:05:30 +16:56
H50  24 Baumgartner David 1970 SUI - OLC Winterthur9:01:001:05:43 +17:09
H50  25 Okle Roger 1971 SUI - OLG Bern9:34:011:05:57 +17:23
H50  26 Imhof Kilian 1968 SUI - OL Regio Wil9:26:001:08:28 +19:54
H50  27 Behrendt Claas 1971 GER - OLV Steinberg10:54:001:08:44 +20:10
H50  28 Wittiber Ralf 1967 GER - Skiclub Bonn11:42:001:09:49 +21:15
H50  29 Brühwiler Rolf 1968 SUI - OLG Thun11:02:001:10:02 +21:28
H50  30 Roth Peter 1967 SUI - OLG Herzogenbuchsee12:10:001:10:03 +21:29
H50  30 Strasser Patrick 1971 SUI - OLG Schaffhausen12:02:001:10:03 +21:29
H50  32 Moser Gregor 1971 SUI - OLG Suhr9:29:001:10:08 +21:34
H50  33 van Oordt Christian 1969 SUI - OLG Stäfa11:11:001:10:31 +21:57
H50  34 Spiess Lukas 1970 SUI - ol.biel.seeland10:03:001:11:28 +22:54
H50  35 Dauwalder Peter 1967 SUI - OLG Cordoba10:17:001:11:40 +23:06
H50  36 Russell Thomas 1967 SUI - OLG Suhr10:45:001:12:19 +23:45
H50  37 Ertmann Michael 1968 DEN - Allerød OK10:09:001:12:25 +23:51
H50  38 Moos Stefan 1968 SUI - OLV Zug9:57:001:13:01 +24:27
H50  39 Baumann Roger 1967 SUI - EBC Winterthur12:47:001:13:20 +24:46
H50  40 Hurter Jonas 1968 SUI - OLG Cordoba10:06:001:13:53 +25:19
H50  41 Fuhrer Andreas 1970 SUI - OLG Stäfa11:22:001:14:14 +25:40
H50  42 Rahn Michael 1967 SUI - OLG Suhr10:51:001:14:59 +26:25
H50  43 Graf Ueli 1967 SUI - OL Regio Wil9:43:001:16:36 +28:02
H50  44 Hlosta Thomas 1967 AUT - LC Erste Bank11:00:001:17:23 +28:49
H50  45 Weber Heinz 1964 SUI - OLG St. Gallen/App.12:19:001:19:16 +30:42
H50  46 Giezendanner Jörg 1967 SUI - OLG Chur9:06:001:19:22 +30:48
H50  47 Gysel-Baur Gabriel 1969 SUI - OLC Kapreolo11:19:001:19:37 +31:03
H50  48 Breitenmoser Marco 1967 SUI - OL Zimmerberg10:40:351:19:38 +31:04
H50  49 Joller-Graf Klaus 1970 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:43:001:20:02 +31:28
H50  50 Bienz Simon 1970 SUI - OLG Säuliamt12:44:001:20:33 +31:59
H50  51 Gruber Urs 1967 SUI - OL Regio Wil9:32:001:22:23 +33:49
H50  52 Cuperus Johan 1971 SUI - GCO Gruyère11:59:001:22:44 +34:10
H50  53 Simsa Jaromir 1971 CZE - Matfyz Praha9:18:001:24:57 +36:23
H50  54 Becker Peter 1970 DEN - Søllerød OK11:51:001:25:00 +36:26
H50  55 Nolte Martin 1967 GER - OSC Hamburg10:57:001:25:05 +36:31
H50  56 Zehnder Patrick 1967 SUI - OLG Cordoba10:28:001:25:30 +36:56
H50  57 Rossier Patrick 1970 SUI - CA Rosé11:14:001:25:33 +36:59
H50  58 Bieri Stéphane 1971 SUI - OLG Suhr10:34:001:25:52 +37:18
H50  59 Scherrer Benno 1970 SUI - OLG Chur11:48:001:27:08 +38:34
H50  60 Hervas Jesus 1968 ESP - CDCEBE12:42:001:28:38 +40:04
H50  61 Walter Thomas 1969 SUI - OLG St. Gallen/App.12:13:001:28:42 +40:08
H50  62 Jäggi Thomas 1967 SUI - OLG Biberist SO10:31:001:30:03 +41:29
H50  63 Mennet Jörg 1967 SUI - OLG Cordoba10:11:001:33:37 +45:03
H50  64 Consoli Paolo 1969 SUI - SCOM Mendrisio9:12:001:35:53 +47:19
H50  65 Lüthi Peter 1969 SUI - OLG Suhr10:40:001:37:15 +48:41
H50  66 Egger Jürg 1970 SUI - OLK Rafzerfeld9:54:001:38:02 +49:28
H50  67 Baumberger Christoph 1971 SUI - OLG Zürich9:40:001:38:07 +49:33
H50  68 Bílý Petr 1968 CZE - OK Doksy9:46:001:38:41 +50:07
H50  69 Geiger Patrick 1970 SUI - OL Regio Wil9:37:001:46:24 +57:50
H50  70 Spektors Janis 1969 LAT - Auseklis IK12:05:001:49:10 +60:36
H50  71 Malecek Vít 1968 CZE - SK Praga12:36:001:50:12 +61:38
H50  72 Baumberger Peter 1969 SUI - OLG Zürich9:49:001:59:57 +71:23
H50  73 Wirtz Ludger 1971 GER - Luxembourg Orienteer10:20:002:19:50 +91:16
H50   Kastner-Jirka Boris 1969 AUT - Naturfreunde Wien10:48:00mp
H50   Aeschlimann Christoph 1970 SUI - ol norska9:15:00mp
H50   Wegmüller Urs 1967 SUI - thurgorienta11:53:00mp
H50   Zürcher Bernhard 1971 SUI - OLV Hindelbank9:52:00mp
H50   Tanner Damian 1967 SUI - OLG St. Gallen/App.12:25:00mp
H50   Hofer Franz 1968 SUI - ol norska10:00:00dns
H50   Vieli Andreas 1970 SUI - OLC Kapreolo11:31:00dns
H50   Karvonen Matti 1969 FIN - Kalevan Rasti11:56:00dns
H55  Flühmann Beat 1965 SUI - OLG Weisslingen12:55:0054:25 0:00
H55  Thierolf Michael 1962 GER - TSG Bad König11:49:0055:31 +1:06
H55  Nemecek Jan 1962 CZE - USK Praha12:28:0056:01 +1:36
H55  Novotny Milan 1965 CZE - OK99 Hradec Kralove12:04:0056:58 +2:33
H55  Suter-Schadegg Nik 1965 SUI - OLG Cordoba10:19:0054:0457:50 +3:25
H55  Weber Tim Falck 1965 DEN - FarumTisvilde OK11:22:0058:31 +4:06
H55  Egger Thomas 1964 SUI - ol norska/ol.biel.se9:19:0054:2658:35 +4:10
H55  Schrago Grégoire 1966 SUI - CA Rosé10:37:001:00:19 +5:54
H55  Meister Roland 1963 SUI - OLG Dachsen10:31:001:00:39 +6:14
H55  10 Hellmüller Jürg 1960 SUI - OLG St. Gallen/App.12:10:001:00:44 +6:19
H55  11 Gossel Heiko 1965 GER - USV TU Dresden11:04:001:00:53 +6:28
H55  12 Dubach Res 1966 SUI - ol norska9:16:0057:011:00:54 +6:29
H55  13 Wälti André 1965 SUI - ol.biel.seeland10:01:0058:551:02:26 +8:01
H55  14 Eugster Hansueli 1964 SUI - OLG Herzogenbuchsee12:01:001:02:29 +8:04
H55  14 Jordi Urs 1965 SUI - OLG Hondrich9:13:0058:261:02:29 +8:04
H55  16 Curiger Andreas 1964 SUI - OLC Kapreolo10:58:001:02:34 +8:09
H55  17 Tillingsøe Helge 1966 DEN - Søllerød OK11:19:001:02:54 +8:29
H55  18 Schütz Roland 1962 SUI - OLG Bern10:40:001:02:58 +8:33
H55  19 Zbinden Reto 1964 SUI - OLV Baselland10:49:001:03:25 +9:00
H55  20 Schaffner Martin 1966 SUI - OLK Piz Hasi10:10:0059:231:03:34 +9:09
H55  21 Beglinger Christian 1964 SUI - OLG Murten12:22:001:04:18 +9:53
H55  22 Bernhard Stephan 1965 SUI - OLV Hindelbank9:52:001:00:151:04:36 +10:11
H55  23 Brügger Joseph 1962 SUI - OLC Omström Sense11:01:001:04:51 +10:26
H55  24 Hofer Urs 1962 SUI - OLV Baselland10:55:001:06:08 +11:43
H55  25 Baur Matthias 1966 SUI - OLC Kapreolo10:43:001:08:00 +13:35
H55  26 Neu Urs 1963 SUI - STB LA12:16:001:10:25 +16:00
H55  27 Walti Otto 1962 SUI - OLK Argus12:13:001:10:40 +16:15
H55  28 Chmelar Pavel 1964 CZE - OK99 Hradec Kralove11:55:001:11:54 +17:29
H55  29 Aebersold Christian 1962 SUI - ol.biel.seeland10:07:001:07:431:12:04 +17:39
H55  30 Wehrle-Haller Bernhard 1965 SUI - CO CERN9:25:001:07:441:12:40 +18:15
H55  31 Schönenberger Christoph 1962 SUI - OLV Zug9:58:001:08:151:12:44 +18:19
H55  32 Graae Michael 1964 DEN - Søllerød OK11:13:001:15:10 +20:45
H55  33 Truttmann Markus 1963 SUI - OLG Goldau9:34:001:12:201:16:43 +22:18
H55  34 Gloor Bernard 1965 SUI - OLG Pfäffikon12:37:001:18:31 +24:06
H55  35 Schoch Urban 1962 SUI - thurgorienta11:43:001:19:08 +24:43
H55  36 Gerlach Christian 1966 SUI - thurgorienta11:37:001:19:26 +25:01
H55  37 Bucher Theophil 1962 SUI - OLV Hindelbank9:43:001:15:181:19:48 +25:23
H55  38 Bleiker Heinz 1964 SUI - OL Regio Wil9:10:001:14:551:20:04 +25:39
H55  39 Dätwyler Urs 1964 SUI - OLG Hondrich10:22:001:21:29 +27:04
H55  40 Wildhaber Christoph 1964 SUI - OLG Kölliken12:31:001:21:45 +27:20
H55  41 Oehy Peter 1964 SUI - OLC Winterthur12:49:001:22:39 +28:14
H55  42 Blattner Martin 1966 SUI - 11:16:001:22:49 +28:24
H55  43 Burkhard Martin 1964 SUI - OLG Cordoba10:13:001:22:55 +28:30
H55  44 Ehrensberger Hannes 1966 SUI - OLG Welsikon12:38:051:24:15 +29:50
H55  45 Drapp Axel 1965 SUI - OLG Bern10:34:001:27:18 +32:53
H55  46 Otto Tobias 1962 SUI - OLK Argus12:19:001:27:57 +33:32
H55  47 Ryser Ueli 1963 SUI - OLV Langenthal9:40:001:22:441:28:05 +33:40
H55  48 Wenk Martin 1966 SUI - thurgorienta11:31:001:28:21 +33:56
H55  49 Adenstedt Nikolaus 1965 AUT - Orienteering Kloster11:58:001:31:11 +36:46
H55  50 Peter Luzius 1964 SUI - ol.biel.seeland9:55:001:31:081:35:33 +41:08
H55  51 Dinner Jürg 1966 SUI - OLG Zürich11:11:001:36:47 +42:22
H55  52 Wilhelm Arno 1962 SUI - OL Regio Olten10:25:001:37:38 +43:13
H55  53 Illum Ulrik 1965 DEN - Søllerød OK11:28:001:39:12 +44:47
H55  54 Leimgruber Markus 1964 SUI - OLK Fricktal12:34:001:44:29 +50:04
H55  55 Streuli Fritz 1962 SUI - OL Amriswil10:16:001:44:59 +50:34
H55  56 Amstutz Beat 1965 SUI - OLV Langenthal9:49:001:45:41 +51:16
H55  57 Alabor Erik 1966 SUI - OLG Kakowa10:52:001:46:59 +52:34
H55  58 Naceur Ibrahim 1962 SUI - CO Lausanne-Jorat12:40:001:50:22 +55:57
H55  59 Koster Martin 1962 SUI - OL Regio Wil9:37:001:46:441:53:20 +58:55
H55  60 Fontoura Jose 1963 POR - CPOC11:40:001:55:31 +61:06
H55   Peciura Darius 1964 LTU - OK Perkunas11:52:00mp
H55   Burkhart Erich 1963 SUI - OL Regio Wil9:31:001:15:26mp
H55   Müller Beat 1962 SUI - CO Lausanne-Jorat12:46:00mp
H55   Eugster Werner 1964 SUI - OLV Hindelbank/OLG S9:01:00dns
H55   Vacant H55 Del - 9:22:00dns
H55   Hügli Stefan 1964 SUI - OLG Chur11:10:00dns
H55   Arrigoni Andreas 1966 SUI - 11:34:00dns
H55K  Gisler Mike 1965 SUI - OLG KTV Altdorf12:30:0036:29 0:00
H55K  Simonsen Bo 1965 DEN - FIF Hillerød9:50:0038:06 +1:37
H55K  Wyss Andreas 1962 SUI - OL Regio Olten10:34:0038:11 +1:42
H55K  Oppliger Martin 1962 SUI - OLG Cordoba9:54:0039:45 +3:16
H55K  Gross Martin 1958 SUI - OL Zimmerberg12:46:0040:23 +3:54
H55K  Mächler Patrik 1962 SUI - OLV Luzern10:14:0041:10 +4:41
H55K  Roth Markus 1962 SUI - OLK Piz Hasi12:52:0141:15 +4:46
H55K  Biel Axel 1964 AUT - Naturfreunde Wien11:34:0042:10 +5:41
H55K  Strub Dieter 1960 SUI - OLV Baselland10:54:0042:37 +6:08
H55K  10 Rudolf Stephan 1961 SUI - OLG Rymenzburg/OLK W11:06:0042:39 +6:10
H55K  11 Göschl Erich 1966 AUT - Naturfreunde Wien11:22:0042:46 +6:17
H55K  12 Gribi Peter 1963 SUI - OLG Cordoba10:02:0043:35 +7:06
H55K  13 Frischknecht Peter 1966 SUI - OLK Rafzerfeld9:38:0044:17 +7:48
H55K  14 Madonna Aldo 1963 SUI - GOLD Savosa12:50:0044:26 +7:57
H55K  15 Giezendanner Rolf 1965 SUI - OLV Hindelbank9:42:0044:35 +8:06
H55K  16 Lüscher Mathias 1963 SUI - OLK Argus12:18:0045:00 +8:31
H55K  17 Bär Daniel 1962 SUI - OLK Wiggertal11:10:0047:03 +10:34
H55K  18 Züger Stephan 1964 SUI - OLG Thun10:30:0047:21 +10:52
H55K  19 Schneider Thomas 1962 SUI - OLG Cordoba10:10:0048:18 +11:49
H55K  20 Gloor Thomas 1964 SUI - OLV Baselland10:46:0048:46 +12:17
H55K  21 Büchler Toni 1962 SUI - OLG St. Gallen/App.11:50:0050:35 +14:06
H55K  22 Hochuli Thomas 1958 SUI - OLG Chur9:56:2951:04 +14:35
H55K  23 Widmer Andreas 1962 SUI - bussola ok11:58:0051:23 +14:54
H55K  24 Keller Erwin 1963 SUI - thurgorienta11:14:0051:56 +15:27
H55K  25 Marti Laurent 1956 SUI - OLG Bern10:38:0052:08 +15:39
H55K  26 Wälti Manuel 1965 SUI - OLC Winterthur12:34:0053:01 +16:32
H55K  27 Attinger Thomas 1962 SUI - OL Zimmerberg9:32:4253:43 +17:14
H55K  28 Boos Matthias 1965 SUI - OLV Luzern10:22:0053:48 +17:19
H55K  29 Brüngger Andreas 1959 SUI - OLC Kapreolo10:50:0055:34 +19:05
H55K  30 Eggimann Peter 1962 SUI - ol norska9:18:0055:38 +19:09
H55K  31 Henzi Konrad 1962 SUI - TV Hubersdorf9:22:0056:01 +19:32
H55K  32 Schiess Marcel 1963 SUI - Swiss O Week9:06:0056:56 +20:27
H55K  33 Rennhard Matthias 1958 SUI - OLK Argus11:46:0059:23 +22:54
H55K  34 Müller Urs Snoopy 1962 SUI - OLK Argus12:02:001:01:31 +25:02
H55K  35 Hindermann Jürg 1960 SUI - OLG Stäfa10:42:001:01:45 +25:16
H55K  36 Klein Peter 1963 SUI - OLG Pfäffikon12:22:001:02:02 +25:33
H55K  37 Corsi Sandro 1965 SUI - GOLD Savosa12:42:001:02:30 +26:01
H55K  38 Pel Christoph 1961 SUI - 11:02:001:03:34 +27:05
H55K  39 Zihlmann Georg 1959 SUI - OLK Piz Hasi9:46:001:05:36 +29:07
H55K  40 Zimmermann Ernst 1965 SUI - OLG Huttwil11:42:001:06:23 +29:54
H55K  41 Huber Rico 1960 SUI - OL Zimmerberg9:14:001:07:49 +31:20
H55K  42 Kündig Christoph 1960 SUI - OLK Argus11:54:001:10:09 +33:40
H55K  43 Ryhiner Gerhard 1962 SUI - OLG Weisslingen12:14:001:12:09 +35:40
H55K  44 Hüni Hermann 1959 SUI - OLG Thun10:18:001:15:54 +39:25
H55K  45 Martin Brian 1962 SUI - OLK Argus12:10:001:15:58 +39:29
H55K  46 Arnet Werner 1954 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:30:001:18:43 +42:14
H55K  47 Bitterli Peter 1957 SUI - OL Zimmerberg11:18:001:25:30 +49:01
H55K  48 Brunner Andreas 1964 SUI - OLG Kölliken9:58:001:26:40 +50:11
H55K   Mettler Thomas 1966 SUI - OLV Hindelbank9:10:00mp
H55K   Wälchli Jürg 1962 SUI - OLG Skandia9:30:00mp
H55K   Moser Markus 1964 SUI - OLG Welsikon12:06:00mp
H55K   Wälter Erwin 1962 SUI - OLG St. Gallen/App.11:38:00mp
H55K   Imhof Beat 1962 SUI - OL Regio Wil9:34:00dns
H55K   Widmer Martin 1961 SUI - OLG Suhr10:06:00dns
H55K   Persson Stefan 1958 SWE - Centrum10:58:00dns
H60  Jenzer Lukas 1961 SUI - OLG Huttwil/OLV Hind11:53:0048:35 0:00
H60  Müller Reto 1961 SUI - OLG Galgenen12:50:0049:13 +0:38
H60  Humbel Achilles 1959 SUI - OLG Cordoba9:35:0050:27 +1:52
H60  Kimmig Emil 1957 GER - OLV Luzern10:14:0053:06 +4:31
H60  Aebi Fritz 1957 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:35:0054:17 +5:42
H60  Urvalek Jiri 1961 CZE - KOS Tesla Brno9:41:0056:21 +7:46
H60  Sacher Martin 1959 SUI - bussola ok10:53:0056:51 +8:16
H60  Ruesch Christoph 1961 SUI - OLK Wiggertal10:59:0057:19 +8:44
H60  Lais Peter 1960 SUI - OLG Suhr9:50:0058:06 +9:31
H60  10 Würsten Daniel 1961 SUI - OLG KTV Altdorf12:32:0059:32 +10:57
H60  11 Aeschlimann Ulrich 1959 SUI - OLV Hindelbank9:05:0059:39 +11:04
H60  12 Tommer Dani 1959 SUI - OLG Welsikon12:20:0059:45 +11:10
H60  13 Gloor Markus 1957 SUI - OLV Zug9:20:001:00:00 +11:25
H60  14 Achermann Alois 1960 SUI - OLK Piz Hasi12:56:001:00:04 +11:29
H60  15 Weinert Daniel 1961 SUI - 10:50:001:00:24 +11:49
H60  16 Nordgren Ronny 1961 SWE - Sundbybergs IK10:38:001:00:58 +12:23
H60  17 Rufer Fritz 1957 SUI - OLG Oberwil10:23:001:02:46 +14:11
H60  18 Brühwiler Urs 1960 SUI - OLG Chur10:47:001:03:26 +14:51
H60  19 Zinniker Urs 1961 SUI - OLK Wiggertal11:05:001:04:00 +15:25
H60  20 Schalbetter Josef 1958 SUI - OLG Nidwalden+Obwald9:47:001:05:25 +16:50
H60  21 Friessnig Joachim 1958 AUT - OC Fürstenfeld12:11:001:05:49 +17:14
H60  22 Bandixen Sönke 1957 SUI - OLG Pfäffikon12:29:001:06:25 +17:50
H60  23 Bütikofer Klaus 1958 SUI - OLV Hindelbank9:11:001:07:09 +18:34
H60  24 Koch Frido 1961 SUI - OL Zimmerberg12:12:011:07:47 +19:12
H60  25 Jörger Klemens 1960 GER - TV Kippenheim /D10:11:001:07:54 +19:19
H60  26 Steinegger Rémy 1957 SUI - GOLD Savosa11:56:001:10:20 +21:45
H60  27 Pierlot André 1959 BEL - C.O.Liège11:14:001:10:52 +22:17
H60  28 Planzer Benno 1961 SUI - OLG Huttwil10:02:001:11:41 +23:06
H60  29 Minotti Olivier 1960 SUI - O-92 Piano di Magadi9:26:001:12:29 +23:54
H60  30 Burger Sigi 1961 SUI - 11:02:001:13:13 +24:38
H60  31 Meier Daniel 1961 SUI - OLK Argus12:14:001:13:20 +24:45
H60  32 Bosshard Jürg 1958 SUI - OLG Pfäffikon12:23:001:15:02 +26:27
H60  33 Bischof Urs 1958 SUI - OLC Winterthur12:38:001:15:18 +26:43
H60  34 Sundqvist Micke 1960 SWE - Tullinge SK11:26:001:16:11 +27:36
H60  35 Segerslätt Sten 1957 SWE - Skåneslättens OL11:29:001:17:34 +28:59
H60  36 Kamenicky Radan 1960 CZE - SK OS NMNM (OSN)12:17:001:18:20 +29:45
H60  37 Zenker Norbert 1958 GER - USV TU Dresden10:41:001:18:54 +30:19
H60  38 Waldmann Res 1957 SUI - 11:08:001:19:00 +30:25
H60  39 Spring Willi 1958 SUI - thurgorienta11:11:001:20:56 +32:21
H60  40 Müller Beat 1957 SUI - OLC Winterthur12:47:001:22:31 +33:56
H60  41 Seiterle Martin 1958 SUI - OL Amriswil9:38:001:23:01 +34:26
H60  42 Jorgensen Gregers Helge 1957 DEN - Ballerup OK11:23:001:23:30 +34:55
H60  43 Locher Hansueli 1960 SUI - OLG Bern10:35:001:23:48 +35:13
H60  44 Trachsel Christoph 1959 SUI - OLG Thun10:20:001:23:52 +35:17
H60  45 Hochuli Anreas 1959 SUI - OLG Pfäffikon12:35:001:24:44 +36:09
H60  46 Bryner Armin 1957 SUI - OLK Argus12:02:001:24:47 +36:12
H60  47 Kraus Bret 1961 SUI - OLC Winterthur12:53:001:25:09 +36:34
H60  48 Heikoop Anne 1958 NED - HOC 9310:44:001:26:10 +37:35
H60  49 Graber Niklaus 1959 SUI - ol.biel.seeland9:17:001:26:33 +37:58
H60  50 Schweizer Peter 1961 SUI - OL Amriswil9:44:001:26:35 +38:00
H60  51 Justa Johan 1961 CZE - OK99 Hradec Kralove11:50:001:30:14 +41:39
H60  52 Mathys Thomas 1957 SUI - OLG Huttwil11:59:001:30:42 +42:07
H60  53 Skory Giorgio 1959 SUI - CO Lausanne-Jorat12:41:001:30:51 +42:16
H60  54 Jäckle Werner 1960 SUI - thurgorienta11:17:001:31:23 +42:48
H60  55 Graber Konrad 1958 SUI - OLG Nidwalden+Obwald9:56:001:31:46 +43:11
H60  56 Leutwiler Markus 1960 SUI - OLG Rymenzburg10:26:001:33:14 +44:39
H60  57 Kobel Stefan 1960 SUI - OLG Bern10:29:001:33:54 +45:19
H60  58 Hoyois Christian 1957 SUI - CARE Vevey9:29:001:36:27 +47:52
H60  59 Clerici Peter 1961 SUI - OLV Zug9:14:001:36:40 +48:05
H60  60 Balcar Ales 1957 CZE - OK99 Hradec Kralove11:44:001:37:22 +48:47
H60  61 Lustenberger Marcel 1958 SUI - OLK Argus12:08:001:40:25 +51:50
H60  62 Meier Thomas 1959 SUI - OLG Wandfluh10:17:001:54:56 +66:21
H60  63 Köpfli Urs 1959 SUI - OLV Luzern9:59:001:55:36 +67:01
H60  64 Berse Matthias 1958 GER - WOLF Haltern9:23:002:26:12 +97:37
H60   Arm Hanspeter 1959 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:47:00mp
H60   Pfändler Bruno 1961 SUI - OLG Wandfluh10:08:00mp
H60   Zemp Othmar 1958 SUI - OLV Luzern10:05:00dns
H60   Vacant H60 Del - 11:41:00dns
H65  Imhof Töby 1955 SUI - OL Regio Wil9:24:0039:1739:1839:2042:58 0:00
H65  Guglielmetti Francesco 1954 SUI - GOLD Savosa12:56:0043:39 +0:41
H65  Wild Beat 1954 SUI - OLK Argus12:16:0047:30 +4:32
H65  Brunner Valentin 1956 SUI - bussola ok11:28:0050:56 +7:58
H65  Däppen Jürg 1955 SUI - OLG Thun10:52:0051:49 +8:51
H65  Wehrli Werner 1952 SUI - OLG Chur11:29:0252:22 +9:24
H65  Cuche Denis 1954 SUI - CA Rosé11:04:0054:12 +11:14
H65  Ballif Philippe 1956 SUI - CARE Vevey9:56:0050:1854:28 +11:30
H65  Bollhalder Rolf 1956 SUI - OLG St. Gallen/App.11:56:0055:01 +12:03
H65  10 Aschwanden-Lichti Stefan 1955 SUI - OLG Goldau9:20:0051:3356:27 +13:29
H65  11 Eriksen Are 1953 NOR - OSI11:32:0056:44 +13:46
H65  12 Müller Jean-Pierre 1953 SUI - OL Zimmerberg11:44:0057:50 +14:52
H65  13 Bisang Otti 1955 SUI - OLG Basel11:48:0057:57 +14:59
H65  14 Poltéra Gila 1956 SUI - Quack OK10:40:0058:00 +15:02
H65  15 Eichenberger Dieter 1955 SUI - OLG Suhr10:32:0053:5958:32 +15:34
H65  16 Rathgeb Martin 1956 SUI - OLG Thun9:08:0053:4358:54 +15:56
H65  17 Crivelli Raffaele 1955 SUI - SCOM Mendrisio9:12:0053:5358:59 +16:01
H65  18 Keller Adrian 1952 SUI - OLG Davos/Chur11:20:0059:01 +16:03
H65  19 Wiget Beat 1955 SUI - OLV Luzern10:28:0053:4059:04 +16:06
H65  20 Petersen Lars Hanghøj 1955 DEN - Ballerup OK11:36:0059:23 +16:25
H65  21 Vollen Magne 1954 NOR - OSI11:40:0059:26 +16:28
H65  22 Kurmann Joe 1953 SUI - OLV Luzern10:44:0059:31 +16:33
H65  23 Köhle Harry 1956 SUI - OLG Stäfa11:08:001:00:13 +17:15
H65  24 Christensen Bjarne 1952 DEN - Silkeborg OK12:28:001:01:08 +18:10
H65  25 Wülser Herbert 1954 SUI - OLC Winterthur12:52:001:01:55 +18:57
H65  26 Gyssler Roland 1956 SUI - OLK Argus12:08:001:04:20 +21:22
H65  27 Kohler Hans 1956 SUI - OLG Huttwil12:00:001:04:29 +21:31
H65  28 Heim Toni 1956 SUI - OLG St. Gallen/App.12:04:001:05:15 +22:17
H65  29 Engeler Felix 1952 SUI - OL Amriswil10:16:001:01:071:05:50 +22:52
H65  30 Suter Leonhard 1956 SUI - OLG Cordoba10:04:001:00:391:06:32 +23:34
H65  31 Müller Alfred 1953 SUI - OLG Thun11:00:001:06:34 +23:36
H65  32 Schilliger Elmar 1954 SUI - OLV Luzern10:36:001:09:03 +26:05
H65  33 Hünig Stefan 1955 SUI - OLV Langenthal9:40:001:04:211:09:38 +26:40
H65  34 Spycher Peter 1955 SUI - OLG Oberwil12:48:001:11:35 +28:37
H65  35 Kreis Urs 1955 SUI - OL Amriswil10:08:001:08:571:13:50 +30:52
H65  36 Krause Wolfgang 1952 GER - SVW Quedlinburg9:48:001:08:351:14:41 +31:43
H65  37 Hofstetter Ueli 1954 SUI - ol.biel.seeland9:00:001:09:161:16:12 +33:14
H65  38 Ramseier Peter 1956 SUI - 11:24:001:18:37 +35:39
H65  39 Rothweiler Heinz 1954 SUI - OLC Kapreolo11:12:001:18:58 +36:00
H65  40 Roach David 1956 GBR - Luxembourg Orienteer10:12:001:15:141:22:21 +39:23
H65  41 Mühlemann Hansueli 1953 SUI - OLK Rafzerfeld9:32:001:20:221:25:05 +42:07
H65  42 Schefer Ueli 1955 SUI - OLG Suhr10:20:001:26:58 +44:00
H65  43 Scherrer Matthias 1952 SUI - OLG Basel12:36:001:28:39 +45:41
H65  44 Girardin Roger 1953 SUI - 12:24:001:30:24 +47:26
H65  45 Eigensatz Heinz 1955 SUI - OLG Rymenzburg12:20:001:33:56 +50:58
H65  46 Wolfensberger Rolf 1953 SUI - OLG Pfäffikon12:32:001:35:06 +52:08
H65  47 Kühni Beat 1954 SUI - OLG Skandia/OLV Hind9:28:001:29:301:35:23 +52:25
H65  48 Sonder David 1956 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:24:001:48:56 +65:58
H65   Bieri Ueli 1954 SUI - Swiss O Week9:44:0052:57mp
H65   Schönenberger Thomas 1954 SUI - OL Regio Wil9:16:001:44:14mp
H65   Galborgen Bent 1953 NOR - Indre Østfold OK9:52:00dns
H65   Egli Gerhard 1956 SUI - OL Amriswil10:00:00dns
H65   Molin Per 1954 SWE - Södertälje-Nykvarn O10:48:00dns
H65   Pellegrini Vincenzo 1953 SUI - C.O. Aget Lugano11:16:00dns
H65   Rey Res 1954 SUI - OLG Kakowa11:52:00dns
H65   Vacant H65 Del - 12:40:00dns
H65   Lienhard Gustav 1955 SUI - 12:44:00dns
H70  Rutz Felix 1951 SUI - OLK Piz Hasi10:31:0041:33 0:00
H70  Fuchs Sepp 1948 SUI - OLG Galgenen12:55:0042:28 +0:55
H70  Marti Pekka 1951 SUI - ol.biel.seeland10:15:0043:06 +1:33
H70  Strub Silvio 1951 SUI - OLG Huttwil12:15:0044:09 +2:36
H70  Guyot Jean-Claude 1949 SUI - ANCO12:07:0045:05 +3:32
H70  Bretscher Ueli 1951 SUI - OLC Kapreolo11:51:0045:41 +4:08
H70  Trøan Tor 1949 NOR - Hadeland O-lag9:23:0048:03 +6:30
H70  Bobach Poul 1947 DEN - Aalborg OK11:47:0050:06 +8:33
H70  Troxler Markus 1949 SUI - ol norska9:27:0050:12 +8:39
H70  10 Schneider Alois 1950 SUI - OL Regio Wil9:35:0050:56 +9:23
H70  11 Leumann Georg 1948 SUI - OL Amriswil11:07:0051:11 +9:38
H70  12 Brauchli Erich 1951 SUI - OLG St. Gallen/App.12:19:0051:14 +9:41
H70  13 Risch Nikolaus 1949 GER - ASG Teutoburger Wald12:39:0051:31 +9:58
H70  14 Trunz Ernst 1947 SUI - OL Amriswil10:55:0054:06 +12:33
H70  15 Greminger Heiri 1947 SUI - thurgorienta12:11:0054:51 +13:18
H70  16 Zwahlen Robert 1950 SUI - 10:23:0055:42 +14:09
H70  17 Portmann Richard 1947 SUI - OLV Luzern11:03:0056:43 +15:10
H70  18 Schifferle Hans-Jörg 1949 SUI - OLV Zug10:19:0057:47 +16:14
H70  19 Streuli Willi 1947 SUI - OLG St. Gallen/App.12:27:0058:17 +16:44
H70  20 Meier Robert 1951 SUI - OLC Kapreolo11:35:0058:35 +17:02
H70  21 Zingg Fritz 1949 SUI - ol norska9:03:0059:06 +17:33
H70  22 Ziegerhofer Othmar 1950 AUT - NF Linz9:31:001:00:01 +18:28
H70  23 Roth André 1947 SUI - OLG Cordoba10:35:001:00:09 +18:36
H70  24 Thomann Hans 1950 SUI - thurgorienta12:23:001:00:44 +19:11
H70  25 Herren Werner 1947 SUI - ol norska9:11:001:01:12 +19:39
H70  26 Zosso Jean-Bernard 1948 SUI - CA Rosé11:31:001:01:55 +20:22
H70  27 Nussbaum Urs 1951 SUI - OLG Suhr10:59:001:02:09 +20:36
H70  28 Neuenschwander Hans 1949 SUI - OLG Skandia/SCOM9:39:001:02:29 +20:56
H70  29 Rufer Fritz 1948 SUI - bussola ok11:59:001:03:21 +21:48
H70  30 Waser Franz 1947 SUI - OLK Rafzerfeld9:55:001:05:10 +23:37
H70  31 Sigrist Erich 1949 SUI - OLV Zug10:11:001:05:25 +23:52
H70  32 Galli Hans 1951 SUI - OLG Bern11:39:001:06:36 +25:03
H70  33 Rothweiler Kurt 1947 SUI - thurgorienta12:03:001:06:59 +25:26
H70  34 Brauchle Toni 1948 SUI - OLG Bern11:27:001:07:01 +25:28
H70  35 Steiner Beat 1949 SUI - OLG Cordoba10:43:001:07:20 +25:47
H70  36 Bhend Walter 1949 SUI - OLG Welsikon12:43:001:08:27 +26:54
H70  37 Wegmüller Peter 1947 SUI - OLV Hindelbank10:07:001:09:29 +27:56
H70  38 Stillhard Otmar 1951 SUI - thurgorienta11:11:001:12:33 +31:00
H70  39 Caluori Claudio 1950 SUI - OLG Chur9:07:001:14:29 +32:56
H70  40 Ziegler Alfons 1948 SUI - OLG Biberist SO10:47:001:14:31 +32:58
H70  41 Rothenfluh Joe 1947 SUI - OLG Cordoba10:51:001:14:59 +33:26
H70  42 Zehnder Willi 1947 SUI - OLG Cordoba10:27:001:19:46 +38:13
H70  43 Moosberger Kurt 1947 SUI - OLV Zug10:03:001:21:16 +39:43
H70  44 Chatagny Bertrand 1951 SUI - CA Rosé11:23:001:38:09 +56:36
H70  45 Frey Josef 1947 SUI - OLG St. Gallen/App.12:35:001:42:39 +61:06
H70  46 Kruithof Egbert 1949 SUI - CO Lausanne-Jorat12:51:001:51:56 +70:23
H70  47 Gmür Nick 1949 SUI - OLC Kapreolo11:43:002:03:43 +82:10
H70   Hugi Beat 1949 SUI - OLG Oberwil12:47:0044:31mp
H70   Städelin Hans-Peter 1949 SUI - OLV Langenthal9:43:00dns
H70   Luder Res 1947 SUI - OLV Hindelbank9:47:00dns
H70   Sommer Friedrich 1950 SUI - OLV Langenthal9:51:00dns
H75  Baumann Ernst 1945 SUI - OL Regio Wil12:51:0034:25 0:00
H75  Baumgartner Edi 1944 SUI - OLV Hindelbank9:26:0038:12 +3:47
H75  Moosberger Max 1946 SUI - OL Regio Olten11:01:0039:14 +4:49
H75  Suter Hansjörg 1946 SUI - CA Rosé11:21:0039:37 +5:12
H75  Conrad Helmut 1940 GER - USV TU Dresden11:56:0039:48 +5:23
H75  Spirgi Ernst 1943 SUI - OLV Zug Freaks9:31:0039:52 +5:27
H75  Schaffner Erich 1943 SUI - OLG Cordoba10:21:0044:06 +9:41
H75  Intgroen Mike 1946 NED - KOVZ11:41:0045:22 +10:57
H75  Wegmüller Heinz 1942 SUI - OLG Bern10:51:0039:3646:36 +12:11
H75  10 Fahrer Heinz 1946 SUI - OLG Bern11:16:0047:27 +13:02
H75  11 Baumgartner Hans 1946 SUI - OLG Welsikon12:21:0047:31 +13:06
H75  12 Pauli Walter 1945 SUI - CO Lausanne-Jorat12:41:0048:23 +13:58
H75  13 Binggeli Ueli 1946 SUI - ol norska9:16:0048:31 +14:06
H75  14 Pittet Errol 1946 SUI - OLG Kakowa12:11:0048:50 +14:25
H75  15 Becker Konrad 1945 SUI - OLG Basel12:26:0053:27 +19:02
H75  16 Moos Ernst 1936 SUI - OLV Zug Freaks11:31:0054:44 +20:19
H75  17 Studer Max 1944 SUI - ol.biel.seeland9:56:0055:59 +21:34
H75  18 Pletscher Ruedi 1943 SUI - OLV Zürich10:16:0056:12 +21:47
H75  19 Blankenhorn Max 1944 SUI - bussola ok12:16:0056:53 +22:28
H75  20 Bieri Walter 1943 SUI - OLV Zug10:01:0057:16 +22:51
H75  21 Schnüriger Walter 1945 SUI - OLV Zug9:51:0059:34 +25:09
H75  22 Baumann Eduard 1943 SUI - OLC SKOG Fribourg10:06:0059:43 +25:18
H75  23 Schlatter Beat 1944 SUI - OLG Dachsen11:11:001:01:00 +26:35
H75  24 Hasler Markus 1942 SUI - OLG Säuliamt12:46:001:01:31 +27:06
H75  25 Zürcher Walter 1946 SUI - ol norska9:01:001:02:58 +28:33
H75  26 Baumann Ernst 1943 SUI - OLG Cordoba10:31:001:05:11 +30:46
H75  27 Eglin Peter 1942 SUI - bussola ok11:51:001:05:33 +31:08
H75  28 Herren Hansruedi 1944 SUI - CO Lausanne-Jorat12:31:001:06:25 +32:00
H75  29 Thiel Rolf 1943 GER - IHW Alex78 Berlin9:21:001:06:45 +32:20
H75  30 Mutti Hansueli 1944 SUI - ol norska/ol.biel.se9:06:001:08:21 +33:56
H75  31 Gysin Peter 1944 SUI - OLG Kakowa12:01:001:11:29 +37:04
H75  32 Kern Peter 1945 SUI - OLG Cordoba10:41:001:12:37 +38:12
H75  33 Keller Heinz 1942 SUI - ol.biel.seeland9:36:001:23:41 +49:16
H75   Frigo Markus 1943 SUI - OLV Zug Freaks11:46:00mp
H75   Pfulg Josef 1942 SUI - OLV Zug Freaks10:26:00mp
H75   Eyer Camille 1946 SUI - ol.biel.seeland9:46:00dns
H75   Braun Hans 1942 SUI - OLV Luzern10:46:00dns
H75   Ebi Rolf 1943 SUI - OLV Luzern10:56:00dns
H75   Vacant H75 Del - 11:26:00dns
H80  Brand Hansruedi 1941 SUI - OLG Bern11:00:0032:44 0:00
H80  Bucher Eric 1939 SUI - CO Lausanne-Jorat12:24:0035:12 +2:28
H80  Walder Arnold 1941 SUI - OLC Kapreolo12:12:0045:18 +12:34
H80  Rüfenacht Bruno 1938 SUI - OLV Baselland11:36:0053:40 +20:56
H80  Haldemann Heinz 1941 SUI - ol norska9:00:0055:15 +22:31
H80  Tschumi Walter 1941 SUI - OLG Thun10:48:0059:04 +26:20
H80  Rüegsegger Peter 1939 SUI - OLK Rafzerfeld9:36:001:02:18 +29:34
H80  Repond Henri 1932 SUI - CARE Vevey10:12:001:06:26 +33:42
H80  Studer Guido J. 1939 SUI - OLV Luzern10:36:001:08:06 +35:22
H80  10 Bürli Heinz 1941 SUI - OLG Bern11:48:001:08:17 +35:33
H80  11 Humbel Valentin 1931 SUI - OLG Cordoba10:24:001:09:59 +37:15
H80  12 Bossert Hans 1941 SUI - OL Zimmerberg12:20:071:13:08 +40:24
H80  13 Röthlin Eugen 1934 SUI - OLV Langenthal9:24:001:22:10 +49:26
H80  14 Schwarzenbach Walter 1939 SUI - OLG Säuliamt12:48:001:26:39 +53:55
H80  15 Baumgartner Peter 1939 SUI - OLG Bern11:24:001:38:04 +65:20
H80   Grüniger August 1935 SUI - OLV Zug / OLG Säulia10:00:00mp
H80   Huggler Klaus 1938 SUI - OLG Stäfa11:12:00mp
H80   Sauter Othmar 1933 SUI - OL Regio Wil9:12:00dns
H80   Oehy Albert 1938 SUI - OLC Winterthur12:36:00dns
HAK  Bernardoni Robi 2001 SUI - GOLD Savosa9:39:1032:09 0:00
HAK  Hochuli Jan 1995 SUI - 12:29:0033:00 +0:51
HAK  Hohl Severin 2001 SUI - OLG Weisslingen11:13:0334:22 +2:13
HAK  Hohl Michael 1971 SUI - OLG Weisslingen12:11:0035:42 +3:33
HAK  Herzog Andreas 1984 SUI - OLG Schaffhausen11:23:0036:14 +4:05
HAK  Misteli Benjamin 1992 SUI - OLG Kakowa9:20:0038:07 +5:58
HAK  Spörri Roland 1984 SUI - OLC Winterthur10:36:0238:32 +6:23
HAK  Docci Nando 1990 SUI - Bike-O Nordwestschwe10:47:0038:48 +6:39
HAK  Enrile Michele 1966 SUI - Societa Unitas Malca10:11:0038:56 +6:47
HAK  10 Trunz Silvan 1979 SUI - OL Amriswil9:26:0039:40 +7:31
HAK  11 Wälter Jonas 1994 SUI - OLG St. Gallen/App.11:41:0041:13 +9:04
HAK  12 Corsi Febo 2004 SUI - GOLD Savosa9:36:0041:16 +9:07
HAK  13 Hess Markus 1966 SUI - OLG Thun10:56:0041:24 +9:15
HAK  14 Willimann Beat 1961 SUI - OLK Wiggertal11:14:0041:41 +9:32
HAK  15 Hürzeler Marius 1997 SUI - OLK Wiggertal11:20:0041:46 +9:37
HAK  16 Kurzen Jan 2004 SUI - OLG Huttwil11:38:0041:49 +9:40
HAK  16 Schaal Jakob 1992 GER - TV Kippenheim /D10:35:0041:49 +9:40
HAK  18 Schwab Alexander 1988 SUI - OL Regio Olten10:53:0042:13 +10:04
HAK  19 Burkhardt Marcel 1971 SUI - OLV Luzern9:07:0342:14 +10:05
HAK  20 Baratti Diego 1997 SUI - GOLD Savosa9:17:0042:39 +10:30
HAK  21 Spring Philipp 1984 SUI - thurgorienta11:17:0042:51 +10:42
HAK  22 Vieli Lawrie 2004 SUI - OLG Zürich10:59:0042:52 +10:43
HAK  23 Wälter Raphael 1994 SUI - OLG St. Gallen/App.11:47:0044:02 +11:53
HAK  24 Balmelli Giuliano 1998 SUI - GOLD Savosa9:23:0044:04 +11:55
HAK  25 Maurer Michael 1972 SUI - OLG Welsikon/OLC Kap12:08:0044:09 +12:00
HAK  26 Lüchinger Michael 1985 SUI - OLC Winterthur12:23:0044:10 +12:01
HAK  27 Gisler Sven 2004 SUI - OLG KTV Altdorf12:20:0044:27 +12:18
HAK  28 Hohl Stefan 1969 SUI - OLG Weisslingen9:11:0044:31 +12:22
HAK  29 Bernardoni Alessio 2004 SUI - GOLD Savosa9:02:0044:58 +12:49
HAK  30 Rathgeb Thomas 1989 SUI - 9:41:0045:30 +13:21
HAK  31 Bach Ueli 1977 SUI - All Blacks Thun10:41:0045:43 +13:34
HAK  32 Sax Manuel 2000 SUI - bussola ok11:05:0045:46 +13:37
HAK  33 Ruetti Bens 1972 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:35:0046:00 +13:51
HAK  34 Bütikofer Valentin 1991 SUI - OLV Hindelbank10:05:0046:20 +14:11
HAK  35 Klein Fabian 1991 SUI - OLG Pfäffikon12:14:0047:00 +14:51
HAK  36 Rudolf Michael 1983 SUI - OLK Wiggertal11:08:0047:11 +15:02
HAK  37 Riby Thomas 2002 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:47:0047:34 +15:25
HAK  38 Jordi Franz 1969 SUI - OLG Hondrich9:14:0048:10 +16:01
HAK  39 Honegger Yuri 2005 SUI - OLG Cordoba10:17:0048:42 +16:33
HAK  40 Passera Sean 2003 SUI - GOLD Savosa9:26:4948:43 +16:34
HAK  41 Sutter Reto 1978 SUI - OLG Pfäffikon12:02:0048:52 +16:43
HAK  42 Gathercole Richard 1969 RSA - OLG Nidwalden+Obwald10:29:0050:40 +18:31
HAK  43 Sterchi Samuel 1971 SUI - ol norska9:32:0050:49 +18:40
HAK  44 Zurich Pascal 1977 SUI - OLV Zug10:08:0051:15 +19:06
HAK  45 Wittwer René 1974 SUI - OLG Oberwil12:26:0051:25 +19:16
HAK  46 Hohl Andrin 2005 SUI - OLG Weisslingen9:05:0051:45 +19:36
HAK  47 Häfliger Roger 1997 SUI - OLG Suhr10:26:0052:37 +20:28
HAK  48 Ott Jack 1971 SUI - OL Regio Wil9:38:0054:14 +22:05
HAK  49 Müller Rainer 1976 SUI - OLG St. Gallen/App.11:53:0054:20 +22:11
HAK  50 Šunda Marek 1992 CZE - USK Praha11:59:0057:10 +25:01
HAK  51 Bertozzi Silvano 1968 SUI - GOLD Savosa12:56:0058:15 +26:06
HAK  52 Niederhauser Carlo 1979 SUI - OLG Thun10:50:0058:35 +26:26
HAK  53 Meyer Lukas 1996 SUI - 10:32:0058:43 +26:34
HAK  54 Itten Daniel 1991 SUI - 10:38:0059:14 +27:05
HAK  55 Disilvestro Lorenzo 2004 SUI - OLG Huttwil11:44:001:01:06 +28:57
HAK  56 Angehrn Bernhard 1957 SUI - OL Regio Wil9:50:001:01:17 +29:08
HAK  57 Pfarrwaller Thomas 1982 SUI - OLC Winterthur12:32:001:02:22 +30:13
HAK  58 Clavadetscher Diego 1965 SUI - OLV Langenthal9:56:001:13:25 +41:16
HAK  59 Dooley Michael 1998 SUI - OLV Langenthal10:02:001:15:52 +43:43
HAK  60 Bottinelli Lorenzo 1990 SUI - OLG Skandia9:53:001:34:19 +62:10
HAK   Gaggetta Manolo 1970 SUI - C.O. Aget Lugano10:14:00mp
HAK   Hofer Michael 1981 SUI - 11:02:00mp
HAK   Zölly Silvan 2004 SUI - OLG Stäfa11:26:00mp
HAK   Zölly Kaspar 1961 SUI - OLG Stäfa11:32:00mp
HAK   Kleiner Hannes 1971 SUI - GOLD Savosa12:47:00mp
HAK   Lützelschwab Dieter 1966 SUI - OLG Cordoba10:23:00mp
HAK   Wittenberg Lutz 1966 SUI - OL Regio Wil9:44:00dns
HAK   Pedersen Lasse 1959 SUI - OLK Argus11:56:00dns
HAK   Fritschi Stefan 1972 SUI - OLG Welsikon12:38:00dns
HAL  Janata Martin 1983 CZE - OOB Kotlárka9:02:001:04:59 0:00
HAL  Schellenberg Christian 1997 SUI - OLK Rafzerfeld9:54:001:07:46 +2:47
HAL  Müller Severin 1999 SUI - OLG Thun10:54:001:07:53 +2:54
HAL  Bryner Patrik 1990 SUI - OLK Argus12:35:001:10:01 +5:02
HAL  Rohr Daniel 1990 SUI - OL Zimmerberg12:56:001:11:09 +6:10
HAL  Lombriser Lukas 1990 SUI - OLG Basel11:01:001:11:45 +6:46
HAL  Panchartek Jan 1988 CZE - OK99 Hradec Kralove12:25:001:12:49 +7:50
HAL  Felder Michael 1998 SUI - OL Zimmerberg11:36:001:13:04 +8:05
HAL  Bleiker Julian 1998 SUI - OL Regio Wil9:40:001:14:12 +9:13
HAL  10 Borner Joël 1994 SUI - OLV Zug10:05:001:14:27 +9:28
HAL  11 Ringli Fabian 1989 SUI - OLG Schaffhausen11:46:001:14:54 +9:55
HAL  12 Zingg Luca 1993 SUI - OL Amriswil9:30:001:15:55 +10:56
HAL  13 Bílý Jakub 2001 CZE - OK Doksy9:44:001:16:15 +11:16
HAL  14 Hofer Thomas 1983 SUI - OLG Huttwil12:32:001:16:53 +11:54
HAL  15 Schmutz Joël 2000 SUI - OLV Hindelbank9:51:001:17:18 +12:19
HAL  16 Grossmann David 1996 SUI - OLG Thun10:47:001:17:29 +12:30
HAL  17 Crone Michael 1990 RSA - SLOW London9:58:001:17:56 +12:57
HAL  17 Infanger André 1997 SUI - OLG KTV Altdorf11:32:001:17:56 +12:57
HAL  19 Hügli Manuel 1994 SUI - OLG Laufental-Thiers10:15:001:18:28 +13:29
HAL  20 Mathys Raffael 1994 SUI - OLG Max und Moritz10:08:001:19:18 +14:19
HAL  21 Kolín Jan 1977 CZE - OOB Kotlárka9:19:001:20:19 +15:20
HAL  22 Hofer Lukas 1996 SUI - OLG Thun10:33:001:20:31 +15:32
HAL  23 Puntschart Adrian 1962 SUI - OLG Chur11:25:001:22:14 +17:15
HAL  24 Hümbelin Christoph 1989 SUI - OL Regio Olten10:43:001:22:24 +17:25
HAL  25 Justa Pavel 1987 CZE - OK99 Hradec Kralove12:18:001:23:43 +18:44
HAL  26 Kim Chris 1972 SUI - OLG Chur11:18:001:23:58 +18:59
HAL  27 Martin Ciro 1995 SUI - OLG Nidwalden+Obwald11:29:001:24:11 +19:12
HAL  28 Baumann Cyrill 1993 SUI - OLG Thun10:26:001:24:41 +19:42
HAL  29 Pospisil Vitek 1968 CZE - SK Praga12:42:001:25:46 +20:47
HAL  30 Zappa Philipp 1990 SUI - OLG Huttwil12:39:001:25:50 +20:51
HAL  31 Eugster Patrik 1996 SUI - OLG Säuliamt9:16:001:27:18 +22:19
HAL  32 Utzinger Urs 1965 SUI - OL Zimmerberg12:04:001:27:35 +22:36
HAL  33 Schlegel Yann 1990 SUI - OL Regio Olten10:50:001:28:36 +23:37
HAL  34 Müller Markus 1979 GER - OSC Kassel9:26:001:31:02 +26:03
HAL  35 Gasser Michael 1974 SUI - OL Zimmerberg9:12:001:31:09 +26:10
HAL  36 Meier Michael 1989 SUI - OLK Rafzerfeld10:01:001:31:17 +26:18
HAL  37 Laager Michael 1991 SUI - OL Zimmerberg12:21:001:31:42 +26:43
HAL  38 Walthert Florian 1997 SUI - OLG Thun10:40:001:33:00 +28:01
HAL  39 Breitenmoser Marc 1999 SUI - OL Zimmerberg12:07:001:33:34 +28:35
HAL  40 Seitz Chris 1997 SUI - OL Zimmerberg11:43:001:34:23 +29:24
HAL  41 Scherer Thomas 1984 SUI - OLG Säuliamt9:09:001:34:32 +29:33
HAL  42 Hong Geunhee 1986 KOR - CO CERN9:23:001:35:45 +30:46
HAL  43 Scheurer Elias 1997 SUI - OLV Marta12:46:001:35:55 +30:56
HAL  44 Aegler Timon 1999 SUI - OL Regio Wil9:47:001:37:32 +32:33
HAL  45 Hug Jan 1992 SUI - OL Zimmerberg11:48:581:39:30 +34:31
HAL  46 Trutmann Domenic 1993 SUI - OLG Nidwalden+Obwald11:39:001:39:50 +34:51
HAL  47 Hatt Simon 1992 SUI - OL Zimmerberg11:50:001:42:20 +37:21
HAL  48 Torgau Moritz 1987 GER - TV Oberbexbach11:11:001:43:35 +38:36
HAL  49 Bühlmann Noah 1999 SUI - OLV Luzern10:19:001:43:43 +38:44
HAL  49 Wagenführ Thomas 1971 SUI - OLG Davos11:15:001:43:43 +38:44
HAL  51 Junker Jonas 1995 SUI - OL Zimmerberg12:14:001:50:56 +45:57
HAL  52 Tschannen Philipp 1998 SUI - OL Zimmerberg11:53:001:52:59 +48:00
HAL  53 Wittiber Finn 2000 GER - Skiclub Bonn11:04:001:55:00 +50:01
HAL  54 Prior Mark 1975 USA - San Diego Orienteeri11:08:002:00:15 +55:16
HAL  55 Portner Jean-Luc 2000 AUT - 11:22:002:00:48 +55:49
HAL  56 Bieri Michael 1992 SUI - OLG Laufental-Thiers10:22:002:03:03 +58:04
HAL  57 Hollenstein Christoph 1964 SUI - OLG Laufental-Thiers10:36:002:28:46 +83:47
HAL   Neukom Raphael 1979 SUI - OL Zimmerberg9:05:00mp
HAL   Burkhart Timon 1999 SUI - OL Regio Wil9:33:00mp
HAL   Köpfli Damian 1991 SUI - OLV Luzern / OL Zimm12:00:00mp
HAL   Röthlisberger Michael 1991 SUI - OLG Suhr10:12:00mp
HAL   Gmür Christopher 1988 SUI - LC Rapperswil-Jona10:29:00dns
HAL   Waldmann Jan 1970 SUI - OL Zimmerberg11:57:00dns
HAL   Gander Demian 1995 SUI - OLG Pfäffikon12:49:00dns
HAL   Scheurer Mathias 2001 SUI - OLV Marta12:53:00dns
HAM  Lubasch Mischa 1997 SUI - OLV Hindelbank9:55:0045:22 0:00
HAM  Wyrsch Maxime 1999 SUI - ANCO11:27:0048:01 +2:39
HAM  Wild Michael 1986 SUI - OLK Argus12:51:0049:18 +3:56
HAM  Müller Lukas 1977 SUI - OLG Huttwil11:55:0051:03 +5:41
HAM  Mösch Joel 1993 SUI - OLG Suhr10:31:0052:31 +7:09
HAM  Rathgeb Christoph 1987 SUI - OLG Thun9:15:0053:09 +7:47
HAM  Zumsteg Tobias 1993 SUI - OLK Piz Hasi11:10:0155:22 +10:00
HAM  Laasch Severin 1999 SUI - OLG Säuliamt12:39:0056:59 +11:37
HAM  Lustenberger Florian 1992 SUI - OLK Argus12:11:0058:26 +13:04
HAM  10 Klein Martin 2004 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:27:0059:10 +13:48
HAM  11 Vogelsang Matthias 1989 SUI - bussola ok11:23:0059:20 +13:58
HAM  12 Eisenring Andreas 1997 SUI - OLG Säuliamt11:49:0059:44 +14:22
HAM  13 Bucher Fabian 1991 SUI - OLG Biberist SO10:19:001:00:08 +14:46
HAM  14 Zappa Janick 1995 SUI - OLG Huttwil12:15:001:00:30 +15:08
HAM  15 Robinson Marius 2001 SUI - OLG Chur11:15:001:00:59 +15:37
HAM  16 Röösli Rafael 1992 SUI - OLV Luzern10:27:001:02:53 +17:31
HAM  17 Zahnd Noé 2004 SUI - OLG Thun10:55:001:03:13 +17:51
HAM  18 Nemecek Jan 1993 CZE - OK Kamenice12:19:001:03:17 +17:55
HAM  19 Kamenicky Tobias 1993 CZE - SK OS NMNM (OSN)12:27:001:03:43 +18:21
HAM  20 Hodel Marius 1993 SUI - OLV Zug9:59:001:04:47 +19:25
HAM  21 Lehner Joël 1998 SUI - OLG Skandia9:23:001:04:57 +19:35
HAM  22 Bucher Thomas 1987 SUI - OLG Biberist SO10:11:001:05:05 +19:43
HAM  23 Zemp Peter 1985 SUI - OLV Luzern10:39:001:08:53 +23:31
HAM  24 Walthert Mario 1999 SUI - OLG Thun10:47:001:09:14 +23:52
HAM  25 Segerslätt Adam 1998 SWE - skåneslättens OL11:11:001:09:17 +23:55
HAM  26 Haberthür Marc-André 1992 SUI - OLG Welsikon12:31:001:09:32 +24:10
HAM  27 Fluri Roger 1992 SUI - OL Zimmerberg11:44:001:09:34 +24:12
HAM  28 Wiget Roger 1984 SUI - OLV Luzern12:55:001:13:04 +27:42
HAM  29 Imriska Samuel 1982 SVK - Naturfreunde Wien11:51:001:16:23 +31:01
HAM  30 Stalder Livio 2000 SUI - OLG Goldau12:33:001:16:54 +31:32
HAM  31 Stalder Nicolas 1997 SUI - OLG Goldau12:28:001:18:50 +33:28
HAM  32 Lubasch Noah 2000 SUI - OLV Hindelbank10:03:001:20:45 +35:23
HAM  33 Wehrle Cédric 1993 SUI - CO CERN9:07:001:23:15 +37:53
HAM  34 Hegner Lukas 1981 CZE - OK Lokomotiva Plzen10:43:001:23:55 +38:33
HAM  35 Monai Simon 1997 SUI - thurgorienta11:47:001:24:15 +38:53
HAM  36 Hörnlimann Emanuel 1997 SUI - OL Regio Wil9:19:001:25:35 +40:13
HAM  37 Disilvestro Gianluca 2002 SUI - OLG Huttwil12:07:001:27:08 +41:46
HAM  38 Gosteli Luca 1990 SUI - ol norska9:03:001:27:24 +42:02
HAM  39 Kossert Miklas 1987 GER - OLG St. Gallen/App.11:59:001:28:50 +43:28
HAM  40 Ledermann Lino 2002 SUI - OLV Langenthal9:47:001:29:47 +44:25
HAM  41 Fuger Denis 1991 SUI - OL Zimmerberg10:21:011:46:07 +60:45
HAM   Mösch Gabriel 1996 SUI - OLG Suhr10:23:00mp
HAM   Zanelli Sergio 1975 SUI - OL Zimmerberg/Pfäffi10:26:03mp
HAM   Christan Roch & Famille 1963 SUI - CA Rosé10:59:00mp
HAM   Hauri Francesco 1996 SUI - OLG Suhr9:39:00dns
HAM   Eggmann Rolf 1946 SUI - OLC Kapreolo11:03:00dns
HAM   Britz Jacob 1999 GER - TV Oberbexbach11:07:00dns
HAM   Burkart Clelio 1998 SUI - OLC Winterthur12:35:00dns
HB  Zoltner Helge 1962 GER - OLV Landshut10:13:0038:30 0:00
HB  Maissen Frank 1977 SUI - 10:48:0039:32 +1:02
HB  Schmied Sebastian 1976 SUI - OLV Hindelbank9:13:0041:07 +2:37
HB  Neuenschwander Lukas 2006 SUI - OLG Huttwil11:33:0041:40 +3:10
HB  Vienet Lionel 1968 SUI - ANCO10:33:0042:16 +3:46
HB  Docci Mauro 1963 SUI - Bike-O Nordwestschwe9:43:0044:54 +6:24
HB  Maissen Gianluca 2006 SUI - 10:38:0045:05 +6:35
HB  Benz Ivo 1972 SUI - OLG St. Gallen/App.11:28:0048:12 +9:42
HB  Holzer Simon 1973 SUI - OLG Herzogenbuchsee11:13:0048:14 +9:44
HB  10 Schweizer Thomas 1966 SUI - OLG Säuliamt9:21:0348:31 +10:01
HB  11 Neuenschwander Walter 1975 SUI - OLG Huttwil11:53:0048:34 +10:04
HB  12 Hügli Sandro 1990 SUI - OLG Laufental-Thiers9:48:0049:35 +11:05
HB  13 Husner Anton 1953 SUI - OLK Wiggertal10:53:0049:39 +11:09
HB  14 Klein Aleš 1976 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:08:0051:18 +12:48
HB  15 Kurzen Theo 1964 SUI - OLG Huttwil11:43:0051:23 +12:53
HB  16 Breitenmoser Antoine 1990 SUI - 10:08:0052:01 +13:31
HB  17 Eugster Clemens 1964 SUI - OLG St. Gallen/App.11:58:0054:29 +15:59
HB  18 Stuber Matthias 1965 SUI - CO Lausanne-Jorat12:38:0054:44 +16:14
HB  19 Moser Martin 1978 SUI - 9:38:0055:16 +16:46
HB  20 Wolgensinger Niklaus 1955 SUI - OLG St. Gallen/App.11:38:0056:26 +17:56
HB  21 Veronesi Umberto 1962 SUI - OLG Säuliamt12:43:0057:35 +19:05
HB  22 Peter Felix 1957 SUI - OLG Basel12:18:0058:05 +19:35
HB  23 Schneebeli Daniel 1971 SUI - OLK Rafzerfeld9:18:0058:39 +20:09
HB  24 Treibmann Peter 1959 GER - OK Leipzig10:23:0059:07 +20:37
HB  25 Wyss Martin 1972 SUI - OLV Langenthal9:23:0059:24 +20:54
HB  26 Schegg Dominik 1981 SUI - OL Regio Wil9:03:001:01:07 +22:37
HB  27 Kohler Simon 1992 SUI - OLG Huttwil11:18:001:01:51 +23:21
HB  28 Wehrli Peter 1954 SUI - OLG Rymenzburg9:53:001:02:51 +24:21
HB  29 Eugster Laurin 2006 SUI - OLG St. Gallen/App.11:48:001:03:13 +24:43
HB  30 Fleury Perry 1959 SUI - CO Lausanne-Jorat12:48:001:03:29 +24:59
HB  31 Vodoz Vincent 1974 SUI - 10:18:001:03:49 +25:19
HB  32 Hintermann Markus 1955 SUI - OLG Säuliamt11:34:031:05:07 +26:37
HB  33 Renggli Franz 1963 SUI - OLG Suhr9:33:001:06:46 +28:16
HB  34 Bechir Daniel 1957 SUI - CO CERN10:03:001:07:43 +29:13
HB  35 Bickel Martin 1964 SUI - OLG Säuliamt12:33:001:11:33 +33:03
HB  36 Jeannet Blaise 1979 SUI - ANCO10:43:001:20:22 +41:52
HB  37 Masarovic Dominic 1992 AUT - HSV Großmittel12:08:001:20:44 +42:14
HB  38 Good Markus 1961 SUI - thurgorienta10:58:001:22:32 +44:02
HB   Böhi Roland 1971 SUI - OL Zimmerberg11:03:00mp
HB   Fäh Rolf 1968 SUI - 9:58:00dns
HB   Furrer René 1960 SUI - thurgorienta11:08:00dns
HB   Röthlisberger Tobias 2006 SUI - OLG Huttwil12:03:00dns
HB   Vacant Hb Del - 12:13:00dns
HE  Kyburz Matthias 1990 SUI - OLK Fricktal12:48:001:01:57 0:00
HE  Hadorn Joey 1997 SUI - ol norska12:45:001:04:59 +3:02
HE  Hubmann Martin 1989 SUI - OL Regio Wil12:36:001:06:05 +4:08
HE  Egger Reto 1999 SUI - OLK Rafzerfeld11:54:001:07:08 +5:11
HE  Pezzati Tobia 1996 SUI - SCOM Mendrisio12:21:001:08:19 +6:22
HE  Lauenstein Marc 1980 SUI - ANCO9:39:001:06:201:09:10 +7:13
HE  Meier Christoph 1993 SUI - OLV Baselland12:27:001:10:02 +8:05
HE  Rancan Riccardo 1996 SUI - OLG Pfäffikon12:06:001:10:27 +8:30
HE  Zbinden Noah 1996 SUI - OLV Baselland12:15:001:10:40 +8:43
HE  10 Buchs Pascal 1997 SUI - ANCO12:18:001:10:41 +8:44
HE  11 Huber Svensson Raffael 1988 SUI - OLG Säuliamt11:45:001:10:58 +9:01
HE  12 Suter Timo 1998 SUI - OLG Cordoba12:00:001:11:00 +9:03
HE  13 Ruch Remo 1995 SUI - OLG Skandia11:48:001:11:01 +9:04
HE  14 Kyburz Andreas 1988 SUI - OLK Fricktal12:39:001:11:19 +9:22
HE  15 Aebersold Fabian 2000 SUI - ol.biel.seeland10:24:001:11:30 +9:33
HE  16 Kymäläinen Severi 1991 FIN - Tampereen Pyrintö12:12:001:11:49 +9:52
HE  17 Sølberg Andreas 1995 NOR - IL Leik11:18:001:12:08 +10:11
HE  18 Soldini Jonas 2000 SUI - CA Rosé9:57:001:09:491:12:28 +10:31
HE  19 Soguel Archibald 1996 SUI - ANCO10:57:001:13:33 +11:36
HE  20 Aschwanden Yves 1994 SUI - OLG Goldau10:54:001:13:55 +11:58
HE  21 Bartkevicius Algirdas 1995 LTU - Takas OK11:42:001:14:25 +12:28
HE  22 Geissbühler Jonas 1987 SUI - ol norska / OLG Hutt11:12:001:14:36 +12:39
HE  23 Polsini Tino 1999 SUI - OLV Baselland11:51:001:14:51 +12:54
HE  24 Werren Ueli 1994 SUI - ol norska / OLG Bern12:09:001:15:20 +13:23
HE  25 Risse Térence 1993 SUI - CA Rosé11:33:001:15:48 +13:51
HE  26 Bieri Andrin 1998 SUI - OLG Pfäffikon10:30:001:15:50 +13:53
HE  27 Wyrsch Guillaume 1998 SUI - ANCO10:51:001:16:39 +14:42
HE  28 von Arx Philipp 1992 SUI - OL Regio Olten11:09:001:17:07 +15:10
HE  29 Aschwanden Sven 1992 SUI - OLG Goldau11:30:001:17:10 +15:13
HE  30 Schneider Florian 1993 SUI - ol norska12:24:001:17:59 +16:02
HE  31 Poltéra Flavio 1985 SUI - Quack OK11:15:001:19:40 +17:43
HE  32 Ullmann Silvan 1998 SUI - ol.biel.seeland11:27:001:19:41 +17:44
HE  33 Gebert Nick 1997 SUI - OLK Wiggertal11:36:001:20:17 +18:20
HE  34 Kaiser Marius 1999 SUI - OL Regio Olten10:27:001:20:42 +18:45
HE  35 Spektors Fricis 2000 LAT - Turun Metsänkävijät11:06:001:20:50 +18:53
HE  36 Gvildys Jonas Vytautas 1988 LTU - Medeina OK12:30:001:21:52 +19:55
HE  37 Schalbetter Raphael 1993 SUI - OLG Nidwalden+Obwald10:48:001:22:16 +20:19
HE  38 Röthlisberger Thomas 1988 SUI - OLG Skandia11:03:001:23:02 +21:05
HE  39 Lundanes Ivar 1991 NOR - Tyrving IL11:24:001:23:56 +21:59
HE  40 Keller Samuel 1992 SUI - bussola ok10:09:001:25:05 +23:08
HE  41 Nakvosas Mindaugas 1989 LTU - OSK SAKAS10:45:001:25:17 +23:20
HE  42 Hamel Simon 2002 SUI - ANCO9:09:001:22:231:25:21 +23:24
HE  43 Hutzli Silas 2000 SUI - OL Regio Wil9:24:001:22:351:25:52 +23:55
HE  44 Kamenický Jeroným 1995 CZE - OOB TJ Turnov10:18:001:26:36 +24:39
HE  45 Diener Lukas 1992 SUI - ol norska / OLG Bern10:33:001:27:35 +25:38
HE  46 Schalbetter Adrian 1994 SUI - OLG Nidwalden+Obwald9:36:001:24:511:27:45 +25:48
HE  47 Kettner Lukᚠ1994 CZE - OK Kamenice10:06:001:28:01 +26:04
HE  48 Bucher Cyril 1997 SUI - OLV Hindelbank/ol no10:21:001:28:39 +26:42
HE  49 Curiger Thomas 1996 SUI - OLC Kapreolo BT11:39:001:29:11 +27:14
HE  50 Klein Sven 1993 SUI - OLG Pfäffikon11:00:001:30:31 +28:34
HE  51 Mickus Donatas 1986 LTU - OSK SAKAS10:00:001:32:22 +30:25
HE  52 Alfieri Fabio 1984 SUI - SCOM Mendrisio10:36:001:34:01 +32:04
HE  53 Mathys Gabriel-Michael 1996 SUI - OLG Max und Moritz9:45:001:31:301:35:12 +33:15
HE  54 Köpfli Adrian 1997 SUI - OLV Luzern / OL Zimm10:39:001:35:16 +33:19
HE  55 Zimmermann Beat 1982 SUI - Bucheggberger OL9:21:001:31:381:35:20 +33:23
HE  56 Hauswirth Rolf 1979 SUI - ol norska/bussola ok9:48:001:33:011:35:41 +33:44
HE  57 Borner François 1992 SUI - OLV Zug9:51:001:32:071:35:44 +33:47
HE  58 Imhof Laurin 2000 SUI - OL Regio Wil9:15:001:32:501:36:30 +34:33
HE  59 von Arx David 1994 SUI - OL Regio Olten9:54:001:40:07 +38:10
HE  60 Walti Benjamin 1997 SUI - OLK Argus10:03:001:40:34 +38:37
HE  61 Bachmann Adrian 1984 SUI - Havanna OK9:27:001:39:511:43:18 +41:21
HE  62 Rüegg Simon 1994 SUI - OLG St. Gallen/App.9:03:001:39:471:43:25 +41:28
HE  63 Schaniel Ricardo 2000 SUI - bussola ok9:06:001:43:101:46:31 +44:34
HE  64 Wepfer Florian 1999 SUI - OLG Pfäffikon9:30:001:45:521:49:44 +47:47
HE  65 Mota Gonçalo 1981 POR - Clube TAP Portugal9:42:002:09:40 +67:43
HE  66 Wolf Dieter 1949 SUI - OLG Davos/Chur9:33:002:28:23 +86:26
HE   Müller Nicola 1999 SUI - OLG Galgenen11:40:43mp
HE   Attinger Florian 1997 SUI - OLG Chur/OL Zimmerbe11:57:00mp
HE   Hector Simon 1997 - Snättringe SK12:03:00mp
HE   Rey Niklaus 1991 SUI - OLG Cordoba9:12:00dns
HE   Gründler Mattia 2000 SUI - OLG Pfäffikon9:18:00dns
HE   Groell Georg 1999 AUT - 10:12:00dns
HE   Müller Nicolas 1998 SUI - OLG Thun10:15:00dns
HE   Schweizer Timon 1996 SUI - OLV Baselland11:21:00dns
HE   Egger Jonas 1994 SUI - OLV Hindelbank12:33:00dns
HE   Howald Florian 1991 SUI - OLG Herzogenbuchsee12:42:00dns
HL  Loosli Christoph 1990 SUI - OLK Rafzerfeld9:34:0117:14 0:00
HL  Auf der Maur Jos 2001 SUI - 9:23:0123:37 +6:23
HL  Kesselring Jasmin 1993 SUI - 12:07:1126:26 +9:12
HL  Rathgeb Brigitte 1960 SUI - 9:14:5834:16 +17:02
HL  Loosli Anne-Katrine 1989 SUI - OLK Rafzerfeld11:37:0134:50 +17:36
HL  Jöhl Regina + Angela SUI - OLG Basel10:30:5635:17 +18:03
HL  Köhle Theres 1969 SUI - OLG Stäfa11:04:0335:50 +18:36
HL  Zahner Roland 1965 SUI - OLV Zug9:58:0337:05 +19:51
HL  Schulthess Maren 2005 SUI - OLC Kapreolo10:49:0137:07 +19:53
HL  10 Hofer Marina + Breitenmoser Maria SUI - 12:23:0839:56 +22:42
HL  11 Gerber Bastien 2005 SUI - ANCO10:33:0041:26 +24:12
HL  12 Geiser Monika 1957 SUI - 12:11:0641:36 +24:22
HL  13 Hegnerova Adela + Viki + Kapral Filip CZE - OK Lokomotiva Plzen10:43:0242:21 +25:07
HL  14 Fluri Claudia 1964 SUI - OL Zimmerberg12:14:1843:30 +26:16
HL  15 Horrach Miguel 1968 SUI - OLG Dachsen10:28:0043:56 +26:42
HL  16 Kuhn Hans Albrik 1950 SUI - bussola ok9:59:0444:36 +27:22
HL  17 Haueter Dina + Martin SUI - 9:15:5945:55 +28:41
HL  18 Graber Marianne 1970 SUI - OLG Suhr9:38:5846:17 +29:03
HL  19 Conny Doetsch 1983 GER - OLV Steinberg11:59:0147:11 +29:57
HL  20 Walti Ursula 1962 SUI - OLK Argus9:52:5850:18 +33:04
HL  21 Güdel Christine 1965 SUI - OLG Murten10:13:0345:0053:19 +36:05
HL  22 Zbinden Heinz + Käthy SUI - OLG Kakowa9:23:5955:34 +38:20
HL  23 Cerná Lucie + Kaprálová Lola CZE - OK Lokomotiva Plzen10:40:531:15:04 +57:50
HL   Freuler Niklaus + Gisi SUI - OLG Basel11:24:51mp
HL   Frey Beat 1957 SUI - bussola okdns
HL   van Dorp Vianne Mirron + Šunda Marek NED - Groningen Orienteersdns
HL   Zappa Franz 1959 SUI - OLG Huttwildns
HS  Bieri Samuel 2011 SUI - OLG Suhr10:27:5618:27 0:00
HS  Bieri Tirza 2009 SUI - OLG Suhr10:24:0219:23 +0:56
HS  Schild Jon 2011 SUI - OLG Thun10:21:1920:08 +1:41
HS  Ehrler Sven 2009 SUI - OLG Galgenen10:38:0116:5020:48 +2:21
HS  Baumgartner Lena 2006 SUI - OLG Cordoba12:13:0422:47 +4:20
HS  Maier Emelie 2013 SUI - OLV Baselland11:11:0424:24 +5:57
HS  Maier Thomas + Eva SUI - OLV Baselland11:11:0324:32 +6:05
HS  Mohel Roi + Liron POL - OLV Zug11:53:0824:49 +6:22
HS  Häne Nina + Feusi Binja SUI - OLG Galgenen12:50:5425:07 +6:40
HS  10 Zurich Andrin 2009 SUI - OLV Zug11:34:0925:51 +7:24
HS  11 Schegg Oliver + Nerea SUI - OL Regio Wil9:01:0825:54 +7:27
HS  12 Zeller Beat + Beatrice SUI - 10:55:0226:05 +7:38
HS  13 Enggist Cédric 2013 SUI - 11:38:0626:22 +7:55
HS  14 Weiss Philipp 1997 AUT - LC Erste Bank10:12:0026:27 +8:00
HS  15 Okoye Emmanuel 1971 SUI - OLG Chur11:09:0127:04 +8:37
HS  16 Kühne Valentin + Neukom Regina SUI - OL Zimmerberg11:41:0227:52 +9:25
HS  17 Eigenmann Roger + Janine + Laura + Malin SUI - OL Regio Wil11:48:0128:09 +9:42
HS  18 Hornung Andrin + Weber Jaela SUI - OLG Nidwalden+Obwald12:42:1428:28 +10:01
HS  19 Huber Mirja 2008 SUI - OLV Zug11:24:0528:50 +10:23
HS  20 Thalmann Isabel 1970 SUI - OLG Zürich11:24:0329:17 +10:50
HS  21 Schefer Hermann + Hiestand Mailo + Hiest SUI - OLG Galgenen12:46:2629:33 +11:06
HS  22 Gasser Jana 2004 SUI - OL Regio Wil10:09:0229:44 +11:17
HS  23 Oswald Lars 2014 SUI - OLG Skandia12:52:0929:53 +11:26
HS  24 Asembergaite Niederm Rasa 1978 SUI - OL Regio Wil9:07:0030:08 +11:41
HS  25 Hasenfratz Jonas 1995 SUI - OLG Welsikon12:28:0330:47 +12:20
HS  26 Schulthess Jonas 2013 SUI - OLC Kapreolo12:58:0831:18 +12:51
HS  27 Suter Barbara 1982 SUI - 12:29:5132:11 +13:44
HS  28 Mettier Martina + Nino SUI - OLG Chur11:04:0632:34 +14:07
HS  29 Holzer Meret 2007 SUI - OLG Herzogenbuchsee12:15:0333:07 +14:40
HS  30 Holinger Kathrin 1973 SUI - OLG Basel11:19:0434:10 +15:43
HS  31 Bílá Jiránová Irena 1967 CZE - OK Rakovník9:05:0134:20 +15:53
HS  32 Mueller Enrile Larissa 1968 SUI - Societa Unitas Malca10:11:0234:57 +16:30
HS  33 Holzer Sylvia 1972 SUI - OLG Herzogenbuchsee12:14:0635:01 +16:34
HS  34 Zurich Livia 2012 SUI - OLV Zug11:36:1035:12 +16:45
HS  35 Enggist Nicolas 2015 SUI - 11:39:0035:47 +17:20
HS  36 Althaus Kristina + Sarah Kristina SUI - OLV Langenthal9:20:5936:00 +17:33
HS  37 Hirschi Jael 2008 SUI - OLG Huttwil9:25:0336:12 +17:45
HS  38 Vodoz Denise 1974 SUI - 11:31:0336:42 +18:15
HS  39 Müller Rolande 1964 SUI - CO Lausanne-Jorat12:23:0136:55 +18:28
HS  40 Dauwalder Laura 2014 SUI - OLG Cordoba12:06:0437:50 +19:23
HS  41 Becker Niklas + Henrik + Alexandra SUI - OLG Basel11:18:0038:13 +19:46
HS  42 Horrach Mariola 2010 SUI - OLG Dachsen11:15:0838:20 +19:53
HS  43 Heim Manuela 1959 SUI - 12:04:0638:40 +20:13
HS  44 Lauenstein Matti 2013 SUI - ANCO11:05:5839:03 +20:36
HS  45 Thomann Moni 1953 SUI - thurgorienta12:37:2340:50 +22:23
HS  46 Friederich Annina + Sophie + Jonathan + SUI - OLG Basel10:32:0240:53 +22:26
HS  47 Schönenberger Patricia 1963 SUI - OLV Zug9:20:0240:54 +22:27
HS  48 Sommer Heidi + Althaus Julia Maria SUI - OLV Langenthal9:16:5741:26 +22:59
HS  49 Hänggi Dominique + Jael + Fadri SUI - Havanna OK11:44:0242:02 +23:35
HS  50 Bollhalder Hansjürg 1955 SUI - OLG Chur11:04:1242:12 +23:45
HS  51 Guyot Anaïs + Staehli Pamela SUI - Anco10:16:0442:37 +24:10
HS  52 Holenstein Mirjam + Matthias SUI - OL Zimmerberg11:42:5043:28 +25:01
HS  53 Brunner Karin 1959 SUI - bussola ok11:30:0244:02 +25:35
HS  54 Häfeli Elena 2014 SUI - OLK Argus11:40:0944:58 +26:31
HS  55 Kleinova Linda 2008 CZE - OOB TJ Lokomotiva Te9:23:1045:29 +27:02
HS  56 Remund Rosmarie 1957 SUI - 9:52:0345:30 +27:03
HS  57 Hofstetter Ruth 1953 SUI - ol.biel.seeland10:55:5645:33 +27:06
HS  58 Junker Gianna + Leona + Beez Petra SUI - 10:38:0945:53 +27:26
HS  59 Vang Bobach Marius 2008 DEN - Aalborg OK10:20:1046:51 +28:24
HS  60 Lenherr Therese 1963 SUI - 11:20:1147:55 +29:28
HS  61 Müller Margrit 1957 SUI - OLK Argus11:12:0648:34 +30:07
HS  62 Beez Barbara + Mauro SUI - 10:36:2848:54 +30:27
HS  63 Weibel Eva 1952 SUI - OLG Huttwil10:01:2649:29 +31:02
HS  64 Harzenmoser Verena 1930 SUI - OLG St. Gallen/App.10:18:0649:50 +31:23
HS  65 Karlen Urs Thomas + Lena Lauenstein SUI - ANCO11:16:1050:19 +31:52
HS  66 Wist Anke + Droll Roland SUI - 10:49:0651:45 +33:18
HS  67 Wild Maja + Häfeli Silja SUI - OLK Argus10:00:0752:12 +33:45
HS  68 Klauser Aaron 2016 SUI - 11:29:1057:23 +38:56
HS  69 Kohler Marianne 1967 SUI - OLG Huttwil12:03:0459:24 +40:57
HS  70 Zoltner Sunnhild 1965 GER - OLV Landshut9:53:011:00:58 +42:31
HS  71 Häne Gian + Alfons SUI - OLG Galgenen11:37:211:03:01 +44:34
HS  72 Birchmeier Stefan 1958 SUI - OLG Cordoba9:31:021:04:44 +46:17
HS  73 Wegmüller Mattis 2014 SUI - OLG Thun10:15:031:10:34 +52:07
HS  74 Schild Meo + Jon SUI - OLG Thun10:14:551:10:38 +52:11
HS  75 Frei Röbi 1940 SUI - OLC Winterthur11:17:041:14:10 +55:43
HS  76 Lemnitzer Eberhard 1937 GER - Kaulsdorfer OLV Berl10:26:041:29:46 +71:19
HS   Portmann Vreni 1950 SUI - OLV Luzern10:52:03mp
HS   Jung Myrtha 1971 SUI - dns
HS   Klauser Nora 2018 SUI - dns
HS   Zanetti Gabriella 1957 SUI - OLG Chur/OLG Goldaudns



nach Club:



bei Problemen: picoevents@gmx.ch